Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 5 éve szakítottunk, de még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 éve szakítottunk, de még mindig nem tudtam túllépni. A jelenlegi párkapcsolatomra is kihat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Aki nem szeretné végig olvasni a "kisregényemet", attól csak annyit szeretnék kérdezni: Hogy tehetném túl magam az első nagy szerelmemen, ha 5 év alatt nem sikerült? Hogy lehet azt elfogadni, hogy soha többé nem élhetek át olyan mértékű szerelmet, mint akkor?

Akit érdekel a történet (és ennek ismeretében talán hasznosabb tanácsokkal is segíthetne nekem: Én 16, Ő 19 éves volt, mikor összejöttünk a gimi alatt. 14 éves korom óta Érte rajongtam, úgyhogy egy álmom vált valóra, mikor összejöttünk. 2 évig tartott a kapcsolatunk, csodálatos volt. Meg sem próbálom leírni, hogy mennyire szerelmes voltam, mert egyszerűen ezt nem lehet semmihez hasonlítani. De aztán elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amikor muszáj volt lépni, a céljaink nem egyeztek, én egyetemre mentem, ő külföldön kapott munkát, több száz kilométer állt közénk.

3 és fél éve vagyok párkapcsolatban (egy másik fiúval). Ő egy csodálatos ember, nagyon szeretem és szerelmes vagyok, de olyan mértékben nem tudok "lángolni", ahogyan az első fiúért. Bár így is boldog vagyok, mégis aggasztó, hogy csak egyszer adatott meg egy ilyen mértékű, "mindent elsöprő nagy szerelem"... A mindennapjaimat már nem befolyásolja az első szerelmem. De hatalmas pofon volt, hogy nyáron feleségül vette a párját. Napokig sírdogálva nézegettem a facebookon megosztott esküvői képeket. Aztán szeptemberben egy gyönyörű kislányuk született. Nemrég megtudtam azt is, hogy az esküvője előtt nem sokkal lefeküdt a volt legjobb barátnőmmel, (akivel kb 18-19 éves korunkban váltak el az útjaink. Nem voltunk rosszban, mégis azóta is rivalizál velem. De ez egy külön történet. És elég hosszú történet...) Az ilyen pofonokból derül ki számomra, hogy nem vagyok teljesen túl rajta. Ami kétségbeejtő, hogy talán soha nem is leszek.

Ami miatt most kiírtam a kérdést: Az elmúlt 5 évben többször is láttam őt messziről, de a sziánál többet soha nem beszéltünk. Szilveszter napján viszont összefutottunk véletlenül és 5 év után először beszélgettünk egy pár szót. Nem beszélgettünk nagy dolgokról, nem hoztuk szóba, ami köztünk volt. De nem volt jó hangulatú a beszélgetés, hiszen nem vagyunk mi egymásnak senkik. Nem vagyunk barátok, csupán 2 ember, akik egyszer szerették egymást. Nyilván sok mindent szerettünk volna tudni a másikról, (de főleg én róla), de már nem vagyunk olyan kapcsolatban, hogy ezt gátlástalanul megkérdezzem, így inkább egy rövid beszélgetés után elköszöntem. Próbáltam megfejteni, hogy mit érezhet azzal kapcsolatban, hogy lát, hogy beszélgetünk. Nagyon kedves volt velem, talán még örült is nekem. Talán egy pillanatra eszébe is jutott, hogy milyen volt velem. De ennél többet nem várhatok tőle, hiszen neki meg már családja van.

Én pedig azóta nagyon szomorú vagyok. Aznap, miután beszéltünk, azt a mértékű fájdalmat éreztem, amit a szakításunk után. És azóta is ramatyul érzem magam. És itt megint megemlíteném a páromat, akivel vagyok olyan szerencsés, hogy elmondhattam neki, hogy mi a baj, Ő pedig maximálisan mellettem van és nagyon jól kezeli a problémát...

Ami elkeserít, hogy 5 éve, a legnagyobb mélypontomon, a szakításunk után az nyújtott egy kis vigaszt, hogy belegondoltam, hogy egy pár év múlva majd nagyon jól fogom tudni kezelni a helyzetet. Hát nem így lett. Utolsó éves vagyok az egyetemen, szeptembertől dolgozni fogok, fix helyem van. Ugyanebben a hónapban össze fogok költözni a párommal. Minden sínen van, úgy gondolom jó irányba haladok az életemmel...de mégis ilyen szomorúságot érzek az első szerelmem miatt. Nem segít rajtam az sem, hogy mindezek miatt nem kevés szégyenérzetem is van, hiszen tudom, hogy nincs rendben, hogy így érzek.

