Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek jó döntést hoztam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó döntést hoztam?

Figyelt kérdés

A volt párommal másfél évig voltunk együtt, ebből én félévet külföldön tanultam. Egy évvel fiatalabb nálam, kicsit még éretlen, de nagyon aranyos és szerethető ember, az első pillanattól fogva mindenről tudtunk beszélni - nagyon nehezen tudok jól elbeszélgetni az emberekkel, konkrétan úgy még soha senkivel, nem volt 1 perc kínos csend sem soha - .

Első gondolatom, mikor már egy órája beszélgettünk első találkozáskor, hogy "ilyen ember kell nekem". De aztán idővel kiderült, hogy ő szeretne gyereket, én inkább karriert és utazást választanék és a család nálam 2 emberből elég, ha áll.

Én nagyon szeretem a tudást, a tanulást, fontosak a jó jegyek, ő arra megy, hogy a 2-es meglegyen mindenből (egyetemisták vagyunk).

És többször is előfordult, hogy valaki iránt fellángolást éreztem. Utána ha nem beszéltünk többet, elmúlt egy idő után, de adott hetekben nagyon érdekelt a másik, pedig sosem szándékosan kerestem mást, csak a sors összesodort velük. Most az exem idehozott a munkahelyére (diákmunka), ahol találkoztam egy nálam idősebb, 29 éves, de nagyon fiatalos férfival. Nem akartam tőle semmit, csak elkezdtünk valamin poenkodni, és idővel ismét kialakult egy szimpátia, kis parázs.. és találkoztunk néhányszor, ahol nagyon jól éreztem magamat, megölelt, megfogta a kezemet stb. Viszont a beszélgetés mélyebb, de kevésbé sokoldalú volt. Vele sem tudok olyan jól elbeszélgetni, mint a volt barátommal. Viszont ha bármikor megláttam a munkahelyen, belém nyilallt az érzés, hogy oda vagyok érte. Vele mélyebb beszélgetéseket tudunk folytatni, de néha ott a kínos szünet, bár lehet mert ő is introvertált kicsit, mint én, és nehezen nyílik meg elmondása szerint.

De már meg sem tudom különböztetni a szerelmet a fellángolástól.


Az exemmel megpróbáltunk szakítani már 3-szor, de végül mindig újra összejöttünk.


Abból a szempontból jónak tartom a döntést, hogy ha igazán szerettem volna, nem éreztem volna mások iránt ilyen érdeklődést, mert minden hosszabb ideje kapcsolatban lévő ismerősöm azt mondta, nem is gondolták még arra sosem, hogy mással boldogabbak lehetnének, és a volt barátom sem érdeklődött sosem senki iránt, amíg velem volt.


Másrészt viszont félek, soha többet nem találok olyat, akivel mindenféle kellemetlenség nélkül tudok ilyen jól elbeszélgetni, kellően őrült, fiatalos, benne van minden őrültségben és nagyon kötődunk egymáshoz.


Szerintetek jó döntés volt vele szakítanom? A lelkem egy része nagyon fáj, a másik azt érzi, így volt fair.


(Előző exemmel is eljátszottam ezt az összejöttunk-szétmentünk dolgot sokszor, de ott maga a hiánya miatt, ott a beszélgetés nem volt olyan jó sosem). Plusz a mostani volt barátommal annyira természetesen kezeltük egymást, egy hullamhosszon voltunk, nagyon különleges kapccsolat volt ilyen szempontból.


Köszönöm, ha elolvassátok annak ellenére, hogy hosszú lett, és köszönöm, ha adok tanácsot, megosztotok véleményt, sőt, hasonló tapasztalatokról, történetekről is szívesen hallanék, ha valaki volt már ilyen helyzetben.



