Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek, ha már egészségügy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha már egészségügyi problémáim is vannak a szakítástól?

Figyelt kérdés

3 éves kapcsolatomnak lett vége nemrég.

Nem volt tökéletes kapcsolat, azonban mindennél és a környezetünkben szó szerint mindenkinél jobban szerettük egymást, kapaszkodtunk egymásba, segítettük egymást. Sokszor kihúztuk egymást a szarból, mindketten biztos pontként tekintettünk a másikra. Emellett volt benne adok-kapok (a legtöbb verbális pofont sajnos én adtam), veszekedések, véres vitázások, de talán ez adta meg a kapcsolat sava-borsát, járult hozzá ahhoz, hogy ne legyen unalmas.


Történt aztán, hogy tavaly szeptemberben mindketten egyetemre kerültünk, ez fizikailag szétválasztott minket, de hittünk benne, hogy ki fogunk tartani egymás mellett távkapcsolatban is. Minden hétvégén volt alkalmunk találkozni.

A történetben pedig itt jön a csavar: van egy szenvedélyem, mely kisgyerekkorom óta kísér és időigényes. Amíg a lakóhelyemhez közel éltem, addig problémamentesen tudtam a párkapcsolatom mellett is élni ennek, azonban az elköltözés óta csak a hétvégék állnak rendelkezésre. Nem bírtam ki, hogy ne csináljam és annyira belemerültem, hogy szegény (volt) csajomat hosszú hónapokig szinte teljesen elhanyagoltam. Ez ahhoz vezetett, hogy társkeresőre regisztrált, majd ismerkedni kezdett egy másik sráccal. Mielőtt bárki azt gondolná, hogy ez egyértelmű megcsalás volt, hozzá kell tegyem, hogy a (volt) párom rendszeresen szólt, kongatta a vészharangot, hogy ha nem változtatok a prioritáson, akkor szakítani fog.

Nem tudom magamnak mással magyarázni ezt a jelenséget, minthogy az őt igénylő részem egyszerűen elaludt erre a pár hónapra. Nem vettem észre az igenis létező és egyértelmű jeleket, nem vettem komolyan semmilyen intő szót.

Mígnem e hónap elején megtörtént a késdöfés: elhagyott életem szerelme. Ez persze azonnal felébresztett és el is kezdtem kapálózni, megváltozni, elhatározásokat tenni, de már késő volt, összejöttek azzal a másikkal.


A történteket egyszerűen nem tudom feldolgozni. Gyakorlatilag bármit teszek, bárkihez és bármihez fordulok, a testem és lelkem nem tudja befogadni, hogy Ő számomra nincs többé. Már egy ideje nem, vagy csak nagyon keveset tudok enni, ma pedig egy kiadósat hánytam is. Emiatt már teljesen gyengének érzem magam, kórházba viszont nem akarok menni.

Nem szeretnék meghalni, mert 23 évesen még előttem az élet és komoly céljaim is vannak (voltak), de most valahogy úgy érzem, a testem se nagyon tud már ebben az állapotban tovább élni.

Úgy érzem, nem lenne csacsiság az ésszerűség határain belül mindenem feláldozni érte. Csak hát sajnos az időgépet még fel sem találták...:/

Meg kell jegyeznem azt is, hogy amíg össze nem hozott ezzel a felettébb különleges leányzóval a sors, rengeteg lánnyal beszéltem és volt is dolgom. Rajta kívül az eddigi leghosszabb kapcsolatom másfél hónapig tartott. Volt szebb, volt okosabb, de olyan egy sem, akinél 3 évig gyakorlatilag egyfolytában az "egymásnak születtünk" érzés töltött volna el. Tehát nem egy szűz kisfiú picsogását láthattátok.


2019. febr. 21. 23:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Azt ne jelentsd ki ilyen kategórikusan, hogy ha lesz másik: "azt már nem fogom ennyire szeretni". Tanuld meg az őszinte elengedést magadnak és neki is jobb lesz. Utána pedig lehet még olyan mély kapcsolatod, vagy jobb is akár. Ne ragaszkodj ennyire a kimondott szavaidhoz, érzéseidhez. Légy szabad, bármi megtörténhet, és bízz is benne.
2019. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, azonban sajnos a szív is hegesen gyógyul, főleg egy ekkora sérülés után. Ha jól tudom, akkor ezt érzelmi kiégésnek hívják. Az emberek egy bizonyos részének csak az első, igazi nagy szerelme lehet a legőszintébb, úgy gondolom, én is ezt a tábort erősítem.
2019. febr. 22. 14:02
 13/20 anonim ***** válasza:
95%

"Azzal nem tudok vitatkozni, hogy mindenkinél van jobb, mitöbb, ezt még tapasztaltam is. Viszont úgy érzem, senki mást nem tudnék már ennyire mélyen és őszintén szeretni, senki másnál nem tudnám már ennyire elhinni azt, hogy a sors egymásnak rendelt minket."


