Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottam a menyasszonyommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiborg007 kérdése:

Szakítottam a menyasszonyommal. Ezután fél évig fizettem neki albérletet, rezsit, teljesen önszántamból, összesen kb.700 ezer forintot. Most még 250 ezer forintra igényt tart, mondván nem lennék korrekt, ha nem adnám oda neki. Szerintetek?

Figyelt kérdés

11 évet voltunk együtt. Mivel én szakítottam vele és ő egyedül nem tudott volna fenntartani egy albérletet, én pedig megengedhettem magamnak, úgy éreztem nem tolhatok ki vele, hogy vissza kelljen költöznie a szüleihez, akikkel nem túl jó a kapcsolata.


Van egy 500 ezer forint értékű lakástakarékpénztári megtakarítás, amelynek ő a kedvezményezettje és az édesanyja a szeződő fél -- viszont én fizettem azt teljes egészében.


A lánynak a szüleinél pihen 3,5 millió forint önerő lakáshitelhez, nekem a költözködésem és az önkéntesen vállalt anyagi segítségnyújtás miatt semmilyen megtakarításom nincs.


Fél évig fizettem az albérletet, a rezsit és még ezen felül bármikor, ha kért pénzt, küldtem. Úgy érzem átlagon felül korrekt voltam.

Soha semmit nem tagadtam meg tőle csak azért, mert többet kerestem. Közös kasszán voltunk. Természetes volt számomra, hogy ha például megbukik egy vizsgán, kifizetem a pótdíjakat. Vagy a telefonszámláját. Vagy bármit, ha kért. Soha nem számoltam mennyit költöttem el ilyen formán rá.


Sosem csaltam meg, még egy csók szintjén sem. Ennek ellenére, mivel a kapcsolatunk kihűlt, állandósultak a viták, amiket nem tudtunk megbeszélni, s ő már egyszer szakított velem 2012-ben, kimondtam, hogy attól tartok nincs értelme folytatni, mert nem tudok már hinni a kapcsolatunkban.


Most ott tartunk, hogy az édesanyja önkényesen, velem semmit sem egyeztetve, megüzente a lánnyal, hogy, majd elutalja a felét, mondván, ha házasok lettünk volna, akkor a vagyont amúgy is feleznénk. A telefont nem veszi fel, sms-re nem válaszol.


A lány arra hivatkozik, hogy szüksége van erre a pénzre és amúgy is oyan nehéz volt velem az élete, hogy ennyi jár neki.

Konkrétan arra gondol, hogy édesanyám évekig rákbeteg volt, és én ápoltam, mivel édesapám ezalatt munkanélküli majd rokkantnyugdíjas is lett, s ha ez nem volna elég, kb. 2,5 milliós tartozást halmozott fel, részben az én nevemre, így, egyedüli keresőként én próbáltam egyben tartani a széthulló életünket.

Mindezek miatt sokat kellett dolgozzak, gyakran éjszakánként, hétvégénkét, na és persze mondanom sem kell, hogy depressziós lettem. 25 éves korunkra jutottunk odáig, hogy össze tudtunk költözni a lánnyal -- ekkor már 8 éve voltunk együtt.


Mit gondoltok erről a helyzetről? Korrekt a lány követelése? Nem érdemelnék meg 11 év ismerettség után annyit, hogy legalább felvegyék a telefont? Nem voltam elegendően segítőkész azzal, hogy fél évig fizettem az albérletet meg miegymást? Korrekt dolog arra hivatkozva felezni, hogy, ha házasok lettünk volna, akkor hogy lenne?



2017. júl. 11. 20:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha töriszakra járt volna, akkor tudná, hogy a történelemben nincs értelme a mi lett volna ha kérdéseknek....lófax a fülébe a kisasszonynak.

30/f

2017. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Fiettél már eleget! Ne adj neki pénzt!
2017. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Le akarnak húzni, ne legyél balek és állj a sarkadra, mert a végén megnézheted magad, mikor semmi pénzed nem lesz, ők meg vígan nyaralgatnak a megtakarításból
2017. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekem kicsit úgy hangzik, hogy már a kapcsolatban is visszaélt a nagylelkűségeddel, most pedig kifacsarnak belőled annyi pénzt, amennyit még tudnak. Elég ocsmány egy viselkedés ez, az meg főleg, hogy az ilyen körülmények miatt még szemrehányást tesz. Arra nem gondol, hogy neked mit kellett kibírni, amíg ilyen helyzetben volt a család? Én egy rohadt fillért nem adnék neki.
2017. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Én eleve nem fizettem volna neki.
2017. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ő nevén van, örülj h a felét megkapod.

Utána viszont érdemes lenne minden kommunikációt megszakítani és világossá tenni, h nem adsz több pénzt.

2017. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem rosszindulatból mondom, de te nem korrekt voltál, hanem hülye.
2017. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképp ne fizess többet neki! No comment, felnőtt nő, oldja meg!
2017. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem látna tőlem egy vasat sem a továbbiakban.
2017. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelen esetben, bármennyire is hülyén hangzik, de te tartasz igényt az ő 250 ezer forintjára, hiszen ő a kedveményezett. Szerintem egy fillért nem fogsz látni belőle, nemhogy az egészet.
2017. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!