Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás utáni öngyilkossági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás utáni öngyilkossági fenyegetőzés esetén mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy hónapja szét is költöztünk, de még mindig napi szintűek a zaklatások. Ennek az érzelmi palettának már minden fokát bejártuk. Először kedveskedés, kéretlen ajándékok, éttermi meghívások (Nem fogadtam el) majd amikor ez eredménytelennek látszott kezdődött a passzív agresszivitás. Állandó telefonos hívogatások, több oldalas emailek (benne ócsárolás, hibáztatás, kitalációk, aminek semmiféle alapja, aztán pedig ismét nagy szerelmi vallomás..) a másik után való kutakodás.. Volt olyan eset, amikor konkrétan a lakásom előtt állt és közben üzeneteket írogatott,hogy most miért oltom le/fel a villanyokat a szobában.. Megállás nélkül csekkol, ha új ismerősöm lesz a közösségi oldalon és még ne adj isten férfi is, azonnal érkezik a számonkérés, a szidalmazás (biztosan az új férfi ismerős miatt lett vége, egy büdös kis ócska k...a vagyok, stb)

A kapcsolatnak nem harmadik fél belépése miatt lett pont téve a végére. Közös lakásban laktunk, minden bútort ő vitt el "cserében" én maradtam. Most mégis vádaskodik, hogy utcára tettem, nincs hova mennie, és sajnos már eljutottunk arra a szinte amikor az öngyilkossággal fenyegetőzik.

Borzasztóan megvisel az egész és egyszerűen nem bírom sehogy sem leállítani. Tényleg az lenne a megoldás felnőtt ember létünkre, hogy letiltom mindenhonnan? Mit csinálnátok/csináltatok hasonló helyzetben?

Az idegeim komolyan kezdi kikezdeni a történet...

Én 28 éves nő, ő 32 éves férfi..


2018. ápr. 29. 08:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Tiltanám a közösségi oldalon. Telefont nem venném fel, e-mailekre nem válaszolnék, és jelezném a szüleinek, rokonainak, barátainak, hogy az öngyilkossággal fenyegetőzik, hogy tudjanak róla.


Ezenkívül egyenesen megmondanám neki, hogy ha még egyszer a lakás előtt találom és zaklat, feljelentem. És meg is tenném! N34

2018. ápr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Szólni a családjának, hogy problémája van , tiltani mindenhonnan, plusz feljelenteni a zaklatásért.
2018. ápr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem normális. 32 évesen egy önző, egoista, hisztis fasz. Inkább 12 éves gyerekként viselkedik.


Írj neki, hogy részedről lezárt a történet, szép szóval, nyugodtan, majd tiltsd le mindenhonnan!

A családnak lehet szólni, hogy öngyilkosággal fenyegetőzik, bár az ilyenek tipikusan úgysem tesznek majd semmit magukkal.

Ha zaklat, akkor pedig jelentsd fel.

2018. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Már rég le kellett volna tiltanod. Zaklatásért mehetsz a rendőrségre is, és mondd el ezt is, hogy mivel fenyegetőzik.
2018. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Sosem voltam híve a letiltásnak, de az ilyen esetkeben hasznos!
2018. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
"Rendben, szia. Levélben ird meg, milyen viragot szeretnel majd a koszorura.". Aztan tiltas, torles.
2018. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Kerek perec megmondanám neki, hogy ezzel nálam semmi célt nem fog elérni. (nem szabad, hogy ezzel sakkban tartson) Azt is, hogy ezek után ne is keressen mert nem fogod felvenni, és letiltod mindenhonnan, és ha még 1x a házadnál van feljelented...
2018. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Már rég le kellett volna mindenhonnan tiltanod, telefonszámát is. Egyszer világosan elmondani neki, hogy ha még egyszer zaklatni mer, feljelented zaklatásért. Azután egyszer beszél vele a rendőr aztán össze*zarja magát az ilyen.
2018. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Volt a közelemben öngyilkos, nem jelentette be, arra SE reagálj.

Egy rövid üzenetben írd meg, hogy vége, igazán vége, semmit se ér el.

Utána tiltsd le mindenhonnan és ne reagálj semmire, ha az anyjába küldöd, azt is bíztatásnak veszi.

Ilyet is ismerek, szerintem beteg, de nincs rá kezelés.

Eltarthat ám két évig is

2018. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Linkelj neki hajókötelet árusító oldalt, hidak képeit, koporsókészítőt, sírkőfaragót, stb.
2018. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!