Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A baratnom akivel voltam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A baratnom akivel voltam szemelyiseg zavaros, pontosan bipolaris depresszios. Az egyik szemelyisege egy csodalatos es erzekeny not takar, de a masik egy fektelen es duhaj lanyt. Mi tegyek ha a kovetkezo szitu volt?

Figyelt kérdés

Az alkohol nem tesz neki jot, attol teljesen kivetkozik es atalakul.

Nemregiben egy bulin ahol en is ott voltam alaposan betintazott es par percig nem tudtam ra figyelni. Az egyik szinten reszeg barataom karjaiban talaltam meg ahogy csokoloztak. Nagyon a szivere vette, alig birtam megnyugtatni annyira sirt. Ket nappal kesobb elkuldte Ed Sheeran Happier cimu szamat, es szakitott velem. Azt mondja nem akar soha bantani, es en jobbat erdemlek. Most teljesen tanacstalan vagyok, nem tudom mit lehet ilyen helyzetben csinalni, sajnos nagyon szeretem. Szakitaskor kertem, hogy gondolja at, ne csinalja, de azt mondta higgyem el jobb lesz igy majd elfelejtem. Ez ket hete volt azota en nem kerestem, o meg adott egy apro ajandekot, ket nappal a szakitasunk utan azota eltunt. Kerem a normalisabb es erettebb valaszadokat segitsenek, hogy mi legyen. Hagyjam es probaljak tovabb lepni, vagy ne?



2018. szept. 20. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Terápián volt már?

Ha szereted, akkor ne engedd el. A depresszió borzalmas dolog, lehet gyógyszert is kellene szednie rá. Alkoholt viszont nem tudom minek fogyaszt, ha rossz hatással van. Mindent meg lehet oldani, de nagy odafigyelés és önfegyelem kell hozzá.

2018. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

A bipolaris depresszio az katasztrofa. Hagyd hadd menjen. A mas pasival valo csokolozasra ez ugyse mentseg, mint az alkoho se. Nem hiszem, hogy osszetevesztett volna a aratoddal. Az a valoszinubb, hogy mar nem szerelmes beled csak ezt o maga se erzekelte es ezert szegyelli magat annyira. Tiszta ugy, hogy legalabb utana megmondta szakitsatok.

A te jobbat erdemelsz az pedig egeszseges embertol is azt jelenti leforditva "nem kellesz nekem keress mast" csak igy jobban becsomagolta a keseru pirulat.

En is bipolarissal elek es hiaba a gyogyszerelese rettenet nehez vele egyutt elni. En elotte mindent elolvastam errol a betegsegrol es ennek ellenere belevagtam a kapcsolatba. Sajnos nem volt jo otlet.


Szoval sirasd meg, heverd ki es lepj tovabb.

2018. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A bipoláris depresszió kedélybetegség, nem pedig személyiségzavar. Hasonló személyiségzavar a borderline, bár a kettőnek az okai teljesen különbözőek, csak a betegek viselkedése hasonlít.


Amúgy ha menni akar, akkor menjen, attól függetlenül, hogy egészséges vagy beteg.

2018. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Hajlok arra, hogy valóban elengedem, ha menni szeretne, csak még mindig azt érzem, hogy nagyon szeretjük egymást. Amugy a búcsúajándékban volt egy kis cetli ezzel az üzenettel: Rettenetesen sajnálom. Az egyik legjobb ember voltál az életemben. Nagyon fogsz hiányozni (már most is hiányzol). Erről a kutyuskáról te jutottál eszembe...
2018. szept. 20. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tegnap is kiírtad nem? A koleganőd az. Báris ott azt írtad és ,hogy adott egy kutyust amin ezt írta. Még nem sikerült eldöntened mi legyen a vége?
2018. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én is depresszióban szenvedek. És mint ilyen, magamból kiindulva annyit tudok mondani, hogy szerintem a lány még szeret téged. Nem tudom én sem, miért iszik az, aki nem bírja, és ez nem mentség arra, hogy megcsalt. Azt viszont elhiszem, hogy amikor tudatosult benne, hogy mit tett, akkor borzasztóan érezte magát. A depressziós embereknek szokása eltaszítani maguktól azokat, akik fontosak nekik. Talán védelmi mechanizmus, nem tudom, de magamon is észreveszem. Most ő úgy érezheti, hogy tönkretett mindent - ami nyilvánvalóan a leírásod alapján nem igaz, de a betegsége miatt túlparázza, és sokkal súlyosabbnak érzékeli. Ezért ösztönösen menekül, és később, amikor kissé kitisztul a feje, akkor fog rájönni, mekkora hibát vétett, amit szintén súlyosbítani fog az állapota. Szerintem próbálj meg beszélni vele még egyszer, megnyugtatni, és próbáld érvekkel elmagyarázni, hogy csak a depresszió miatt érzi azt, amit érez.

Sokan nem tudják sajnos, hogy hogyan is kellene kezelni a mentálhigéniai problémákkal küzdőket. Rajtam az észérvek segítenek, de idő kell, amíg elvonul a fekete felhő. Nem tudom, meddig voltatok együtt, de csak kitapasztaltad az idő alatt, hogy hogyan is lehet hozzá szólni. Szerintem egy próbát megér. Ha akkor sem hajlik, és tovább hajtogatja, amit eddig, akkor vagy menthetetlen, vagy tényleg más van képben.

2018. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lègy neki hàlás hogy ott hagyott! Komolyan mondom! Én egy borderline-osal voltam együtt, ne akard magadnak a szenvedèst. Én tudom nekem is mondtak mindent csak mentem a nőután de 2 hónap utàn màr máshogy látom a dolgokat. Hidd el fogsz olyan nőt talàlni akivel olyan harmóniában èltek hogy el sem hiszed.
2018. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!