Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Rosszul látom a helyzetet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul látom a helyzetet? Másképp kellene cselekednem?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, köszönöm annak aki végigolvassa. Ha már jártál hasonló cipőben, megköszönöm, ha elmondod a véleményed.


10 éves párkapcsolatban élek (éltem), pár hónapja borult a dolog. Elöljáróban az hozzátartozik a dologhoz, hogy mindig is rengeteget beszélgettünk, szeretetben éltünk, nem veszekedtünk, közösek a céljaink minden tekintetben. Mindig mindenben támogattam, tudja, tudta, hogy maximálsian ott állok mögötte, bármi is lenne a vágya.


Szóval a párom megrekedt és "bepánikolt". Eleinte alig tudta szavakba önteni, hogy mi a baj, sokszor átbeszéltük, és mostanra értünk el odáig, hogy letisztult a kép.


Az, hogy vannak problémák. Ez ilyen összeadódó dolog, és erre az évre vonatkozik, tehát az elmúlt 6-8 hónapra. Ingerszegény évünk volt, sok munkával, nagyon kevés jó élménnyel. Én otthon dolgozom (mert így most jóval többet tudok keresni), így átmentek az ő esti hazaérkezései abba, hogy ő mesélt a munkahelyi dolgairól (minden nap), cserébe én nem tudtam ilyen élményekkel szolgálni (maximum az aktuális munkámról) és ez önismétlővé, majd unalmassá vált. Mellette az albérletünk túl pici, én állandóan ott vagyok, nem nagyon járkálok el külön és a szórakoztatásomért ő a felelős. (ezt nem úgy kell elképzelni, hogy tőle várom, szó sem volt ilyenről, ezt ő sem gondolta, csak mivel nekem elsősorban ő volt csak, így adta magát a dolog, legalábbis ő így érezte). A lakásban nincs egy hely ahova el tud vonulni (akármelyikőnk). És ezek a dolgok összeadódtak és ettől ő megrekedt.


Sajnos menet közben ő ezt nem kommunikálta le felém, helyette magában rágódott, mert azt hitte, hogy ez csak egy ilyen "jött ez a gondolat, meg zavarnak ezek most, de majd elmúlik magától hogy zavar" helyzet. És nem tette szóvá, hogy változtatni kellene, hogy őt mi zavarja, hanem magában őrlődött, míg ez(ek) a problémák rendesen maga alá gyűrték őt és ennek következtében mire kibukott belőle végre, addigra kialakult egy eltávolodás a kapcsolatunkban. A szeretet természetesen megmaradt, de nem érzi a szerelmet és megtorpant attól, hogy így nem mer továbblépni és gyereket vállalni, lakást venni és a többi.


A helyzet tehát nagyjából letisztult. Most már rendesen körvonalazódott, hogy mi a gond, mit érez.


Én ezt maximálisan megértem, a problémákkal egyetértettem, mert valósak. Egy része (kis lakás, sok munka, esti munka) átmeneti helyzet, ami a gyűjtögetésünk miatti "kényszer", saját lakást szeretnénk, minél hamarabb, ezért egy pici, nagyon olcsó albérletben vagyunk, és az extra munka is emiatt van. A többi (hogy nagyon sokat vagyok otthon, keveset járok el, nem barátozok) pedig az én hibám és ezt nem is vitatom. Mivel erre rájöttem, azóta teszek is ellene, elsősorban saját magam miatt, mert rájöttem, hogy erre menynire szükségem van valójában. Átbeszéltük, de ennek nyilván ülepednie kell benne, hogy nem azért járok én most el, mert megijedtem és oda kapok ahova tudok, hanem mert tényleg rájöttem, hogy ez fontos.


Most pedig az a helyzet, hogy ő már pontosan tisztában van ezekkel és azzal is, hogy én mennyire szeretem őt, támogatom, és a felmerülő problémákon hajlandó vagyok változtatni. Itt jön a csavar a képbe.


