Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Öngyilkosság bűntudat és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Öngyilkosság bűntudat és lelkiismeret-furdalás miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


25 éves vagyok, első párkapcsolatom ért véget az én hibámból, ok nélküli féltékenység miatt.


A problémám, hogy nem tudok mit kezdeni azzal az érzéssel, hogy csalódást és szomorúságot okoztam annak az embernek, akit mindennél jobban szeretek és akivel együtt terveztük a jövőt. Annyira emészt a lelkiismeret-furdalás, hogy az elmúlt két hónapban teljesen összeomlott az életem.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben ? Miként tudnék a lelkemben könnyíteni ? Belgondolni is félelmetes, hogy ezzel a tudattal kell leéljem hátralevő életem.


Köszönöm szépen előre is a segítséget.



2019. febr. 6. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Amire nem figyelsz, az nem is létezik.
2019. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az idő az mindent megold. Tapasztalatból mondom én is és mindenki tudja tanusítani. :) Viszont, ha ennyire durva a helyzet esetleg fordulj szakemberhez. :)
2019. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne ostorozd magad.


ha a volt párod annyira szeretne, mint ahogy most te kepesztesz utána, megbocsátott volna, vagy keresne.


ez elég egyoldalú lángolás, nem ér ennyit, engedd el.

2019. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"...ok nélküli féltékenység miatt."


A féltékenységnek mindig van oka.


Csupán az ok nem az mint azt a legtöbben gondolják, soha nem a harmadik fél.A harmadik fél mindig csak az inger ami működésbe hozza a már meglévő mechanikát.


Ugyanis egy érzelmileg és mentálisan egészséges ember ha elpártolnak tőle nem féltékenységet él át, hanem csalódik, ha pedig szemet vetnek a partnerére és ha addig nem volt hűtlenségre utaló jel és szeretet alapú a kapcsolat akkor megbízik benne és azért nem féltékeny.


Viszont aki féltékeny az nem bízik, sem a partnerben, sem önmagában.


Ha innen vizsgáljuk akkor a féltékenység a bizalom-önbizalom témája.("Van nálam jobb, el fognak hagyni.")


Mikor rendülhet meg a bizalom?


Ha korábban volt egy elhagyódásélmény, például gyermekkorban(szülő-gyermek kapcsolat), ahol az ego sérült, értékcsökkenést élt meg, azt, hogy bármikor otthagyhatják érzelmileg és/vagy fizikálisan.


Mikor nincs önbizalom?


Ha az nem alakult ki gyermekkorban, lehet ez egy rossz nevelés vagy nem nevelés eredménye.


A jó hír:


A problémád maradéktalanul meghaladható.


Tehát nem kell így leélned az életed.


Komoly önismereti munka lesz ha ezt választod, viszont megéri.


Az ön-bizalom soha nem függ a külső visszajelzésektől, az egy belső bizonyosság eredménye.A felépüléséhez olyan kihívás kell ami félt és nehéznek ítélt az egyén számára, mégis bele mer vágni.Ugyanis ha már bele mer vágni az is egy kis siker.És az önbizalmat a sikerélmény építi fel.Hogyan lenne valakinek önbizalma ha soha nem volt semmilyen sikerélménye?


"Miként tudnék a lelkemben könnyíteni ?"


Haladd meg önmagad.


A tudatosság a kulcs.


Minden párkapcsolat egy tükör, ami megmutatja gyengeségeinket, ezáltal óriási személyiségfejlődési ablak nyílik meg az életünkben.Számodra ez a tükör most azt mutatta, hogy bizony komoly önismereti dolgod van a bizalommal, önbizalommal, féltékenységgel, hogy tovább tudj fejlődni és eljuthass egy minőségibb létállapotba.


Légy hálás a partnernek, hogy általa megláthattad ezt magadban.Így lehet könnyebb.

2019. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden építő jellegű megnyilvánulást.
2019. febr. 6. 23:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást és sok felismerést kívánok neked, ha pedig úgy érzed elakadtál akkor állok szolgálatodra.
2019. febr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!