Rosszul erzed. Meg csak 23 eves vagy.

Hidd el nekunk, akik idosebbek vagyunk, hogy igenis letezik a legelso-legnagyobb szerelem utan meg olyan szerelem, ami mindent elsopor, ami levesz a labadrol, ami elfeledteti veled a mult fajdalmait es ami olyan izgalmas lesz, hogy eszedbe se fog jutni, hogy osszehasonlitgasd a regi szerelmet az ujjal. Csak most meg friss a szakitas es azert latsz mindent ilyen komoran.



"Az emberek egy bizonyos részének csak az első, igazi nagy szerelme lehet a legőszintébb, úgy gondolom, én is ezt a tábort erősítem." - ez butasag. Olvastad valahol aztan jol hangzott es elhitted. Ez marhasag! Ezzel a gondolkodassal csak a sajat eletedet korlatozod le. Tudod ez olyan, mint amikor valaki fiatalon vallasos es szentul hiszi, hogy soha nem fogja elhagyni a hitet, aztan tortenik valami nagyon komoly dolog es abszolut megvaltozik a vilagrol alkotott velemenye. Ahogy a hitet is el lehet vesziteni (vagy epp egy ateistabol lehet hivo) igy meg te is atelhetsz olyan elmenyeket, kalandokat, szerelmeket, hogy majd mikor visszagondolsz a mai gondolkodasmododra, akkor azt kivanod, barcsak idogepbe ulhetnel es 23 eves onmagad felvilagosithatnad, hogy ne eljen ilyen buta korlatok kozott.

2019. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiába írsz szépen, sosem fogsz változni, mindig is bántalmazó leszel egy kapcsolatban és a lány végre megmenekült tőled. Mert hogy az vagy, csak szólok, egy bántalmazó. Verbálisan is bántottad és a szeretet megvonás is jelen volt, meg hát a fizikai hiány. Remélem sosem lesz egy ilyen önző, egoista embernek még egy áldozata. Mert max szépíteni tudod azt, amit tettél, ami nem belekényelmesedés volt, hanem az igazi éned, a lusta és kegyetlen igazi éned.
2019. márc. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Túl fogod élni.Csak nem mindegy, hogyan.

Tudom, mert nagyon hasonló dolgokat éltem át, csak én nő vagyok és idősebb.Ráadásul akit én az igazinak éreztem, eleve messze lakott és jópár évvel fiatalabb is volt.Az ország tulsó végében élt, szóval ritkán tudtunk találkozni,de mindkettőnknek nagyon fontos volt és különleges ez a kapcsolat.Mi csak egyszer vitáztunk, akkor se durván, hiszen egy rossz szót sem tudtunk volna mondani a másikra.De az volt az utolso vitánk.Sajnos győzött a távolság, még túl fiatalok voltunk ahhoz, hogy megoldjuk...

Amugy a mienk is 3 évig tartott.És még mindig jóban vagyunk, de nem találkozunk,csak jó érzés tudni, hogy a másik létezik valahol és gondol néha ránk .

Pedig 20 éve, hogy utoljára találkoztunk.De még mindig nem tudtam túltenni rajta magam.

Mondjuk, nálunk az volt a baj, hogy én nem tudtam elfogadni, hogy köztünk a táv.miatt hosszú távon csak több mint barátság lehet.Ő pedig megijedt attol hogy nem tudja megadni nekem amit szeretnék..

Én azota sem tudtam olyat találni, aki iránt hasonlóan tudnék érezni.Nekem is voltak testi tüneteim is, pánikroham szerű rosszulléteim voltak.Amit te érzel fizikailag, az is lehet a stressztől, mert van, akinek a gyomra érzékenyebb.

Tudom, hogy nagyon nehéz, de azért próbálj esélyt adni másnak.Nála meg próbáld elérni, hogy barátok maradjatok.Ne szakadjon meg minden szál idönként érdeklődj felőle, lássa, hogy fontos neked és a többit bizd a sorsra.Talán egyszer még...

