Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Félek, hogy a exem öngyilkos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek, hogy a exem öngyilkos lesz (? )

Figyelt kérdés
Szakítottam a párommal, 2 év után. Az elején minden tökéletes volt aztán elojott a rossz oldala, ez önmagában nem is lett volna baj, én nagyon türelmes voltam vele és szerettem volna megoldani, de ő nem volt hajlandó változtatni. Betegesen féltékeny lett. Egész nap mást se hallgattam, csak, hogy mindenki nyomi, ha valaki ramnezett elhordta mindennek, ha valaki hozzamszolt akkor duplán. Nem akarta engedni, hogy tartsam a kapcsolatot a barataimmal, mert szerinte mindenki nyomorék és folyamatosan ocsarolt olyan embereket akiket nem is ismer. Elvárta, hogy a munkahelyemen se szóljak senkihez, se máshol ahol megfordulok. Már rosszul voltam a stilusatol. Emellett nem is törődött már velem igazán, mindig minden fontosabb volt neki, mint én. Talán tudta, hogy kevés amit ad és azért volt olyan feltekeny, de nem értem miért nem valtoztatott. Aztán már odaig fajult a dolog, hogy ütött, ha valamin felhuzta magát. Sajánlom, mert komoly problémák vannak vele és voltak szep pillanataink is. Tudom, hogy tud ő jó is lenni. De meg se próbál változtatni. Nem akarok már vele lenni, de nagyon félek, hogy csinál magával valamit. Nem mondott ilyet tehát nem arról van szó , hogy fenyegetozik vele. Nekem fordult meg a fejemben, mert szörnyen kivan és komolyan félek attól, hogy képes lenne ongyilkos lenni. Nagyon durva kiborulasai voltak aprosagokon is most pedig kb. Nincs is magánál. Tudom, hogy nem az én hibám lenne, nem erről van szó, hanem arról, hogy szeretem és ha nincs is közös jövőnk akkor is azt szeretném ha osszeszedne magat, élne és idővel Boldog lenne. Szerintetek Mit kéne tennem?
2018. ápr. 19. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Mivel ilyenkor az ember meggyőzi magát, hogy az egész világ ellene esküdött össze és senki nem tud azzal azonosulni amit és ahogyan ő lát így a változtatás mint opció fel sem merül ilyenkor.

Egy dolog, hogy te szeretted volna megoldani, de mivel ő valamilyen okból kifolyólag máshogy látta és értelmezte a világot mint te így a saját érveidről akkor sem tudtad volna meggyőzni, ha egy kazal filozófussal együtt próbálsz a lelkére beszélni.


Ilyenkor kellett volna egy belevaló pszichológus aki valamilyen úton-módon eléri, hogy ő maga lássa meg a probléma gyökerét, annak kialakulását és logikátlanságot a vélt dolgaiban.

Elsősorban a folyamatos önbizalomhiány, önértékelési zavar, stressz és folyamatos megfelelési kényszer együttese okozhat ilyen problémákat, szerintem.

Amikor az ember tudatosítja magában, hogy kevés valamihez, de inkább minden erejével árral szemben evez csak azért, hogy bizonyítson, egészen addig amíg el nem fárad és el nem bukik.

2018. ápr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így, hogy már nem vagy vele, nem sokat tehetsz. De ne is gyere össze vele újra, sajnálatból nem lesz szerelem. Felnőtt ember, felelős a saját életéért. Nem neked kell segítened rajta.
2018. ápr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha mindenki aki ilyennel fenyegetőzne meg is tenné, nem lenne túlnépesedés a földön. :)
2018. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még szerelmes vagyok belé, csak már annyira rossz volt mellette és úgy bánt velem, hogy végre sikerült jozan ésszel belatni, hogy ez így nem mehet tovább. Rengeteg esélyt adtam neki, sőt sokszor egy-egy veszekedes utan én mentem oda hozzá, hogy szedje már össze magát mert nem akarom elvesziteni. Semmi nem valtozott. Ha valtozna még most is ugyanúgy vele lennék.

Ő soha nem beszélt nekem ongyilkossagrol. Írtam, hogy nem fenyegetozott ezzel, csak amilyen oldalait megismertem, nekem fordult meg a fejemben. Ha hangoztatná akkor tudnám, hogy csak fenyegetozes és nem felnek tőle ennyire.

2018. ápr. 19. 08:10
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Csak egy bizonyos pontig vagyunk felelősek a másikért. Tudom, hogy ez most rossz érzés,de ti túl vagytok ezen a ponton... innen már mindketten saját magatokért vagytok felelősek... ilyen az élet.
2018. ápr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Mielőtt végleg megsajnálnád nézz utána a nárcisztikus személyiség zavarnak.


Nem biztos, h ez a baja, de hogy vmi mentális problémája van az is biztos.


Csodálom, h sikerült elhagynod, általában nem engedik ki a karmukból a rászedett áldozatukat, max. akkor, ha újat/érdekesebbet találnak.

2018. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most hogy el is olvastam, én nem félek.
2018. ápr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez NEM a te felelősséged, nem is vállalhatod. Ha a tőled telhető dolgokat megtetted azért, hogy segíts neki és korrekt módon szakítottál, miután kiderült, hogy így nem megy, akkor részedről tiszta a dolog. Ha komolyan ettől tartasz, akkor szólj a szüleinek, barátainak, hogy figyeljenek rá és segítsenek neki, de ennyi.
2018. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod idejekorán Te a tepsin végezni, akkor kerüld el jó messziről ezt a pasast. Ha még szerelmes vagy, könnyen visszaédesgethet. Lenne pár nagyon szép hetetek, aztán kezdődne minden elölről. A verések meg egyre durvábbak lennének.
2018. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Húzd el a beledet messzire, és örülj, hogy volt annyi eszed, hogy időben kiszállj egy bántalmazó kapcsolatból. Ne próbáld megmenteni, ne játszd a Terézanyát, mert nem fog menni. Ezt a csávót jó esetben egy pszichiáter és jól beállított gyógyszerek tudnák úgy-ahogy egyenesbe hozni, rossz esetben senki.


Ha annyira szíveden viseled a gondját, akkor ezt közöld a családjával, testvéreivel, akik talán tudnak tenni az ügy érdekében. Személyesen ne próbálkozz, mert ha egy ember van a földön, akitől ilyen jellegű tanácsot egészen biztosan nem fog elfogadni, az te vagy. Mint az egyetlen ember, aki felett valamennyi hatalmat tudott gyakorolni.

2018. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!