Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mindig azt mondják, hogy el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig azt mondják, hogy el kell engedni, de ez nem könnyű, még a tanácsokat betartva sem. Ti mit tennétek még meg a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy hosszabb, házasság előtt álló, de mindig is labilis kapcsolatból léptem ki kicsit több, mint fél éve.


Az elengedést hamar elkezdtem, nem sóvárogtam utána, nem kerestem, sőt, az életemből mindent próbálok kiiktatni, ami hozzá kötött valaha is. A közös tárgyakat kidobtam, eladtam, csak a nagyobb értékűeket, vagy a napi használatúakat tartottam meg, mint pl. mosógép, konyhai eszközök, vagy éppen az annak idején közösen kibérelt és sokáig lakott közös albérlet.


Elkezdtem keményen edzeni, visszatérni a kapcsolat előtti önmagamhoz, már meg is valósítottam sikeresen az álmaimból több dolgot.

A karrierem szépen halad, jól is keresek, barátokkal és magammal is tudok annyit foglalkozni, amennyit szeretnék.

Mosolygós és optimista vagyok, bármit el tudok érni az életben, tökre erős vagyok hozzá.


Nem nézegettem és nem is nézegetek régi, közös fényképeket, nem nézegetem a profiljait, mégis ott dolgozik bennem mélyen a hiánya. Lehetek akármilyen erős is, ez bizony ott maradt.

Ez amiatt is érdekes, hogy ha pl. megkeresne, hogy kezdjük újra, nem tenném meg semmiképpen, hiszen fél éve rengeteg rosszat csinált, becsületbe vágó és anyagi károkat okozott.

Ennek ellenére ma reggelre ébredve is vele álmodtam, mégpedig azt, hogy ő menni akart egy hosszú utazásra, én pedig nem engedtem, szorítottam magamhoz.


Az újrakezdést megnehezíti, hogy habár minden eddigi barátnőm nagyon szép volt, én nem tartozom a legsármosabb férfiak közé, ráadásul fiatal sem vagyok, a harmincas éveim közepén járok. Sokat randiztam mostanában, nagyjából 30-40 randim volt a szakítás óta, de senkivel sem találtam meg a közös hangnemet.


Ti mit tennétek még meg a helyemben? Én úgy érzem, mindent megtettem, amit a legtöbb általános tanács ad. Változtatok magamon, élem az életem nélküle, fejlesztem magam, megvalósítom az álmaimat. Mégis szinte óránként eszembe jut ő, sőt, van, hogy egy adott "jó cselekedetemnél" eszembe jut, hogy most ő milyen büszke is lenne rám.


Szeretném ezt a dolgot lezárni magamban, és 100%-osan továbblépni. Menjek esetleg dokihoz?


2019. ápr. 7. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az idő segít egyedül. Mindent jól csinálsz, csak még nem telt el elég idő, hogy ki tudj belőle lépni. Ismerkedj tovább, élvezd az életed, utazgass.
2019. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem, mert szinte ugyanebben vagyok, még az idő is stimmel nagyjából. Egész eddig tök jó volt, most meg... Lehet van valami a levegőben. Tavasz... :D Bár, ő nem okozott nekem kárt, ha elém állna, biztos visszafogadnám a pillanatnyi állapotomban. Aztán átlendülök és elküldöm magamban újra a francba. Rohadt nehéz több, mint egy évtizedet kiheverni, de ki kell bírni valahogy.
2019. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ez a tavaszi dolog hasonló nálam is. :)

Az ünnepi időszakban, Karácsony környékén szuperül telt minden, abszolút nem foglalkoztam az elmúlt kapcsolatommal.


Most viszont sorban vannak új kapcsolatai a barátaimnak, kollégáimnak, néhányan éppen most költöznek össze a párjukkal.


Én abszolút nem egy párkapcsolattól várom a boldogságot, de néha picit nehezek a hétköznapok a fentiek fényében.

2019. ápr. 7. 13:08
 4/13 Rockarc ***** válasza:
100%

Minden fejben dol el. Te meg nem eresztetted el lelekben a not, akit szerettel. Ahhoz mar keves a lelki kotelek, hogy ujra kezdjetek, de arra meg eleg, hogy a foglya legyel. Mint egy kotel, aminel elpattant mar egy csomo szal, de par darab meg tart. Akkor zartad le a kapcsolatot, ha mar egyaltalan nem foglalkozol vele. Addig szerintem randizni is kar, meg ezt le nem rendezed magadban.


43F

2019. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4: Ez idáig rendben van. A Tiédhez hasonló kijelentéssel rengeteg videó van a neten (Némethi Erika mondja számomra a legnagyobb bullshiteket, viszont Almássi Kitti legalább intelligens és érett nőnek tűnik).

Mindenki elmondja, hogy zárd le magadban, tisztázd le a múltat, lépj tovább, éld meg a jelened, figyelj a jövődre, boldogság, rózsaszín pillangók.


