Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan dolgozzam fel hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozzam fel hogy neki más az igazi, ha én úgy érzem hogy nekem ő az?

Figyelt kérdés
Pár hete szakított velem 5 év után. Az utolsó fél év már csak szenvedés volt, éreztem hogy nem érzi jól magát velem. Fél éve egy szünetunk is volt, de két hét után folytattuk mintha mi sem történt volna. Akkor elmondta, hogy összemelegedett egy kolleganojevel, de nem történt semmi, lezárták. Én elhittem, mert el akartam hinni. A szakítás okaként azt jelölte meg hogy már nem szerelmes belém, az utolsó fél évben már nem is volt az. Most tudtam meg hogy ezzel a kollegaval azóta együtt van, már be is mutatta otthon, pedig mi csak pár hete vagyunk külön... Hogy birkozzak meg a tudattal, hogy ennyire beleszeretett másba, amíg én meg őt tiszta szívből szeretem? És még ezek után is úgy érzem, hogy visszafogadnám? Szeretnék belőle kiábrándulni hogy ne szenvedjek tovább.

2019. márc. 15. 06:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "igazi", ez bullshit. Ezen meg idővel túl fogod magad tenni, az élet megy tovább. Miért akarnál együtt lenni olyannal, akit nem érdekelsz, és még meg is csalt? Használd az eszed is, ne csak a kémia irányítson.
2019. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, én sem hiszem azt hogy egy igazi van. És tudom hogy találni fogok mást, aki jobban megbecsül nála. Az igazit arra értettem, hogy én azt hittem köztünk ez életreszolo lesz, 26 felettiek vagyunk de mindkettőnkek első kapcsolat, annyi mindenben passzoltunk, hogy nehéz őt elengedni. Főleg úgy, hogy ő meg már abszolút túltette magát rajtam, és minden vágyam hogy én is elmondhassam ezt magamról. Vonzódom még hozzá, mint külsőleg, mint belsőleg, akkor is ha hatalmasat csalódtam benne.
2019. márc. 15. 07:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Megpróbálta folytatni veled, de nem ment neki...
2019. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, egyrészt jó ha ad a dolognak meg egy esélyt... De ha akkor felfedi előttem hogy pontosan mit érez, akkor azt mondtam volna hogy hagyjuk. Mert ez hihetetlen szenvedés a másik számára. Azt, hogy már nyár óta nem érzett irántam semmit, a szakításkor mondta csak, szóval fel évig tojt az érzéseimre... Hiába kerdezgettem higy mit érez, a szemembe hazudott. Lehet magát is becsapta, de az nem oldozza fel a felelősség alól.
2019. márc. 15. 08:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismerd fel, hogy a szenvedésed forrása valójában nem az, hogy ő nem szeret téged, hanem a ragaszkodása, a vágy, a jelen helyzet el nem fogadása.

Valójában minden fájdalomnak és szenvedésnek a jelen el nem fogadása a végső oka, soha nem az, amire gondolunk.

2019. márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, kifejtened kicsit bővebben? Tényleg érdekel hogy mire gondolsz. Azt én is felismertem már, hogy lehet tényleg nem az fáj a legjobban hogy nem szeret... Hanem a csalódottsag és a megbantottsag. Az hogy amíg én szenvedek, ő már mással vigasztalodik
2019. márc. 15. 08:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Az emberek hajlamosak mindig a jelenlegi párjuknak mondani hogy örökké, még egyetlenem és mindig az mondja aki a legjobban ragaszkodott hozzád , persze csak látszatra aztán ezek a szerelmes ,szerető emberek dobnak ki téged egy nagy saját meglepődésedre.
2019. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó, kifejtened kicsit bővebben? Tényleg érdekel hogy mire gondolsz. Azt én is felismertem már, hogy lehet tényleg nem az fáj a legjobban hogy nem szeret... Hanem a csalódottsag és a megbantottsag. Az hogy amíg én szenvedek, ő már mással vigasztalodik"



A csalódottság és megbántottság abból ered, hogy elvárásokat támasztottál valakivel vagy egy helyzettel szemben, majd kiderült, hogy az elvárásod nem egyezik a valósággal, és az elvárásodhoz való görcsös ragaszkodás, és ezzel egyidejűleg a jelen pillanat el nem fogadása, letagadása okozza a fájdalmad. Tehát a fájdalmad valódi forrása az elvárás. Ha nem vársz el senkitől semmit, nem vársz el semmilyen helyzettől semmit, nem akarod, hogy a jelen másmilyen legyen, mint amilyen már, akkor csalódni sem tudsz. Igazából soha nem is az adott emberben csalódsz, hanem abban a képben, amit az adott emberről vagy helyzetről elképzeltél. Ha mindig tökéletesen elfogadod és megadod magad a jelen pillanatnak, akkor soha többé nem ér semmilyen fájdalom az életben. Igen, lesznek nehézségek, megoldandó helyzetek, de azokból többé nem csinálsz problémát.

Ez persze nem azt jelenti, hogy nem tehetsz bizonyos (élet)helyzetek megváltoztatásáért, vagy nem lehetnek céljaid az életben. Sokan így értelmezik a jelen pillanat elfogadását. Nem kell elfogadnod semmilyen élethelyzetet vagy körülményt, mindig csak a jelen pillanatot kell elfogadnod.

2019. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, így már értem mire gondoltál, és van is benne valami. Volt egy kép a fejemben kettőnkről, nem jövőheti esküvő és hat gyerek, de sosem volt konfliktusunk, az utolsó pár hónap kivételevel soha nem éreztem rajta higy nem akar engem, így nyilván volt egy "elvarasom" fele, hogy szeret. Miért lennél együtt 5 évig olyannal akit nem? Vagy szerinted egy kapcsolatot hogy lehet akkor jól kezelni? Szeretem őt, úgy érzem ő is engem, de ne legyen elvarasom az hogy ez hosszú távon így is marad? Nem akarok még egysuer így járni, de én egy kapcsolattól az érzelmi biztonságot várom, elvarasok nélkül pedog nem tudom, el lehet e azt érni.
2019. márc. 15. 12:10
 10/11 A kérdező kommentje:

"Igazából soha nem is az adott emberben csalódsz, hanem abban a képben, amit az adott emberről vagy helyzetről elképzeltél."


Ez tényleg igaz lehet, de nem tudom hogy lehetne kikuszobolni. Pedig szeretném, tényleg.

2019. márc. 15. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!