Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Párom válaszút elé állított....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom válaszút elé állított. Választanom kell közötte és a munkám között.!?

Figyelt kérdés
Vagy azt választom, hogy fent maradok Pesten egy jól fizető cégnél, de ő haza költözik vidékre és itt hagy, vagy azt, hogy felmondok, oda lesz a munkám és hazamegyek vele vidékre a bizonytalanságba, ahol lehet nem találok új állást vagy ha igen akkor töredékét keresem a mostani fizetésemnek. Mi a véleményetek erről a helyzetről? Válaszotokat előre is köszönöm.

2019. febr. 6. 15:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hazaköltözés (vidék kis falu) oka az, hogy a szülők, testvérek ott vannak és szeretne ő is családot alapítani, saját házat nagy kerttel amit itt nem nagyon tudnánk megfizetni. Itt jó állása van, hétköznap dolgozik, jó fizetésért. Otthon már ugye a család alapítás miatt otthon lenne mint anyuka. Csak a baj, hogy nekem attól még keresnem kellene másik munkát ami ott kB azt jelenti, hogy elmegyek egy gyárba 2,3 műszakra minimál bérért, a mostani kényelmesebb jobb munkám és fizetésem helyett. Így talán már kiderült, hogy ő a lány és nagyon család függő.
2019. febr. 7. 01:38
 12/21 anonim ***** válasza:
22%

#11

És akkor mi a "B" terv? Maradtok Pesten, és soha nem lesz családotok?

Kövezzetek meg, de szerintem teljesen jogos a kérése. Vidéken is léteznek ám normális munkák, vidéken lakok, meg az egész családom is, mégse dolgoztunk sose műszakban minimálbérért. Legalább a megyeszékhelyeken azért szokott lenni értelmesebb munka.

De elég sok helyről Pestre is be lehet járni simán dolgozni, most adtam be önéletrajzot egy pesti munkáltatóhoz, terveim szerint bejárok majd dolgozni - Pesti fizu, vidéki megélhetési költségek, win-win.

Mennyire "vidék" az a vidék?

2019. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Családot akar meg nagy házat, szuper, és miből akarja eltartani majd a gyereket? Ismét kérdezem, annyira messze van az a vidék, hogy ingázás teljesen megoldhatatlan? Esetleg valami köztes megoldás, másik település, ami mégse Budapest, meglenne a kertes ház, de megoldott lenne az ingázás is?
2019. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A távolság 180 km, békés megyében, egy kis falu, semmi nagyváros a közelben. 15-20 km távolságra van 2 kicsi város semmi más alapvetően 24-72 - ben dolgozom. A bejárás megoldható lenne ha hajnalban 2.30 kor kelek és másnap megyek haza, kB dél körül lennék otthon. Néha megeshet, hogy nem egy napot kellene fent lenni, hanem 2-3 egyhuzamban, esetleges plusz feladatok miatt. Szóval nem tudom mi lenne a jó megoldás.
2019. febr. 8. 07:49
 15/21 A kérdező kommentje:

12# Hidd el, tudom, hogy sokan laknak vidéken és van jó állásuk, de azon a környéken aki jobban keres vagy külföldre jár dolgozni vagy hétvégente jár csak haza. Sajnos pont olyan helyen van ahova a megyeszékhelyek is 60-80 km-re vannak. A fiatalok elköltöznek onnan, mert tényleg vagy a közmunka, vagy a gyár van utazással.

13# Felvetettem ezt a lehetőséget is, hogy esetleg egy köztes megoldással kicsit közelebb, kisvárosba vagy nagyobb településre költözzünk, de neki csak az a település van, semmi más.

2019. febr. 8. 07:59
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#15

Innentől szerintem sok beszélnivalótok nincs.

Egyikőtök se igazán akar engedni a másik irányába, tök más céljaitok vannak, lehet, hogy jobb lenne elengedni az egészet.

2019. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, miért nem akarsz arrafelé költözni, van kollégám, aki pont abból a térségből jött fel Budapestre, pont a jobb munkalehetőségek miatt, csak látogatóba megy haza.

Ha nincs kompromisszum, akkor ennek a kapcsolatnak nincs jövője. Csak nem értem, a párod minek ragaszkodik olyan környékhez, ahonnan inkább elfele mennek az emberek, fiatalok. Oké, hogy család, de akkor is.

2019. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Csak a család miatt és mert ott nőtt fel, idegen neki minden más város, falu. Szerinte nem lehet normálisan gyereket nevelni csak ott. :s Hiába érvelek bármivel, süket fülekre talál. Úgy érzem, hogy rengeteg lehetőségtől esünk el ha elköltözünk oda ahol semmi nincs. Látogatóba tudnánk menni elég sűrűn, de arra az a kifogása, hogy nem költséghatékony. De ha lesz gyerek vmiből nevelni kell és eleinte egy ottani fizetésből nehezen valósítható meg. Persze tudom, élnék ott is emberek, én is ott nőttem fel, de ha van egy jobb lehetőséged miért kell eldobni. Ezt nem értem.
2019. febr. 10. 09:48
 19/21 anonim ***** válasza:
@18: Nézd, nekem az a véleményem, hogy ha már Bp-en megvetem a lábam, akkor csak akkor mennék vissza vidékre, ha sokkal jobban élhetnék ott. Bp-ről Békés megyébe visszaköltözni zsákutca; én biztos nem mennék vissza és ha ezt ő nem látja be, akkor menjen nyugodtan. Bp-en lakik 2 millió ember, ha ott nem talál az ember normális partnert, akkor Magyarországon hol?
2019. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Na ezért nem kezdenék Pesten élő vidékivel.

Ki tudja, mikor jön rá a hazaköltözhetnék, és semmi kedvem minden második hétvégén vidékre utazni.

2019. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!