Ugyanis az én, és hozzám hasonlóan gondolkozók szerint is, egy hosszú párkapcsolatban néha vannak gondok, ez szinte kikerülhetetlen (vannak kivételek persze, amikor 50 évig minden rendben, de ez a ritkább). Jóban és rosszban. Nekünk most ezt a rosszban-t dobta a gép, ezzel kell megküzdeni. Számomra az, hogy egy hosszú párkapcsolatban mindig van fent és lent, szerelmes időszak és eltávolodás (a szerelem nem érzése), egy természetes folyamat. Nem hazudok, én is éreztem már ezt. Többször is. Elmúlt, visszatért a szerelem.


Pláne fenntartom ezt akkor, ha az eltávolodásnak (megoldható) okai vannak, és nem arról van szó, hogy nincs kézzelfogható indok, minden rendben van, csak egyszerűen ő úgy érzi, hogy már nem velem akar lenni. Az egy teljesen más helyzet lenne, akkor csak kiszeretett volna belőlem, mindentől függetlenül. Itt azonban adottak a problémák, amik ide vezettek, a problémákat meg lehet oldani és meg is oldom. Ezt ő mind tudja jól, csak annyira maga alá gyűrte a helyzet, hogy képtelen tiszta fejjel gondolkodni, így neki időre van szüksége. Én elköltöztem pár napja, s bár tegnap beszéltünk, látom, hogy tényleg gondolkodik, innentől kezdve ha beledöglök se keresem, amíg ő nem keres.


Mert. Őszinte leszek. Az agyam (a szívem persze nem) arra a megvilágosodásra jutott, hogy ezt innen tényleg neki kell megoldania és lerendeznie magában. Tudja hogy mi a gond, tudja, hogy számíthat rám, tudja hogy mindent megtennék értünk, azt is, hogy a problémák ellen is lépek. Viszont ha ő ezt ennek fényében sem tudja helyrerakni magában és nem tudja kezelni azt, hogy egy hosszú párkapcsolatban ilyen szituációk MINDIG előfordulnak, akkor bármennyire is fáj ezt leírnom, de talán tényleg nem kellene együtt folytatnunk, mert akkor én is úgy érzem, hogy erre nem lehet alapozni egy házasságot, gyerekeket, lakásvásárlást. Mert akkor a következő nagy problémánál (és bizony lesz ilyen, csak lehet, hogy teljesen más típusú) megint ez lesz. Muszáj neki valahogy elrendezni egy kapcsolat "rosszban" részét is, mert anélkül ennek amúgy sem lenne hosszú jövője, jöhetnek (és tartok tőle jönnek is) ennél nagyobb válságok még, amiket meg kell oldanunk.


Szóval én most összeszorítom a fogam, tördelem a kezem, de nem írok rá, nem hívom fel. Hagyom, hogy megvívja a saját harcát, persze mindeközben tudja, hogy ott vagyok ha kellek. Rosszul gondolkozok egy felnőtt, hosszú párkapcsolatról? Nem így kellene működnie?


F/33



2017. nov. 10. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Végigolvastam a történetedet, és kitartás kívánok ehhez a borzasztóan nehéz helyzethez. Szerintem baromi jól látod ezt az egészet és nekem is pont ilyen képem van egy hosszútávú, komoly párkapcsolatról. Pedig én tíz évvel fiatalabb vagyok nálad.

Igazából nekem annyi kérdésem lenne, hogy beszéltetek-e a pároddal konkrétan erről a hozzáállásról, ezekről a nézetekről, amikről itt beszámolsz a leírásban? Tudja-e, hogy te erről így gondolkodsz, tudja-e, hogy konkrétan nem is a problémák jelentik a problémát, hanem az, ahogyan ezek hatnak rá. Ezt csak azért kérdezem, mert ha esetleg nincs tisztában azzal, hogy ti erről mennyire másképp gondolkodtok, és hogy tényleg muszáj változnia annak, ahogyan ő a felmerülő problémákat kezeli, ahogyan a nehéz időszakokat értékeli egy kapcsolatban, akkor nehezen várható, hogy ezen munkálkodjon magában. De a leírásod alapján én is úgy érzem, hogy ez lenne most a fő feladata, ahhoz, hogy együtt maradhassatok.

