Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Vissza kaphatom még a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vissza kaphatom még a párom?

Figyelt kérdés
10 hónapja vagyunk együtt a párommal. Mindkettőnknek egy zűrös kapcsolat előzte meg a mostanit. Páromnak pszichológus kellett az előző kapcsolatában kapott sérelmek feldolgozásához. Én az előző kapcsolatának az ellentéte voltam. Szeretem , megbecsülöm és tisztességesen bánok vele. Nem mondom , hogy nem voltak problémák köztünk de nem túl súlyosak. Azt tudni kell , hogy én nehezen beszélek az érzéseimről és magamba fojtom őket , de mellette sokat változtam pozitív irányba. Viszont ő beleunt abba , hogy a probléma megoldó képességem abban kimerül, hogy csendben hallgatok és a problémát nem ismerem el. Az utolsó 3 hétben ismertem el hogy gáz van és 360°-os fordulatot vettem. Hirtelen mindent meg próbáltam oldani és rengeteg szeretetet zúdítottam rá. De ő belefáradt már korábban ebben a dologba. Azt mondja , hogy szeret , de idő kell neki és azt nem tudja mennyi. Én nagyon szenvedek emiatt , mert én tényleg igazán akarom és szeretem őt. Mit tegyek? Várjak rá vagy zárjam le?

2017. aug. 14. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha vissza akarod kapni, most egy kicsit békét hagysz neki és ha újra leres, maximálisan kedves vagy vele és odafigyelsz, hogy jobban kifejezd magadat az érzéseid terén.

22/L

2017. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
bocs de a 360 fokos fordulat egy teljes kor, amire te gondoltal az egy k*180 fokos fordulat, ahol k paratlan egesz szam lehet csak(1,3,5...999...)
2017. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Hidd el,sokan mondtak nekem is en sem hittem benne ahogy most te sem fogsz!

Ami egyszer elromlott elfog ujra

Ha igazan szeretne megoldana veled a problemat es nem egybol szakitana

Ami egyszer nem mukodott nem fog kesobb se..en 4evig huztam annyira szerettuk egymast..most meg elni nem akarok..csak telnek a napok nelkule minden rossz...de 10honapot konyebb lesz lezarnod mintha evekig huznatok.

Azt mondtad,hogy necces volt az elozo kapcsolata tul van mar rajta? Esetleg nem az ex van a kepben?

Ha ram hallgatsz lezarod es nem foglalkozol vele ha egy kis bajtol meg hatral mit varsz tole? Szamithatsz majd ra a bajban? Szerintem nem!

Ne kinozd magad egy boldogtalan parkapcsolatban!

Ez az idokeres meg szerintem kamu...en ha x-el akarok lenni akkor x-el is leszek! Nincs olyan hogy nem tudja hogy mit akar...erted!

2017. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az előző párja nem lehet a képben. Nagyon őszinte velem és bármikor bármiben számíthattam rá. Én szúrtam el a dolgot azzal , hogy a problémáinkat nem tudta velem megoldani ,akárhogy is akarta és én csak későn jöttem rá , hogy mégis képes vagyok megoldani. Én tehetek arról hogy itt tart ez a dolog.
2017. aug. 14. 17:21
 5/12 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de anno mi is így kezdtük. Csak nálunk szakítás előtt 2 nappal mondta hogy időt kér, alszik rá..stb.

Rá 2 napra ő dobott engem. Igaz én csak 3 hónapot zártam le, de első szerelem volt. Borzalmas volt, de ilyenkor a legjobb barátnő segít a problémán. Én a helyedbe dobnám és nem várnám meg míg téged tesz lapátra. ha már időt kér az nem mindig sülhet el úgy hogy folytatná veled.

2017. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy hetet adok még neki! Aztán megpróbálok túllépni rajta és eltünni az életéből... de igazából én akkor is azt szeretném ha rendbe jönnének köztünk a dolgok, úgyhogy itt csak a csoda segíthet.
2017. aug. 15. 01:09
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Először is egy kort és nemet írj kérlek mert a válasz ennek függvénye is.


A 360 fokot már kifejtette más, de érthető, hogy mire akartál kilyukadni. Ha szeret az jó jel. Az mindig jó jel mert nem érzelmi alapú a döntése. A szorongó, depresszióra hajlamos embereknél gyakori amúgy is a menekülés.