Így a kisregényem végén - bár sok kérdés van bennem,- a legfontosabb kérdéseim, amiket az elején is kérdeztem. Hogy léphetnék túl? (Vagy hogy fogadjam el, hogy nem tudok túllépni?) Hogy fogadjam el, hogy soha többé nem lesz ekkora szerelem az életemben? És hogy érezhetném jobban magam most, hiszen már 5. napja csak szomorkodom a találkozónk miatt. Illetve megnyugtató lenne, ha írna olyan, aki hasonló cipőben jár.. Előre is köszönöm!

23/N



2018. jan. 4. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de az ilyen esetekben mindig az a megoldás, hogy szakítasu a jelenlegi (hülyének nézett) pasiddal, összeszeded magad, és megtalálod az Igazit. A múlt nem véletlenül múlt! A jövőd építésén dolgozz, ne a múlton siránkozz!
2018. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem mentél bele a részletekbe, de úgy gondolom, legyen akármilyen szerelmes valaki - bár úgy gondolom, ez a fogalom, hogy "szerelem", a végletekig leegyszerűsített formában tálalja azt az érzéshalmazt amit ember érezhet ilyen szituációban és ez nemhogy minden embernél más, hanem még egy azon ember is többféle szerelmet élhet át - évek alatt az érzésnek tompulnia kell.

Viszont amit kiszúrtam az az, hogy ti tkp. nem a kapcsolat megromlása miatt szakítottatok, hanem mert az élet elsodort benneteket egymástól, és ez lehet, hogy hagy benned egy olyan elvarratlan szál érzést, amin nem tudsz átbucskázni, mert úgy érzed, értékeled, hogy amúgy lehet már házasok lennétek, ha, és itt a HA...

Viszont ilyenkor jönnek a kérdések, ha olyan baromi nagy l'amour volt, akkor hogyhogy így eltávolodtatok egymástól?

Akkor lehet, hogy ez az orbitális szerelem csak a te részedről van meg?

Eggyel kevesebb ok, hogy sajnáld a dolgot.


Viszont az is játszhat a dologban, hogy bár írod, a párod jó ember és szereted, lehet, mégsem ő az, aki hozzád passzol.

Nem tudom, mennyire jó ötlet ez az összeköltözés, én fiatalnak érezlek hozzá, de te tudod, viszont az sem biztos, hogy most a megfelelő ember mellett vagy.


Persze ezek csak prekoncepciók, mert ennyi infóból kb. ennyit tudtam összehozni.

2018. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te nem (csak) szerelmet érzel, hanem féltékenységet, haragot, csalódottságot, félelmet, irigységet és bánatot. Szegény barátodat, tudod akit jelenleg csúnyán kihasználsz, szerintem hagyd ott a saját érdekében. Olyan nőt érdemel, aki őt szereti, nem olyat akinek ha nincs ló jó a szamár is!
2018. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A múlt az a mùlté.Ijenkor gondolj arra neki már családja van ő túl tette magát rajtad és éli az életét a jelenben és nem a múltban.Amig a múlton rágodsz soha boldog nem leszel.Koncentrálj a jelenre a kapcsolatodra és engedd el a múltat az csak volt már nem létezik.Inkább örülj annak hogy van egy fèrfi az èletedbe aki szeret téged és koncentrálj rá.
2018. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is, fejezd be a jelenlegi parod hulyiteset. Nem szeretted, nem szereted. Csak egy eszkoz, hogy ugy erezd mintha haladna az eleted.

Masodszor pedig ideje abbahagyni egy olyan kapcsolat idealizalast, ami a leirasod alapjan maximum a fejedben volt hatalmas szerelem. Inkabb egy tinedzserkori rajongas. A komoly kapcsolatokat nem szakitja meg olyan hulyeseg mint a tavolsag, mert fogjak es egyutt megoldjak. Ti nem igy tettetek, mert nem volt olyan fontos. Harmadjara pedig ennek a pasinak is fejezd be az idealizalasat, mert a leiras alapjan csak egy holyag farok, akik megcsalja a menyasszonyat meg megkurja az allitolag hihetetlenul szeretett exenek egy kozeli most mar ismeroset. Ilyet olyan ember, akit valoban erdemes szeretni, nem csinal.

2018. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Te amúgy komolyan egy olyan emberért sírsz, aki az esküvője előtt megdugott egy másik nőt? Látom, te is a gentlemanekre buksz:D
2018. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el az Én és Kaminskit.
2018. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valami fejlemény azóta?
2018. jan. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!