Amugy lehet, hogy te is a lélektársaddal találkoztál.Sajnos nem mindig érzi a másik fél is és nem mindig az a feladatuk, hogy társként legyenek együtt.

Akiröl én irtam, a távoli barátom nekem az volt.Lélektársam.

2019. márc. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajod barátom, hogy túl kényelmes az életed, és van időd sajnálni magad! A másik probléma hogy még csak egy tapasztalatlan gyerek vagy Elhiheted nekem, hogy emiatt nem fogsz meghalni.
2019. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bántalmazó a srác. Aki bántalmazó, egoista barom, az sosem látná be a hibáit. Akinek volt szerencséje találkozni olyannal, az tudja, hogy miről beszélek. Az exed se semmi. Előbb bebiztosította magának a másik srácot, hogy ő ne szenvedje el a szakítás fájdalmait. Egy normális lány egy szakítás után, nem jön össze rögtön mással. Amikor az exemmel szakítottam, fél évig voltam szingli legalább. Ezt tartom fairnak. Hidd el, ez a lány nem szeretett annyira téged, egy kapcsolat két emberen múlik. Nyilván szeretted, jobban, mint ő téged. Amíg te a hobbid miatt hanyagoltad (hiba volt, de nem akkora, hogy más felé kacsintgasson, elég lett volna szakítani egy időre, hogy aztán észrevedd magad, ehelyett ő rögtön társkereső), addig ő kavart a sráccal. Ha szeretett volna igazán, előbb szakít, és ad egy újabb esélyt, miután észrevetted magad, de ő inkább keresett újat, hisz neki pótolható voltál. Ne hibáztasd magad, legalább tanultál belőle.
2019. márc. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

De amúgy érdemes lenne szerintem kivizsgáltatni magad, addig nem lehetsz benne biztos, hogy lelki oka van.

Ne hagyd el magad, attól sajnos csak rosszabb lesz.Ha még van dolgotok együtt, akkor egyszer ugyis együtt lesztek.Ha meg nem, akkor feleslegesen zárkózol el a lehetőségektől, a boldogságtol esetleg valaki mással.Mint irtam, sajnos ezt csináltam én is, hosszú évekig.Szinte belebetegedtem, látni sem akartam más férfit.És mire feleszméltem, hogy ez ígynem mehet, évek teltek el.Ha akkor kihasználtam volna az időt, biztos találtam volna olyat, aki ha nem is olyan tökéletes számomra, de attol még nagyon jó.Most meg persze azt sem tudom, hogy pótoljam, hogy tegyem jóvá, amit elvesztegettem.

Ne járj te is így, nem érdemes.

2019. márc. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
60%

engem elgondolkoztatott, amit valaki írt a bántalmazásról.

Lehet, hogy neked ez nem így jön le, de te leírásod alapján verbálisan rendszeresen bántottad a barátnődet, ami szerinted pozitív dolog (!!) majd hónapokig elhanyagoltad a videojátékok miatt (legalábbis én a sorok között így olvastam, hogy azt csináltad).

Valami nagyon nincs rendben szerintem se.

Én örülök, hogy a lánynak volt ereje kilépni.

2019. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nos ahogy olvastam most estél át igazán egy valódi szerelmi csalodáson.

Sajnos ez iszonyúan fájni szokott szerintem, kösd le magad legyen új hobbid olyan ami teljesen lekötti a figyelmedet, ha idegesítenek az emberek akkor ne menj sehová hanem a gépeddel kösd le magad vagy chatelj otthon meg állás nélkül mindenkivel és addig beszéld ki magadból minden érzelmeidet gondolataidat amíg úgy nem érzed hogy most már elég. Ez nem szégyen egyáltalán hanem egy szükséges rossz. ÉS szerintem dobálj ki mindent ami őrá emlékeztet ha van ruhád amit vele vettél meg azt is és bármit ami ő rá emlékeztet téged, és addig beszélj róla és próbáld meg a rosszakat és a jókat mérlegre tenni hogy ki tett bele többet kevesebbet a kapcsolatba amíg végül fel nem dolgozod teljesen. Utána már minden jobb lesz és új életet élhetsz. Viszont mível neki már más emberkéje van vond le belőle ki szeretet kit jobban.

2019. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!