Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Bűntudatom van, ha szakításra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűntudatom van, ha szakításra gondolok. Mit kezdjek ezzel az érzéssel, hogy ne maradjunk patt helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha szakítanék, hálátlan, nagyravágyó, egoista, rossz embernek érezném magam, aki csak kihasználja a másik ember érzéseit és játszik velük, és csak fájdalmat okozok ezzel, "csak eldobom a másikat" érzés. Pedig egyszerűen csak nem érzek közös jövőt, "közös szellemi síkot". Zsákutcának érzem a kapcsolatot, noha tény, hogy jó vele lenni - ezért is nehéz. De nem akarnám vesztegetni és húzni senki idejét (mint az előző kapcsolatomban).

2017. júl. 4. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:

"aki csak kihasználja a másik ember érzéseit és játszik velük, és csak fájdalmat okozok ezzel"


Mivel ez zavar téged, illetve gondoltál erre, nem áll fenn e lehetőség.


S valóságot te is leírod, "Pedig egyszerűen csak nem érzek közös jövőt".


Szóval?


Ha jót akarsz, szakíts.

2017. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem lehet ezt őszintén megmondani.
2017. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

akkor használod ki, és lopod az idejét, ha továbbra is együtt maradsz vele.


nem vagy belé szerelmes, nem vagy vele boldog, akkor mi a jó francnak szenvelegsz ennyit??


légy már tökösebb, és szakíts, az ő érdekében is!

2017. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szakíts, még ez a legjobb megoldás.
2017. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképpen szakítani kell, mintsem leélni egy életet egy rossz kapcsolatban, pláne, ha gyerekek is lesznek, akik miatt az ember nem akar elválni. Tedd meg, amíg nem késő.
2017. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a szakítás kérdése a téma, hanem az, hogy vajon miért viszonyulok ilyen furán a kérdéshez.
2017. júl. 5. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért van, mert beléd nevelték, vagy elvárják tőled az önfeláldozást, illetve te magad is azonosultál ezzel a szereppel.

VISZONT: szakítani is többféleképpen lehet. Lehet úgy is, hogy minél kevésbé sérüljön a másik, mégis őszinte és határozott maradj. A határozottság azért fontos, hogy ne érezzen reményt arra, hogy majd mégis változhat valami. Így ő is könnyebben továbblép. Persze mindent beszéljetek meg, mindent zárjatok le. Ha nem sikerül elsőre az se baj, de ne igyekezzetek.

2017. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Estem én is ebbe a hibába...két komolyabb exem apukája is meghalt a kapcsolatunk alatt mikor szakìtó fèlen voltunk. Mind2en szó szerint visszakönyörögtèk magukat. Nem is tudom ők lettek (àtmenetileg) jobbak vagy én sajnáltam meg őket vagy ilyesmi de akkor javúlt a kapcsolat. De az ember ideig óráig tudja megjátszani magát aztán hatványozottan jöttek a gondok. De ugyanezt èreztem szìvtelenség most szakìtani (nemet mondani a bèkülèsre) sìró exnek nem tudok nemet mondani, ilyen helyzetben nem szabad a magamat előtèrbe helyezni.Mind 2 esetben a csalad is összeomlott én voltam az erős vàr akire tàmaszkodhattak èn úgy èreztem nekem ez kötelességem. Igaz ami igaz rövid távon utálat tárgya lettem volna de ìgy középtávon szánalom kapcsolat lett sajnálat èrzelmekkel!
2017. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!