Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Akinek a partnere depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a partnere depressziós volt, hogyan tudtatok segíteni?

Figyelt kérdés

A barátom, vagy lassan az exem teljesen kifordult önmagából.


Azzal kezdődött hogy elvesztette a munkáját, nem talált újat. Azóta megy le a lejtőn. Én mindig ott álltam mellette akkor is amikor már depressziós volt és rajtam vezette le a feszültségét. Próbáltam felvidítani, ami mikor ott voltam mindig segített is.

Most eljutott egy stagnáló állapotba. Azt mondta fejezzük be, mert nem fogja tönkretenni az életem. Amúgy is utálja magát a világot és engem is.

Én már nem igazán tudom hogy mi van, mert mindezek ellenére keres, beszélni akar velem, és a kapcsolatunk lényegében ugyanúgy folytatódik ahogy volt és most ez tudom szánalmasan hangzik, de nagyon jól el vagyunk együtt, mikor együtt vagyunk.

Mikor felhozom h nem-e oldjuk meg a gondokat akkor azt mondja felejtsem el őt és éljem tovább az életem. A problémáit meg hagyjam.


Nekem több oldalról is nagyon fáj ez az egész. Én mindig kitartottam volna mellette hogyha küzdd, de vegetál. És ugye én is ember vagyok.


Nem reménykedem, csak szeretnélek meghallgatni titeket. :(



2018. nov. 3. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Az utál téged részt az állapota miatt mondja vagy tényleg? Ezt megválaszolhatná.

32/f

2018. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Ezt úgy írom,hogy én küzdök depresszióval évek óta. Nekem a szeretet,a törődés,meg a programok segítenek. De van az a szint,amikor a másik már nem tud segíteni. Amikor már csak magadat tudod kihúzni a szarból,vagy szakember tud segíteni. Szerintem a párod egy nagy érzelmi hullámvasútban van,ellökne,de igazábol szerintem azt várja,hogy küzdj érte. Szóval ha szereted legyél türelmes,próbáld meg szakemberhez elküldeni. Mást szerintem nem magyon tudsz tenni.
2018. nov. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Erre írtam hogy szeretem, de én nem tudom úgy elviselni ezt tovább hogy igazából ő nem tesz értem semmit, és ilyen beszólásokkal bombáz néhanapján.


Hát szerintem szeret. Vsgyis nem tudom. Elég önbizalomhiányos vagyok... Amíg minden oké volt nála, tervezett velem és mindig kitartott ö is mellettem. Most meg egyáltalán nem tervez velem. De keres, ír, hív, találkozni akar, velem akar lenni, alig várja h együtt legyünk, együtt akar ünneoelni velem. Megosztja azt a bánatát amit nem mondd el senkinek. Mikor mélyponton van és mindenkit ignorál, velem akkor is beszél és mintha hozzám menekülne..

Én viszont képtelen vagyok így, tervek nélkül élni.

2018. nov. 4. 00:19
 4/9 anonim ***** válasza:

szakember. depressziorol valo olvasas es tippek keresese (na, nem buta online magazinokban).

barmennyire nehez is, csak magan tud segiteni. de asszisztalhatsz, tamaszt nyujthatsz, mikor eppen melyebben van, de osszessegeben neki kell a gyogyulasaert dolgoznia.

mondja egy 10 eve depresszios.

2018. nov. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Meg mikor azt mondja hogy nem akar tovább velem semmit.. Hogy mondhatnám én azt 100adjára is h én meg akarom veled tovább? Nem akarok lábtörlő lenni, nem szaladhatok utána tovább úgy hogy tükörbe tudjak még nézni.

És nem fogja fel h ő tesz mindent tönkre maga körül.

2018. nov. 4. 00:23
 6/9 A kérdező kommentje:

Épp ma kérdeztem h tényleg utálsz, erre semmit nem mondott.

De korábban mi mondtuk sokat egymásnak kedveskedve mikor azt akartuk kifejezni h szeretjük egymást (ez most abszurd, de igaz)

2018. nov. 4. 00:25
 7/9 anonim ***** válasza:
ilyen a mentalis betegseg. az ember "akarata nelkul" is tonkretesz mindent, ami meg rosszabba teszi az alapotat. ordogi kor. sajnallak kerdezo es a parodat is. nekem sajnos egy kapcsolatom rament mar a mentalis betegsegre.
2018. nov. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az az igazság h akár velem, akár nélkülem, azt szeretném h boldog legyen. Nagyon értékes és jó ember. Megérdemel egy jó életet.


Nem akarom azt gondolni h én hozok áldozatot. Meddig szabad elmenni?

Valahol szeretnék hinni benne h ki tud mászni belőle.

Csak azt szeretném őszintén tudni hogy szeretett e valaha vagy most.

Mikor megkérdezem mindig csak legyint hogy abszolút rosszra gondolok, mert ennek nincs köze hozzám csak a fejében lévö káoszhoz.

2018. nov. 4. 00:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy betegség. Ne vedd magadra. Olyan, mintha nem lennének lábai, te meg szomorkodnál, hogy miért nem fut utánad, veled. Ismertem én is ilyet, szerettem, mellette voltam a mélyponton is, de mégsem lett több, mert úgy gondolta, jobb egyedül a problémákkal. Lehet biztatni, hogy járjon kezelésre, de ebben nem dönthetsz helyette.
2018. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!