2018. dec. 21. 21:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Én 22/L vagyok, ő 21/F, ez lemaradt.
2018. dec. 21. 21:32
 2/7 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy rengeteg közös cukiságunk volt, ami eddig senkivel soha, közös "nyelvünk", ugyanolyan béna humorunk, amin csak mi ketten nevettünk és ezt ez az "új" pasi nen érti. Hiába mondok valamit, ami szerintem vicces, neki nem esik le.

Előző barátaimmal sem volt még ilyen soha, tehát ez nagyon különleges dolog volt...

2018. dec. 21. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Te a párodat csak barátként szeretted, úgy pedig nem sok értelme van egy kapcsolatnak. Sokkal korrektebb így, mint ha mondjuk találtál volna valakit aki tényleg nagyon megfog és megcsaltad volna vagy egyik pillanatról a másikra elhagytad volna másért. Ha nem szereted a párod akkor az a helyes döntés ha szakítasz vele. Szerintem jó döntést hoztál.
2018. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért szakítottál vele egyáltalán?
2018. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mert úgy éreztem, ha már más srácot magamhoz ennyire közel engedtem, nem lenne fair már ez vele szemben.

Holott nála nem is tudom, fellángolás, vagy szerelem lenne ez, meg hogy működőképes lenne-e egyáltalán.


Nagyon nem tudok kiszállni egy rossz kapcsolatból, ezért akarok mindig újra összejonni, aztán mégis szét, majd újra... És ők meg szeretnek annyira, hogy vissza is fogadnak.

És emiatt annyira rossz embernek érzem magamat, instabilnak. De ez azért van, mert nem tudom, ők mindketten is lehettek volna a Nagy Ő-k, csak én nem voltam eléggé tudatosan azon, hogy direkt rá sem nézek másra, vagy nem véletlenül figyelek fel valakire, míg velük vagyok, tehát nem ők a Nagy Ő-k...? :(

2018. dec. 21. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:

A megfelelő embernél a következőket kéne érezned:


1, teljesen összepasszoltok lelkileg

2, kölcsönösen erős vonzalom van testileg

3, közös elképzelés az élet főbb dolgaiban


4, az előzőek annyira jól mennek, hogy meg se fordul a fejedben, hogy rá akarj nézni másra, mert azok egyszerűen se testileg se lelkileg nem annyira vonzóak, mint az a megfelelő ember, akivel vagy.


Ez alapján a 29 éves kiesik, mert nem érzed magad eléggé jól vele lelkileg.


Az exed szóba jönne, mert annyira egy hullámhosszon vagytok, mint még soha senki mással, ahogy írod, de ő meg azért esik ki, mert teljesen eltérőek az életcéljaitok, te egyáltalán nem akarsz gyereket, ő meg igen. Na most az exhez csak akkor célszerű visszamenned, ha elképzelhetőnek tartod, hogy ez részedről változik a jövőben. Ha nem tartod elképzelhetőnek, akkor viszont hanyagolni kell a témát, mert a mostani látszat ellenére nem illetek össze. A család témát semmivel nem lehet kiváltani, ha nem passzolnak az elképzelések, ez annyira erős ösztön, ha valaki akar családot, ha meg nem, akkor annyira erős ellenérzés, hogy összehangolhatlan a kettő, és mindenképp boldogtalansághoz vezet, mert az egyik fél úgy érzi egy ilyen kapcsolatban, hogy feladta az elképzeléseit a másik kedvéért, ami miatt egy örök tartozás alakul ki, ami megmérgezi az egészet.

2018. dec. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt jól gondolod, ha más iránt már vonzalmat érzel, akkor a jelenlegi kapcsolatod nem jó. Ezt sokan eltagadják, de attól még így van.


Viszont, hogy te ilyen dumacentrikus vagy, meg az egész irományod arra hegyeződik ki, hogy így beszélgetni meg úgy, egy jó párkapcsolat ennél jóval összetettebb. Ahogy már előttem írták, a te exed inkább egy komoly barátság "kelléke", de nem is igazán értem, hogy 22 évesen mire pörögsz rá ennyire?


Kicsit lazuljál már le...

2018. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!