Azt tudnod kell, hogy a passzív-agresszív(?) emberekkel hosszú távú kapcsolatot NEM lehet fenntartani (ez vagy te - csend illetve nem ismered el a problémát). Minden kapcsolat része a megbeszélés... Ha te erre képtelen vagy, akkor a hiba benned van és teljesen jogos az elvárása a párodnak, hogy ő nem akar ehhez asszisztálni. Valószínűleg amúgy is egy gyengébb idegzetű személy, hisz járt már pszichológushoz és ebből kifolyólag nem is viseli jól a stressz szituációkat.


Az utolsó válaszodban azt írtad, hogy még egy hetet vársz rá... ezt nem is értem. Egyrészt a te hibád a szituáció, másrészt mit teszel egy hét után? Nem várod? Én kétlem. Ez azért nem így működik. (gondolom jelzed felé, hogy nincs visszaút, ezzel is terhelve.. ami sejthető, hogy kb esélytelenné teszi a visszajövetelét)


És akkor a kérdésedre a válasz:


Először is verd ki a fejedből, hogy a te életedhez szükség van erre a srácra. Nincs. A te életed enélkül is működik. Boldog voltál mielőtt ismerted, ergo most is boldog lehetsz, hogy már nincs veled. A boldogság benned van és egyedül is tudsz boldog lenni. Ehhez nem kell görcsösen, túlzó romantikával gondolni egy másik személyre.


Másodszor elmondta, hogy idő kell neki. Ez azt jelenti, hogy nem akar veled lenni, de akar egy opciót ha esetleg ez változna benne. Nem azon gondolkodik, hogy veled akar-e lenni hanem próbálja magát összeszedni és ha ezután 'megjön a kedve hozzád' akkor visszajönni. Ez keményen és drasztikusan hangzik, de ne verjük át magunkat olyan gondolatokkal amik nem igazak.


A szorongó, túlzóan depressziós embereknél a sok szeretet ROSSZ. Minden ember normális igénye a magány, amikor rendbe szedheti magát, átértékelhet dolgokat, stb... Ilyenkor nem csesztetésre van szüksége mert ha mással is kell foglalkoznia akkor nem tud magára koncentrálni. Az ilyen epizódok, hasonlóan az idegösszeomláshoz 6-12 hét alatt rendeződnek. Nem egy hét. Akár 3 hónap! Ezért is hülyeség, hogy egy hetet akarnál valamire adni, amire fixen kevés az egy hét. Ő ez alatt az idő alatt megpróbálja rendbe hozni magát ami általában sikerül is majd mérlegelni, hogy te az az ember vagy-e aki neki kell. Persze hamarabb is véget érhet neki az epizód, de az egy-két hetes elválás ritkán hoz pozitív eredményt (később újra előjön)

2017. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

23/F

Én várnék rá többet is ha tudnám , hogy vissza kaphatom. Igazából én tudom hogy mire vágyik és mit vár egy kapcsolattól , csak az én hanyagságom az , hogy eddig nem mérlegeltem a problémamegoldó képességeim. Csak most kezdtem el összeszedni magam.

2017. aug. 15. 22:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Hosszú választ én írtam.


Idő. Idő kell neki. Az, hogy mikor 'tér vissza', azt nem lehet megmondani, csak azt tudom leírni neked, hogy 2-3 hónap körül rendeződnek az ilyen intenzív dolgok a fejben. Garancia nincs és nem is lehet.


Ha küzdeni szeretnél, próbáld meg, lehet beválik nála de én azt gondolom, hogy egy ilyen szituban, ha a másik sajnáltatni akarja magát, akkor azt jelzi. Ha feléd nem jelezte, nem közeledik azóta akkor inkább akarja az egyedüllétet és ilyenkor csak várni lehet. Ha te 23 vagy, akkor gondolom a csaj is fiatal. Ilyen korban még bizonytalan az érzelmi intelligencia így a mérlegelésnél a fejében nem feltétlen az lesz, hogy akar téged. Erre készülj fel magadban...


Igazából ha korrekt tanács kéne, akkor azt mondanám, hogy tedd azt amire vágysz. De tényleg... Max tanulópénz lesz.

2017. aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ő 22 éves. Mindketten a korunkhoz képest éretteben gondolkodunk mint az átlag. De megfogadom a tanácsod. Békén hagyom és várok... :(
2017. aug. 16. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!