Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért futok bele csak olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért futok bele csak olyan srácokba, akik még nem tudták elengedni az exüket?

Figyelt kérdés

Tudjuk, mire kellenék nekik. Egy felejtő, egy vigaszt adó lennék csak..

Valakinek van sejtelme arról, hogy miért mindig (!) ilyen srácokba botlom? 24-30 korosztályig szerintem az előző 10 emberből 8-ra rá lehetett volna húzni ezt a szitut.. és sajnos nem túlzok. Persze nem 1 nap alatt ismertem meg őket. Az előző két évemre ráhúzva. Különböző helyeken ismerkedtem.


Kezdem unni, hogy ezek az emberek nincsenek tekintettel másokra, csak a saját vigaszukat keresik nem törődve azzal, hogy a másikat kihasználják akár érzelmileg, akár testileg. Amint észrevettem, hogy senki vagyok ezeknek az embereknek, és valami vigasz, támasz, leléptem egyébként.


Ha ismerkedek valakivel, nem azzal kezdjük, hogy ki mit akar a másiktól, szexet, komolyat, barátságot, mert csak ismerkedünk és majd alakul, de aztán mindig felhozza az ismerkedő partner az exét. Én pedig ilyenkor átlépek barátba az ismerkedőből és végighallgatom, hogy tudjam mi van benne (mennyire vehetem komolyan). Aztán otthagyom azzal, hogy lépjen túl rajta.. Többen megkerestek már később, hogy túlléptek, kellek nekik, de akkor már hánytam tőlük.

De már összetörtem párszor, és belefáradtam.

Igen, volt akivel hamar lefeküdtem, de volt akinél tartottam magam, mégis az ex lett a téma. Volt aki 24 volt, volt aki 30 és ugyanaz lett a vége mindkettőnek.

Nem öltözködöm kihívóan, egy átlagos laza lány vagyok. (Lehet ez a baj? Hogy nincs meg ez a “csini ruha, hódíts meg”, csak “érdeklődöm és mesélek,”, nem veszem fel ezt a “vigyél el vacsorázni” stílust? Barátnőmnek ez mindig bejön... )


Ha 10-ből 8-nak ez a vége, (maradék kettőnél meg mondjuk nem passzoltunk) akkor valamit már én csinálok rosszul, de nem tudom, hogy mit.

Mégsem kezdhetek úgy egy ismerkedést, hogy rákédezek az exére.. vagy hogy mikor lett vége az utolsó kapcsolatának.


Már elengedtem ezt az ismerkedősdit, de zavar a múltam, mert nem tudom hol rontottam el.. vagy hogyan csinálhatnám jobban...


2019. jan. 18. 08:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt ilyen, mikor a 2.talin elkezdte mondani,hogy kéne neki új kapcsolat / a barátai is megmondták :D/ de az exe jár mindig a fejében.....na, még egy tali lett utána, de aztán hagytuk is egymást.

Azt kell írnom neked,aműgy, tapasztalatból , hogy lehet hogy igazat mondanak ezek a srácok ( akkor örülj neki, mert egy érzelmileg labilis pasit később se tudsz kezelni) vagy pedig süket lerázós duma. ( Nálam ez utóbbi volt )

2019. jan. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom milyen a megjelenésed, de azt gondolom te tipikusan az a balek nő vagy, akivel csak gyógyürítés céljából állnak össze a férfiak. Utána meg jön az általad említett felejthetetlen exük siratása.

Szelektálj jobban és esetleg beszélgess többet, ismerd meg és aztán szexelj mikor már biztos hogy nem defektes a srác. Jobb ötletem nincs. Ja, de! Vonulj apáca zárdába. :)

2019. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem éppen azért van így, mert barátkozol velük/baráti szándékkal viszonyulsz feléjük, ők is egy barátot látnak benned, ezért természetes, hogy kiöntik a lelküket valakinek. Nincs ebben semmi sértő. Talán ők is azt várnák, hogy bíztató jeleket kapjanak egy nőtől, aki akar valamit és nem csak barátkozik.

Ne érts félre, semmi gond nincs azzal, hogy barátkozol. Viszont lehet, hogy sok srác nem ilyen óvatosan áll a kapcsolatokhoz, ők talán nem a kezdeti barátkozást tartják normának, hanem azt várják, hogy legyen valami.