Egyébként a másik felmerülő kérdésem azzal kapcsolatos, hogy a leírásodban egy kis egyenlőtlenséget vélek felfedezni, hiányzik belőle a kölcsönösség. Te mindent megteszel, hogy a problémákat megszüntethesd, te biztosítod arról a párodat, hogy támogatod őt és bármit megtennél értetek - na de ezekben hol van ő? Ő is így áll hozzád? Ő is igyekszik valamit tenni a problémák ellen? Hiszen nem te vagy az egyetlen "okozó".

2017. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz dolog ez.
2017. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Én, nem értek azzal egyet, hogy te mindent megtennél a kapcsolatért, hiába írod amit írsz.


Ha tényleg, figyeltél volna a párodra, akkor hamarabb észrevehetted volna, hogy néha szeretett volna egyedül lenni, szinte besokallt tőled.


Alig írsz a párod állapotáról, csak őt okolod. Magadat meg fényezed, hogy jaj, te mindent megtettél, pedig nincs így.


Most elvárod, hogy ő oldja meg a helyzetet és kész.


De, ezt közösen kellene megoldanotok, visszahozni a tüzet a kapcsolatotokba, új szabályokat alkotni, új "énidős" programokat, helyeket kitalálni.


Ha te, azt várod, hogy ezt a helyzetet csak ő oldja meg, akkor nektek tényleg nincs közös jövőtök.

2017. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1-es: köszönöm a hozzászólásod és hogy elolvastad, nem lett rövid.


Igen, nagyon alaposan átbeszéltünk mindent, mindent tud, hogy én hogy gondolkozok, hogy látok egy ilyen kapcsolatot, hogy tekintek egy ilyen helyzetre. Maximálisan tisztában van már vele, csak valahogy magában kell ezt feldolgoznia, ez jön most. Tudja (az utóbbi beszélgetések során már nem egyszer ki is mondta), hogy a problémák közel sem akkorák, mint amekkora hatást kiváltottak benne. De jelen pillanatban az agya tudja az információkat, az érzései nem. Ehhez neki idő kell, amit én most megadok neki.


Hogy ő ebben a problémamegoldásban hol van, nos ő most többek közt ezt is próbálja tisztába tenni. Hogy elfogadja-e hogy egy hosszú kapcsolatban ez megtörténik és tennünk kell ellene közösen.


Amúgy idomul ő, nem volt ezzel baj a múltban egyáltalán, tehát az egyoldalúság, csak a mostani helyzetre áll fenn, most volt az, hogy én kapartam, tettem, változtatok - de most érzem, hogy eljött az a pillanat, hogy egyet hátralépjek és mivel mindennel pontosan tisztában van (az érzéseimmel, az akaratommal, hogy mit tennék meg értünk), innentől neki kell lemeccselnie ezt, hogy ebben partner tud-e lenni.


Viszont ha nem, akkor ez olyan helyzet, ami megkérdőjelezi alapjaiban, hogy tényleg ő-e számomra az igazi.


#3-as: vagy nagyon rosszul fogalmaztam, vagy a legkevésbé sem értetted meg amit írtam. De hogy egyáltalán nem. Nehogy megsértődj, de gondolom nő vagy, ez a fajta kicsavart gondolkodásmód inkább a hölgyekre jellemző.


"Ha tényleg, figyeltél volna a párodra, akkor hamarabb észrevehetted volna, hogy néha szeretett volna egyedül lenni, szinte besokallt tőled. "


Persze, ez így van. Nem is tagadtam. A szánk meg azért van, hogy szóljunk, senki sem gondolatolvasó. Ha valami nem tetszik, valami bánt, vagy zavar, akkor jelzem a másik felé (és ha nem változtat, na ott van baj). De ha csak azt várom, hogy majd ő magától kitalálja.... buta hozzáállás.


