Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottunk, de a lakás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottunk, de a lakás közös és nem akar egyikünk sem elköltözni. Tanács?

Figyelt kérdés

2 éve vettük közösen a lakást (fele-fele tulajdonjog), hitel is van rajta. Felajánlottam neki, hogy átvállalom a hitelt (persze csak ha a bank is engedélyezi), kifizetem a neki járó részt és írassuk át a nevemre az ő részét. Egyik nap azt mondja hogy rendben, másnap pedig már ő is igényt tart a lakásra. Jelenleg is más városban dolgozik (de közben állásinterjúkra jár az ország másik felébe), nemrég kezdett ezen a munkahelyen, a bankba meg is mondták, hogy addig amíg le nem jár a próbaidő addig ő nem veheti át a hitelt. Tehát amíg véglegesen el nem dönti hogy mit akar, nem tehetek semmit? Ha még 2 hónapig vacillál akkor addig így kell együtt élnünk?

Én sajnos nem tudok hova menni, ide köt a munkám. A szüleim messze laknak, tőlük nem tudnék bejárni dolgozni.


2018. máj. 16. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát... mivel neki is van 50%-a ezért nem tudsz tenni azon kívül, hogy elköltözöl vagy tűrsz. Akár életed végéig is húzhatja a dolgot, bár addig nyilván nem fogja
2018. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Ez nem szakítás. Majd akkor lesz az, ha valaki elköltözik.
2018. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Ha nem vagytok kompromisszum képesek, akkor évekig évekig is elhúzódhat a helyzet.
2018. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez akkor patt helyzet. Házasok vagytok?

Max. ha nem megy a dolog, akkor ügyvédtől kell megkérdezni ilyenkor mit lehet tenni, valóban kellemetlen helyzet.

2018. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok. Én szakítottam.

Nem értem mit szeretne, miért nem tud dönteni...egyik nap ezt mondja, másik nap már az ellenkezőjét. Ez a helyzet egyikünknek sem jó...

2018. máj. 16. 20:25
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azért csinálja ezt, mert megteheti. Tudja, hogy ha nem megy bele a dologba, akkor úgysem tudsz mit csinálni. Ő egyébként magát a szakítást elfogadta vagy ő veled akar lenni továbbra is?

Lehet ez egyfajta bosszú is, csak hogy megkeserítse a napjaidat, ha már szakítottál vele.

2018. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Többször mondta, hogy gondoljam át, szerinte megér még egy esélyt, ő még szeret.

Elhiszem, hogy azért csinálja mert megteheti, de azt jem hiszem el hogy ez így neki jó. Ezzel nem csak engem "szivat" , hanem saját magát is.

2018. máj. 16. 20:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy tényleg húzza a dolgot, mert megteheti, esetleg még reménykedik, hogy meggondolod magad.


Nem tudom, hogy mekkora lakásról van szó, ha csak egy egyszobás, akkor nem tudom mit lehetne tenni. De ha legalább két szobás a lakás én tuti elkezdenék lakótársként ott lenni. Vagyis:

- Ha eddig közös kasszán voltunk, akor megint különbe mennék. Rezsit felesbe fizetni. Kaját külön venni, felosztani a hűtőt, hogy ki melyik polcra pakolja az élelmiszereit. Csak és kizárólag magamnak főznék.

- Választhatna, hogy melyik szobát akarja, tőlem aztán a nagyobbikat is viheti, de onnantól kezdve nincs bejárkálás egymás szobájába. A ruhákat is szépen átvinni a másik szobába, külön szekrénybe. Mosáskor csak a saját cuccaimat mosnám.

- Ha úgy érzem készen vagyok rá, akkor elkezdenék randizni.


Ezeket csak azért írtam, mert ha még mindig úgy éltek együtt mint szakítás előtt, akkor nem is érzi magát a szakítást, így még mindig reménykedik. De ha tényleg elkezdesz csak egy lakótársként viselkedni vele (nem főzöl, mosol, stb.), lehet, hogy hamarabb leesne neki.


Amúgy javaslom, hogy keress fel egy ügyvédet, hátha tud mondani valami okosat.

2018. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem így akar próbálkozni, hátha van még esély a békülésre. Miért nem kezditek újra?
2018. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom újrakezdeni, mert nem szeretem már.
2018. máj. 16. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!