Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítsak a barátommal, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a barátommal, vagy igyekezzek jobban?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a barátommal, mindketten 22 évesek vagyunk. Nagyon sokáig mindig ő volt az első a számomra (olyan helyzetekben is, amikor a családommal vagy a barátaimmal való kapcsolatot ez rontotta), tehát őrülten szerelmesek és boldogok voltunk. Olyan értékes és ritka tulajdonságai vannak, amiket nagyra becsülök ( mint a következetesség, tisztesség, udvariasság és megbízhatóság). Még a szüleink is nagyon jóban vannak. Úgy gondoltam, megtaláltam az igazit és ezért azt vallottam, hogy ha választottunk valakit, akkor álljunk is ki mellette. Mostanában viszont sokat veszekedünk. Mind ketten nagyon határozottan kiállunk a véleményünk mellett és nem engedünk belőle. Egyszerűen azért, mert máshogy gondoljuk. Mindkettőnknek vannak olyan tulajdonságai, amiket nem igazán tudunk elviselni a másikban. Sajnos ez egyre inkább előtérbe kerül, ritkábban is vagyunk együtt. Úgy gondolom, hogy ezek egyáltalán nem megoldhatatlan problémák, viszont ha arra kell gondolnunk, hogy vajon e mellett az ember mellett akarom leélni az életem, akkor egyikünk sem rajong érte. Házasság és gyermekvállalás kérdése ( persze a jövőben) pedig egyenesen rémisztő ( neki valamivel jobban). Pedig ezek a kérdések 3 év után már igazán felmerülhetnek, mint gondolatok a későbbiekre. Nem nagyon tervezünk előre közösen. Felmerült bennem, hogy ha ennyire bizonytalan a jövő, és ennyire ijesztő neki (és nekem is ), hogy együtt leszünk sok sok év múlva, akkor talán nem kellene a fiatal éveimet egy kapcsolatra szánni, aminek talán vége lesz valamikor, és inkább szabad lennék, ismerkednék és egyszer talán lenne egy ember, akivel nem kérdés, hogy együtt éljük le az életünket. Ugyanakkor emellett mindig eszembe jut az is, amit előzőleg írtam, hogy tartsak ki mellette, törekedjek a javításra, és ne adjam könnyen, ha már szeretjük egymást. Én sem vagyok egy könnyű eset, biztosan sokat segítene, ha jobban igyekeznék. Nem tudom, hogy jó döntés lenne-e..hogy csak a fiatalságomból adódóan félek elköteleződni (és ő is) és emiatt feladni egy olyan társat, akit szeretek, vagy valóban indokolt, hogy ha ennyire nem tervezünk együtt, akkor nincs is jövője a kapcsolatunknak.
2017. aug. 5. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha mindkettőtöket kirázza a hideg a közös jövőtől, akkor minek maradnátok együtt?
2017. aug. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha 3 év után sok a probléma, akkor mi lesz 10 vagy 20 év múlva?
2017. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Együtt élünk és szeretjük egymást, csak nem érzem biztosnak a jövőnk és nem tudom, hogy ez a fiatalságunkból ered-e, és túl juthatunk-e rajta
2017. aug. 5. 12:49
 4/7 anonim ***** válasza:
A kapcsolatotokba csak ti láttok bele. Én így látatlanba a szakítást javasolnám (de ez nagyon szélsőséges javaslat, szóval lehet hülyeséget mondok). Ha már 22 évesen ilyen "nehezen" viselitek egymást, akkor mi lesz később?
2017. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is nézz magadba, hogy a bajok ellenére szereted-e? Ha igen, akkor természetesen maradj!

Tudod az, hogy az ember kitart a másik mellett rossz időben is és nem dobálja ki mint a szemetet a legkisebb problémánál, az is egy baromi jó és fontos tulajdonság!

Ha nem megoldhatatlanok a problémák és szereted, akkor tarts ki! Erről szól a párkapcsolat. Bizony vannak időszakok, amelyek veszekedősek, de ha ezeken túljutottatok, megerősödtök.

Meg ha ki is rakod, a következő is ugyanez lesz: mindenkinek van irritáló szokása, mindenkivel lesznek súrlódások. Nehogy azt hidd, hogy ez 30-40-50 évesen másképp lesz. A "jóban rosszban", az elköteleződés a másik mellett, az az igazi szeretet.

A párkapcsolat minden nap egy tudatos döntés.

2017. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szakítani nem féltek? 22 éves vagyok én is de Isten ments hogy gyereket vállaljak ilyen fiatalon szóval ez is benne lehet nagyon is hogy fiatalok vagytok még a gyerekhez. Az viszont hogy féltek a közös jövőtől nem valami bíztató jel. szerintem is jobb lenne külön. Az meg hogy kitartassz e mellette a te döntésed. Beszéljétek meg mi legyen szakítotok vagy nem.
2017. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tegyük fel éltek 80 éves korotokig.

Ezt szeretnéd még átélni cirka 60 évig? Ez csak rosszabb lesz..Te így írnád körül a boldogságot?

Én szakítanék, minél hamarabb.

2017. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!