"Alig írsz a párod állapotáról, csak őt okolod. Magadat meg fényezed, hogy jaj, te mindent megtettél, pedig nincs így."


Mit szeretnél tudni a párom állapotáról? Fogalma sincs hogy mit akar, annyira felspanolta magát, hogy se enni, se aludni nem tudott már.


"Most elvárod, hogy ő oldja meg a helyzetet és kész."


Ó te jó ég :) Tegyük tisztába: magára hagytam pár napra, mert ezt kérte. Utána megleptem többször, virágcsokor, étel a kedvenc étterméból (ami 150 kmáre van), apróságokkal. Aztán pár nap után visszamentem, színház, romantikus vacsora, kirándulás, mozi. Hatalmas beszélgetések. Lelkizés, problémamegoldás lehetőségek feltárása. Semmi sem segített, ugyanolyan zavarodott maradt és semmi mást nem kért, csak hogy adjak neki pár hetet, hogy lenyugodjon, és tiszta fejjel átgondolhassa az egészet. Nagy nehezen megállom, hogy ne keressem, ne menjek, mert ő ezt akarja, erre van szüksége.


"Ha te, azt várod, hogy ezt a helyzetet csak ő oldja meg, akkor nektek tényleg nincs közös jövőtök."


Nem várom. Továbbmegyek: nem is igazán hiszek benne, hogy ez neki sikerülni fog. De semmi mást nem akar most, én pedig mindent megpróbáltam már, úgyhogy most hagyom, mert hagynom kell.

2017. nov. 10. 14:14
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Na igen, de azért egy kis albérletbe nem kellene így belehalni párkapcsolatilag. Szoba-konyhában élünk, mi is spórolunk, néha van otthonról dolgozás, de nem igényeljük a privát teret, az elvonulást, ez butaság. És nem rossz. Így lehet a legjobban összecsiszolódni, így derül ki, mennyire vagytok jó csapat.

Azt azért be kell látnia a párodnak, hogy te sem a magad érdekében lapátolod a pénzt, hanem a kettőtök jövője érdekében. Ezt fel kellene fognia épp ésszel. Együtt teremtitek meg a jövőtöket.

De felmerül bennem egy másik kérdése is:

Házasok is vagytok?-vagy élettársi kapcsolat?

Nekem az is kiborító lenne, ha nem akarna megkérni a férfi és még tengődünk is ebben a pocsolyában... :/ mert akkor tényleg úgy érezném, hogy ez így nekem sok.

Van tervben gyerek vagy bármi ezen kívül?- szóval érted vannak konkrét célok, vagy csak annyi, hogy egyszer majd saját lakást akartok?-mert a motiválatlanság is nagyon kiábrándító tud lenni.

2017. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

van igen, gyerek is saját lakásvásárlás is, mindkettő a nagyon közeli jövőben vált volna esedékessé. Ilyen szempontból mindig is egyeztek a terveink, ugyanazt akartuk.


Nem vagyunk házasok és nem házasságpárti (de nem csak ő, én sem).

2017. nov. 10. 14:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Annyiban, valóban félreolvastam, mert mindvégig, abban a hiszemben voltam, hogy te vagy a nő.


Ezért, elnézést kérek.


De, amit írtam, azt még most is így gondolom, hogy te túlságosan nyomulsz és arra vársz, hogy ez magától megoldódjon.


Arra kért hagyd, de te még csak tovább nyomultál. Nem lelkizni kell, meg úgy tenni, hogy minden más lesz.


Őszintén le kell ülnötök megbeszélni, hogy pontosan mi a baj. Tabuk nélkül, még akkor is, ha bizonyos dolgokkal megbántjuk a másikat.


Ez a "szünet" dolog, általában egyik kapcsolatban sem működik. Ez, csak időhúzás.