Ha te barátként bánsz velük, akkor érthető, hogy aképp viselkednek.

Végeredménybe nem mondanám, hogy veled van a baj, inkább a mai életvitellel, ahol mindenki vég nélkül hajszolja és erőlteti a párkapcsolatokat, egyikből ugrik a másikba, aztán nem csoda, hogy van egy csomó lelkisérült ember, és kevés olyan srác/lány létezik, aki ne vivódna az exe miatt. Erről te nem tehetsz. Max. annyit tehetsz, hogy ne menj bele ezekbe a ex-panaszkodós beszélgetésekbe, ha nem ez a célod a randikkal.

2019. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Jobb enberismerőnek kellene lenni, ami pedig azt illeti, volt amikor hamar dugtál valakivel, ezt inkább ne reklámozd, mert normális férfi elundorodik az ilyen nőtől, aki könnyen ágyba vihető. Ki tudja, mit össze nem szedsz az ilyen hempergésekkel.
2019. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#2 Mi az a gyógyürítés? Nem tudtam, hogy létezik ilyen általános fogalom a férfiak körében.

A 'tipikus balek nő' helyett meg gondolom simán r*b#ncot akartál mondani.

Érdekes fogalomszótárat alakítottál ki, de ezekről a tipizálásokról nem hallottam.

2019. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én eltudtam, de megemlítem hogy létezett, mert szerintem ha már kell valaki joga van tudni.
2019. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Most ezzel nem leszek népszerű, de nekem az a véleményem, hogy a "nem vagyok még túl az exemen"-duma mindig csak egy kifogás, hogy udvariasan elutasíthasson. Az emberek társkeresésben nem működnek bonyolultan: mindenki legalább olyan jó kategóriát szeretne a másik nemből, mint amilyen ő a sajátjában. A nőknek ez természetes módon gyakrabban összejön, a férfiaknak ritkán, és nem is érzik jól magukat nem megfelelő nő mellett, de néha megteszik, mert akkora igényük van a szexre. Amint ez az igény kielégül és nő valamelyest az önbecsülésük attól, hogy van rendszeres szexpartnerük, elkezdik hajtani a valódi igényeiket. Akkor pedig az aktuális partnert már hátránynak számít, hiszen tovább akar lépni a következőre. Na, ilyenkor szokott előjönni a "bocsi, nagyon jó volt veled, nagyon aranyos stb. csaj vagy meg minden, de még nem léptem túl az exemen", mert ebbe nem nagyon lehet belekötni. Ráfogja egy lelki problémára, ami erkölcsileg tartható (mégsem mondhatja azt, hogy nem vagy az álomnője ugyan, de már megveszett a szexhiánytól, most viszont már úgy érzi, jobb nőt is meg fog tudni kapni), meg hát nyitva is hagy egy ablakot, hiszen, ha nem talál nálad jobbat, akkor fél év múlva visszamehet, hogy na, most már akkor ő túllépett az exén, folytathatjuk (a valóság meg az, hogy rájött, hogy semmit nem változott az értéke a szexuális piacon). A lány egyébként ilyenkorra már rá szokott érezni, hogy mi az igazság, mint ahogy te is írtad, hogy milyen érzést kelt benned, még akkor is, ha esetleg nem tudatosult, hogy mi az oka.



Tudom, hogy le fognak pontozni, biztos kissé nyersnek tűnik, ahogy ezt leírtam, de meggyőződésem, hogy az esetek többségében ez az igazság. Egyszerűen azért gondolom így, mert ha belegondolsz logikailag se stimmel, hogy valaki nem lépett még túl az exén, ugyanis:


- ha tényleg akkora probléma lett volna ez, akkor ki se kezdett volna veled. De kikezdett veled, ergo úgy érezte, hogy valami előnye lesz belőle.


- és az se stimmel, hogy otthagy, ugyanis ha lennél neki legalább olyan jó, mint az exe, akkor nem ezen sopánkodna, hanem veled, egy új kapcsolattal gyógyítaná be a régi sebét.


