Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért nem tudok szakítani?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok szakítani? Társfüggőség vagy valami más?

Figyelt kérdés

Gondok vannak a 3 éves kapcsolatomba, olyan gondok amik miatt hosszú távon nem tudna működni viszont úgy érzem még szeretem, de igazából nem tudom, hogy igazi szerelem vagy csak ragaszkodás. Barátaim, munkatársaim akik csak az én elmondásom ismerik mind azt mondják hogy szakítsak, mert ez csak rosszabb lesz. De NEM TUDOK. Sírás kerülget a gondolattól is, hogy mi lenne utána vele. Hova menne, hogy boldogulna stb. Az eszem tudja, hogy lépnem kellene, de a szívem visszahúz, közben meg félek, hogy idővel csak még nehezebb lesz kilépni.


3 éve vagyunk együtt ebből 2,5 éve együtt is élünk. Én24N Ő31F


2018. febr. 20. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mégis milyen problémák? Biztos, hogy nem lehet megoldani őket? De hogy nem a saját boldogtalanságod miatt aggódsz, hanem az övé miatt, az nekem azt sugallja, hogy nem vagy igazán szerelmes belé, csak félted őt. Úgy meg valóban nem érdemes építeni egy kapcsolatra és minél tovább húzod, annál nehezebb lesz.
2018. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szexuálisan nem passzolunk, neki elég lenne 3 havonta egyszer nekem meg az azért elég kevés pedig nem vagyok nagy igényű
2018. febr. 20. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem az anyja vagy, és 31 éves férfi létére biztos vagyok benne, hogy nem neked kell aggódnod azért, hogyan folytatja tovább az életét.


sőt, szerintem ez projekció, áttolod erá, amit valójában te érzel, ami a te szorongásod.


sztem igazából attól félsz, hogy veled mi lenne, te hogyan boldogulnál, hogyan találnál új társra, stb.


szóval ideje felnőni, abbahagyni az öncsalást, és korrektül lezárni ezt a kapcsolatnak nem nevezhető izét, és továbblépni.

2018. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 WheneverYouWant ***** válasza:

Az hogy egy 3 éves kapcsolat után nem tudod hogy szerelmes vagy, vagy voltál e valaha az nekem azt sugallja hogy fogalmad sincs mi az hogy szerelmesnek lenni. Láthatóan szereted őt hiszen aggódsz érte hogy mi lesz ha egyedül marad. Mint egy másik válaszoló is rávilágított hogy ha valakinek 31 évesen férfi létére nincs olyan háttere ahová egy kapcsolatból vissza tudjon lépni az azért elég gáz... hogy nem kell a szex 31 évesen az is gáz...

Ennyi infóból nem tudom megmondani hogy ott kellene e hagynod vagy sem... De ha eszedbe jutott itt megkérdezni és nem érzed jól magad akkor valószínűleg lépned kell. És ott pedig nem szabad sajnálni a másikat... az ő hibája is hogy nem tudja hogy kell egy nőt megtartani.

2018. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló típus vagyok sajnos, világéletemben hiányzott belőlem a 'szakítós gén'. Lényegében minden kapcsolatomban kb 2év után csak kinlódtam, mégsem tudtam szakítani egyikkel sem, hanem inkább tudat alatt úgy alakítottam a körülményeket, hogy szakítás legyen, kivártam a legvégsőkig. Nem tudatosan, sohasem tudtam, hogy mi a franc az oka annak, hogy képtelen vagyok kilépni olyan kapcsolatból, ami már semmi örömet nem ad. De a környezetemben rengeteg ilyen van, es fiatal huszonévesekről beszélünk. Nyilván valami pszichés defekt
2018. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak olyan vagy mint a legtöbb ember.

Nem is hinnéd mennyien vannak benne rossz kapcsolatban....

Ami nekem segített hogy szoktattam magam a gondolathoz hogy mi márpedig elválunk. Hónapokon keresztül, a végén pedig már természetes volt hogy vége ennyi...

Csak a döntést kell meghozni, te még nem hoztad meg. De szerintem meg fogod, kis idő múlva.

2018. febr. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!