Ha nem tudjátok megállapítani a pontos okot, hogy miért jutottatok idáig, ki mi érez még a másik iránt, mivel lehet változtatni és, hogy azt valóban meg lehet-e tenni, akkor jobb, ha szakítotok.


10 évet, nem könnyű "eldobni", de ezzel a lehetőséggel is szembe kell nézni, és, ha a nő van összezavarodva, akkor neki is a sarkára kell állni és kimondani a dolgokat.


Ha ez egyedül nem megy, kérjetek profitól segítséget arra, hogy kit tudjátok mondani, hogy pontosan, mi a baj.

2017. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az is lehet h megismert valakit... Vagy megcsalt.. Nem kell ennyire naivnak lenni..
2017. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit fűznék hozzá (és tényleg semmi rosszindulat nincs bennem), hogy ez a túl sok vagy neki egy nagy butaság. Teszem azt, nem otthon dolgoznál, hanem egy vállalatban, és ugyanakkor érnétek haza melóból minden nap, akkor is ott lennél. Nem pubertás már, hogy elvonuljon zenét hallgatni a szobájába suli után.

Én perpillanat itthon vagyok a 7 hós babánkkal (nekem most ő az itthoni "munka", sőt veszélyeztetett terhesként, már a 8-ik héttől itthon vagyok), de mindig nagyon várom haza, hogy együtt legyünk-minden nap megyünk sétálni fürdetés előtt, játszunk a babával, stb. De míg nem volt meg a pici, akkor is együtt töltöttük az időt mikor haza ért. Ő mégsem unt rám és nem adott le segélykiáltást, hogy nincs tere. Ő is vágyott haza hozzám.

2017. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"te túlságosan nyomulsz és arra vársz, hogy ez magától megoldódjon."


ez nem kicsit ellentmondásos.


"Nem lelkizni kell, meg úgy tenni, hogy minden más lesz.


"Őszintén le kell ülnötök megbeszélni, hogy pontosan mi a baj. Tabuk nélkül, még akkor is, ha bizonyos dolgokkal megbántjuk a másikat."


Na ne beszélj :) Megtörtént, leírtam --> nem olvastad el amit írtam.


"Ez a "szünet" dolog, általában egyik kapcsolatban sem működik. Ez, csak időhúzás. "


Ugyanezt gondolom, leírtam --> nem olvastad el amit írtam.



"Ha nem tudjátok megállapítani a pontos okot, hogy miért jutottatok idáig, ki mi érez még a másik iránt, mivel lehet változtatni és, hogy azt valóban meg lehet-e tenni, akkor jobb, ha szakítotok. "


Meg tudtuk, meg tudtuk, leírtam --> nem olvastad el amit írtam.


Értelek, de olyan szinten távol állsz az egésztől (nem az én álláspontomtól, hanem az egésztől), hogy inkább ne erőltessük ezt.


#8-as: "Az is lehet h megismert valakit... Vagy megcsalt.. Nem kell ennyire naivnak lenni.."


Persze, ezen a témán túl vagyunk. Nyilván semmiben sem lehet az ember 100% biztos, de őszintén szólva nem hiszem, hogy erről van szó. Ennek több oka van, nem megyek bele, mert hosszú, de nem túl valószínű.

Ha mégis, akkor nagyon buta, mert tudja, hogy nem tépném le a fejét, elmondaná 3 másodperc alatt és vége az egész mizériának.



#9-es: "ez a túl sok vagy neki egy nagy butaság" igen, ezt szerintem rosszul fogalmaztam meg. Nem vagyok sok, nem ez a lényegi része ennek. Hanem aha én melózok (sokszor este is), nem járkálok el haverokkal, akkor az egy idő után nyomás a másikra, hogy CSAK (és itt a csak-on van a hangsúly) ő van nekem. Ezen amúgy nem segít hogy egy szoba van, ezt lehet vitatni, de én is így gondolom.

2017. nov. 10. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!