Ha pedig az exéről megtudod, hogy foglalt, akkor biztos lehetsz benne, hogy igazam van, mert akkor meg végképp nincs értelme a kifogásának (hisz nincs kihez visszamennie). Szóval röviden: bár lehet, hogy néha igaz, de szerintem szinte 100%-ban azt jelenti ez a kifogás, hogy átmenetileg jó voltál neki egy bizonyos dologra, de amúgy nem jössz be neki eléggé. És ne haragudj, amiért ez csúnyán hangzik, nem bántásként írom, csak azért, hogy megértsd, mi történik. Ha van valami, amit a külsődön tudsz változtatni pozitív irányba, akkor tedd meg (írtad pl. az öltözködést), ha kicsit le kell adnod, akkor kezdj el futni, ha túl vékony vagy, akkor próbálj meg azon dolgozni. Majd meglátod, hogy mindjárt nem az exeikkel fognak jönni a pasik.


Ja, és ha önbizalomnövelésre vágysz, akkor nézz fel nyugodtan a tinderre. Nem csak gyökerek vannak, sokan hosszú távú kapcsolatot keresnek, és óriási a túlkínálat férfiakból.

2019. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként én is jártam már így, volt egy csaj, akit csak meg kellett volna dugnom, egyértelművé tette, mit akart, de én hezitáltam, mert nem éreztem helyénvalónak a körülményeket. Pár nappal később jött egy nagyon cizellált mese arról, hogy az az igazság, hogy a munkahelyén van valaki, aki ráírt stb., és innentől kezdve már tudtam, hogy hülyére akar venni, mert pár nappal előtte még azt hallottam tőle, hogy most ő egy ideig senkivel, meg amúgy is nehezen nyílik meg bárkinek is, én vagyok a kivétel. Ja, és pluszban még el is lettem küldve melegebb éghajlatokra, mondván, hogy egy nyomulós barom vagyok (ő hívott fel a lakására). Szal ennyit erről.


Mindig a tetteket nézd, és ne a szavakat. A férfiak úgy működnek, hogy képesek kapcsolatot színlelni egy orgazmusért, a nők pedig képesek egy orgazmust egy kapcsolatért. A férfiak a gyakori, intenzív kielégülésben érdekeltek, és minél csinosabb nőket akarnak, és hajlandóak lejjebb adni a belsőre vonatkozó igényeikből a nagyon vonzó külsőért cserébe, a nők pedig mindig az adott kategória legeslegjobbját akarják és hosszú távra terveznek alapvetően, és a külsőre hajlamosabbak megalkudni.


Abban meg hasonló a két nem, hogy ha nem jössz be valamiért (ha nő vagy, akkor azért, mert nem vagy elég vonzó fizikailag, ha férfi vagy, akkor meg azért, mert túl határozatlan/önbizalomhiányos/gyenge/unalmas vagy), akkor sokkal inkább kenik valami külső okra, mint hogy ezt megmondják egyenesen. Egy nőnek senki, csak az igazán nagy tahók fogják azt mondani, hogy "tudod, nekem nem az ilyen alkatú lányok jönnek be", mert ez nagyon erős.



Na, ennyi volt, vége a szentbeszédnek :D

2019. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

#7 Milyen erkölcsiségről beszélsz?

Részben egyetértek abban, hogy vannak ilyen emberek, de ebben mégis mi az “erkölcsileg tartható??”

Ha valaki még nincs túl az exén, az a randizgatások elején is érzi, nem akkor ébred rá erre, amikor már nyakig benne van a másik kapcsolatban és szexelnek. Nem tudom mit érezhet egy ilyen ember, de hogy erkölcsiségnek nem lehet nevezni, az biztos.

2019. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Úgy értem, hogy legitim oknak tűnik. Hogy mond neked egy kifogást, ami ha igaz, akkor erkölcsileg rendben van, ellentétben mondjuk azzal, hogy "ne haragudj, nem is vagy az esetem, csak dugni akartam egy jót". Olyan, mint amikor arra hivatkozva nem lógsz el egy dolgozatot, hogy meghalt a nagymamád. Az egy olyan kifogás, amibe nem lehet belekötni, mert emberileg érthető, hogy a szeretted halála annyira feldúl, hogy felülír mindent. Az ex is egy ilyen indok: nem én vagyok a hibás, nem is te vagy a hibás, vis major van. Nincs harag, nincs sértődés és nem tűnök egy opportunista s**gfejnek. Maga a hazugság ettől még erkölcstelen természetesen.
2019. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!