De hogyan? Ha egyszerűen túl sok a közös emlék, és mindig van valami, amiről eszembe jut, akkor bizony hiába határozom el, hogy ma 15 óra 23 perctől kezdve nem gondolok rá.


Nem is értem az újrakezdést akár említés szintjén miért hoztad fel, eszem ágába sem jutna a múltamba visszatérni. Az csak kínlódás.

2019. ápr. 7. 17:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Na hat első körben, ha harmincas éveid közepén vagy, akkor fiatal vagy... Amúgy ez egy elég érdekes dolog amit írtál. Neked hiányzik ez a lány. Hiányozhat az, aki nem érdekel, és akit el akarsz felejteni?!? Sztem nem. Nekem egy kicsit úgy tűnik, h te mindent megteszel, amit ilyenkor az általános vélekedés szerint meg kell, h tovább lépj. De mintha te ezt nem akarnad, csak azért csinálod mert ez ilyenkor a protokoll. Ha nem akarsz vele lenni, és ebben biztos vagy, akkor nem jut eszedbe állandóan, és nem álmodsz vele. Ha csak azért nem akarsz vele lenni, mert megsértett akkor lehet, h tisztázni kene a dolgokat!?:/ Miert van az, h mindenki azt vallja, h az exet el kell felejteni!?!? Mi van ha kellett egy kis konfliktus és ido, h az ember rájöjjön, h az ex az igazi. Hányszor hallottuk már, h egy kis külön töltött idő után mennyivel szebb és harmonikusabb lett a kapcsolat. Pontosan ugyan annyi az esélye annak, h jól sikerül egy újra kezdés, mint annak, h nem. És ne jöjjön senki a fel melegítve csak a töltött káposzta jó szöveggel. Egy párkapcsolatot nem lett hasonlítani semmihez sem. Főleg nem egy töltött kapihoz...
2019. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6: Abszolút jogos a felvetésed, én is hiszek abban, hogy van olyan kapcsolat, aminek valóban van esélye egy nagyobb szünet után. Én is kezdtem már újra kapcsolatot valakivel, és sokkal nagyobb volt a szerelem, mint az első félidőben.


Ellenben a tárgyban forgó régi kapcsolatom esetén semmi értelme és lehetősége sem volna egy újrakezdésnek.

A mai napig tartom, hogy a legszuperebb dolog volt annak idején, ahogy elkezdődött köztünk az egész, hihetetlen véletlenek egybeesése volt, hogy mi találkozhattunk, összejöttünk, és végig megküzdöttünk egymásért.

Szintén a mai napig értékesnek tartom őt, magát az embert, annek sok-sok apró oka van, hogy ő miben volt számomra különleges.


Mégis a kapcsolat végén olyan sérelmek, bántások történtek mindkét fél részéről, ami miatt nem működhetne egy újrakezdés. Nem csupán kis sérelemről van szó, hanem a bizalom teljes elvesztéséről.


Egyébként alig több idő telt el, mint fél év, de már ő valaki másnak a menyasszonya. :)

2019. ápr. 7. 22:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Na mondjuk én ezt nem értem. Amikor v.ki egy hosszabb kapcsolat után bele tud ugrani egy másikba így. Én amikor rossz kapcsolatból léptem ki, akkor is fél évig minimum nem is tudtam érdeklődni más iránt. És sztem ez a normális. Együtt élünk v.kivel évekig, és utána meg az egyik ágyból át fekszunk a másikba?? És akivel előtte voltunk meg már nem számít meg idegen? Én sem tudtam könnyen elengedni akivel voltam. Nekem az emberi kapcsolatok egy kicsit többet jelentenek annál, h voltunk v.kivel, aztán eldobjuk és jön a másik. Mint egy cipő vagy nem tudom ki:/
2019. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8: Én sem tudom, milyen jövője van egy olyan párkapcsolatnak, ami úgy kezdődött el, hogy nulla perc szünet volt a régi és az új kapcsolat között.


Én még nem csaltam meg egy lányt sem, de az az érzésem, hogy ha valaki megcsalja a másikat, akkor a megcsalt kapcsolatát már nem kell gyászolnia, hiszen a megcsalással már eleve el kezdett belőle kilépni, az újban látta a jövőjét.

2019. ápr. 13. 15:35
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan lány után bánkódni, akinek nem te voltál az igazi, nem téged szeret - szerintem teljesen felesleges, hisz úgysem lennél mellette boldog. Igazából ez csak hiúsági kérdés, azt nehéz feldolgozni, hogy valakinek nem jelentettél sokat, tud nélküled élni, miközben te szeretted. De biztos volt már fordítva is, amikor egy lánynak tetszettél, de neked ő nem jött be annyira. Azt kell tudatosítani magadban, hogy attól még se te, se a neked nem tetsző lány nem értéktelenebb semmivel. Majd jön más, akinek meg ti lesztek vonzók, és az exed kevés. Az élet ilyen. Inkább örülj annak, hogy időben kiderült, nem egy házasság, meg x gyerek után. Mindenki megtalálja a párját, csak idő kérdése. :)

Kitartást neked! :)

2019. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!