Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A párommal szakítottunk, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal szakítottunk, mit tegyek hogy elviseljem a magányt?

Figyelt kérdés

Most költözök be egy garzonba, 1 évig voltunk együtt a barátommal, nekem nincs családom, és barátaim sem nagyon. Vele mindenem megvolt, tudom, hogy itt az ideje építeni a saját életemet, de most a vizsgaidőszak is ami mégjobban elzár a külvilágtól, illetve diákmunkát vállaltam, de valahogy minden olyan üresnek bizonyul, ha már nem lesz, ő volt a legjobb barátom is egyben. Mit tudnék tenni, hogy ezt a nyomasztó sivár szürkeséget elviseljem? Legalább ha barátaim lennének...

Elvileg az iskola,munka leköt, de az mégsem olyan, ott van mindenhol ez a keserves “háttérsugárzás” a magánytól és ürességtől.


2018. dec. 9. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom ami veled történt. Amíg az üres lakásra mész haza, addig sajnos ez marad. Nálam is ez van, épp ezért szoktam azt választani, hogy elmegyek valahova akár csak mászkálni, hogy ne kelljen egyedül otthon lenni. Ha munkahelyed lesz, ott lehetnek új kollégák, ott a kommunikáció már elindul, lehet új barátokat szerezni, sok normális ember van, bár sokszor a tisztességteleneket vesszük csak észre.
2018. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt az időt, ami a hiánya okozta ürességet, szomorúságot jelenti, nem tudod lerövidíteni, ezt meg kell élni, csak az nem mindegy, hogyan. Belesüppedhetsz az önsajnálatba és a letargiába, de tudatosan elterelheted a figyelmed. Keresd meg újra azokat a tevékenységeket, amik örömet okoznak és jó kedvre derítenek, próbálj mozogni, és minél többet társaságban lenni, ez segít. Az esték mindig rosszabbak, akkor felerősödik a magány és a fájdalom, de gondolj arra, hogy minden egyes nappal könnyebb lesz.
2018. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig az okozott örömöt, hogy közös tevékenységeket folytattunk, el tudtunk mindig beszélgetni úgy, mint másokkal soha. Olvashatok, tornázhatok, de ennyi? Ez még mindig nem kielégítő. Ráadásul szorongó típus vagyok, egy légytől megijedek.
2018. dec. 9. 13:30
 4/9 anonim ***** válasza:
A legjobb barátod biztos nem ő volt, mert akkor most is támogatna érzelmileg, mint barát. Én miután elköltöztem a barátnőmtől, utána is baráti viszonyba maradtam vele. Láttam, hogy nagyon megviselte a szakítás, ezért támogattam, segítettem ahol csak tudtam. A mai napig beszélünk, találkozunk pedig már több éve nem vagyunk egy pár.
2018. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha társas személy vagy (mint ahogy sokan), akkor hiába jönnek a tippek (filmezés, sport, hobbi stb.), egészen addig amíg nem oldódik meg, addig csak küszködés lesz szerintem. Sok tevékenységnek én társsal látom értelmét, egyedül is megteszem (pl utazás, séta, főzés), de akkor teljes ha valakivel együtt tehetem meg. Az sokkal jobban motivál.
2018. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elvileg mi is barátok maradunk, segít nekem berendezni a lakást, elmegyünk itt-ott együtt moziba, de erre nem lehet hivatkozni. Nem én vagyok már a prioritás, és az utolsóval egyetértek, egyedül elég magányos és rossz kávéházba menni, vagy moziba, akárhova. Neki vannak barátai, és legalább ha nekem is lennének, hogy velük is el tudjak menni. Most a vizsgaidőszak is eljön, szürke és sivár az idő, nem szeretnék depresszióba esni.
2018. dec. 9. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az se kimondottan jó, hogy barátok maradtok, főleg ha ennyire ő volt a mindened. Csak még inkább szenvedsz miatta, ha találkoztok. Ezt sajnos csak az idő gyógyítja be. Csináld azt, ami örömet okozott, sport, olvasás, vagy valami. Amennyire lehet tereld el a figyelmed.
2018. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem csak az idő gyógyítja, hanem, ha találsz egy barátot, akivel közös programokat szerveztek. el kell terelni a gondolatot, szórakozni.
2018. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha lenne egy jó barátnőm, akkor elviselném, hiszen leginkább ez tartott az exem mellett is, hogy nagyon jó barátom volt. Csak nehéz ismerkedni, sok mindenkivel tartok felszínesebb kapcsolatot, ami nem igazán tud kielégítő lenni. Lehet csak nekem nem volt szerecsém normális barátságra, vagy mindenkinek megvan a társasága és én már nem hiányzok az életükbe.
2018. dec. 9. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!