Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy ne bántson a tudat hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne bántson a tudat hogy csak "lecseréltek"?

Figyelt kérdés

5 év kapcsolat után a barátom az utolsó pár hónapban összemelegedett egy munkatarsaval, anno be is vallotta. Azt mondta lezárták, mi elvoltunk még pár hónapot együtt, hiába kerdeztem hogy mi a baj, mi nem volt jó, min változtassak/változtassunk, azt mondta hogy pillanatnyi elmezavar volt csak. Erre egyik napról a másikra szakított, és rá két hétre már össze is jöttek. Ismeri a lányt a család és a barátok is már, elég komolynak tűnik.


Értem én hogy az érzelmeknek nem lehet parancsolni, de az okokat miért nem mondta meg? Soha semmi nem látszott rajta hogy gond lenne, ha kerdeztem, akkor sem mondott semmit. Annyira kevésnek érzem magam, hogy csak így eldobott, minden átmenet nélkül lecserélt.


2019. ápr. 18. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerűen megunt. Nincs ebben semmi negatív dolog, belekényelmesedtetek a kapcsolatba. Mindig ugyanaz, semmi sem változik. Sőt, még a rendszeres szex is a szakítás malmára hajtja a vizet, mert haláli unalmas lesz mindig ugyanazzal a nővel/pasival, mindig ugyanott, ugyanúgy. Aztán bejön a képbe egy idegen személy, aki máshogy néz ki, mások a reakciói, más lehet az ágyban... Az 5 év pontosan a szakításhoz elegendő.


Nem vagy te kevés, csak már nem nyújtasz semmi újat. Pont ezért kell okosan élni a párkapcsolatban is. Én olyan barátnőt hagytam ott 3 év után, aki anyám helyett volt anyám. Bármit megtett értem, főzött, gondoskodó típus, napi szinten szex, bármi. Viszont egyszerűen már kedvem sem volt felmenni hozzá, mert kimondhatatlanul unalmassá vált ez miatt. A férfi oldalamat teljesen elnyomta, nem kellett küzdenem érte, nem kellett udvarolnom neki, nekem kellett már visszautasítanom a szexuális közeledését stb. Persze az ismeretlen nők meg vonzottak. Így én is összemelegedtem egy évfolyamtársammal, és újra férfinek éreztem magam. Azóta az a lány a feleségem.


Egy jótanács a lányoknak: sose szolgáld ki a férfit annyira, hogy elveszítse a férfias mivoltát. Az állandó szex is kapcsolatromboló hosszútávon, jót tesznek a beiktatott szünetek.

2019. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem tudom, hogy milyen tanácsot tudnék neked adni, mivel jelenleg én is ezt éltem át. Először a volt férjem cserélt le 3 év után úgy, hogy volt 1 közös párhónapos gyerekünk. Utána meg, aki lett 11 hónapos kapcsolatom, szintén úgy cserélt le, hogy mikor kérdeztem, hogy valami baj van-e, min változtassak, mert feszült volt az utolsó pár hétben, akkor is azt mondta, hogy semmi, ne képzelődjek és szeret. Majd 2 nap múlva telefonban szakított azzal az indokkal, hogy nem akar párkapcsolatot senkivel. Majd kitette a facen, hogy kapcsolatban mással közös profilképpel. Minket 11 hónap alatt nem vállalt fel a facen.


Úgyhogy az vígasztaljon, hogy neked legalább nincs gyereked tőle. Nem mindenkinél alakul ki gerincesség.

2019. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy a férfiak tagadják, hogy a szexualitás áll a középpontban. Erről szól minden! Az okos nő pont ezzel tud játszani. Ha mindig megadod a férfinek elcseszted! Ha meg nem adsz neki, akkor is. Egy bepunnyadt kapcsolat rendszeres szexszel, egyenlő a biztos szakításhoz, váláshoz.


Sajnos azt is hozzá kell tenni, hogy nem biztos hogy annyira tetszettetek a párjaitoknak. Elég sok férfi képes úgy élni akár évekig is, hogy oké, van nőm, van szex, de alapvetően ha jönne egy lehetőség lepattanna. Aztán ez a lehetőség lehet hogy csak 3-5-8 év múlva jön el.


Én amióta foglalkozom magammal, tudatos személyiség fejlesztésbe kezdtem, kívülről nézem a dolgokat, így tökéletesen kirajzolódik a valóság. Igazából nem vitatkozom már emberekkel, azok akik nyakig ülnek a trutyiban, azok sosem fogják látni se önmagukat, se a teljes képet.


Mi is a feleségemmel pontosan ilyen életet éltünk, a megszokás, a bepunnyadás, a tipikus sehonnan jöttünk, sehova sem tartunk sztori. Majd jöttek a traumák, és a legutolsónál eldöntöttük hogy innen fogunk a csúcsra törni! Ez már nem most volt. Azóta hihetetlen változásokon mentünk keresztül, imádjuk egymást, felnézünk egymásra, minőségi időt töltünk egymással, tele vagyunk energiával. Ez az életünk minden területére pozitívan hat, ő egy igazi férfit lát és érez maga mellett, aki tervez, megvalósít, dönt, odafigyel. Érdemes lenne mindenkinek elkezdeni tudatosan élni. Szembe kell nézni önmagunkkal, mert bizony az van, ha otthagynak, arról leginkább TE tehetsz.

Ott kezdődik el a fejlődés, amikor magadon dolgozol annak érdekében hogy több legyél mint az, akit otthagytak.


Ehhez rengeteg energia kell, rengeteget kell olvasni, kizárni a külvilágból beáramló gígászi mennyiségű szemetet. Viszont megéri, nagyon is!

Én ezután jöttem rá hogy ki is vagyok, milyen az ha élek, és milyen felemelő érzés a jelenben lenni.


Sok sikert és erőt!

2019. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Amíg frissek az emlékek, mindenképpen bántani fog ez a gondolat. Én is hasonló cipőben jártam, 7 év kapcsolat után cserélt le a feleségem úgy, hogy az utolsó évben titokban csalt. Nekem kb. fél-1 évre volt szükségem, hogy túltegyem magam a dolgokon.


Az segíthet, ha átgondolod mi miért történt, levonod belőle a tanulságot (feltéve, hogy van), és új célokat keresel az életben. Mindenképpen könnyebb lenne, ha az exed is segítene benne kicsit, többet mondana róla, hogy mi miért történt. De ehhez az kell, hogy harag és düh nélkül, nyugodtan le tudjatok ülni beszélgetni. Az viszont nagyon fontos a továbblépéshez, hogy ne az járjon a fejedben, hogy mit rontottál el, mit csinálnál máshogy, ki miért volt a hibás, hogyan lehetne visszacsinálni. Minden infóra azért van szükség, hogy megértsd, tanulj belőle, és a jövőben ezt a hasznodra tudd majd fordítani.

2019. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az öt évből mennyi volt az az időszak, amikor még úgy minden rendben volt szerinted? Mert ahogy olvasom soha soha hátán emlékszel vissza rá. Sokszor van együtt az ember akár évekig is olyannal, aki nem hozzá illő. Viszont elvan vele, akár még szeretheti is. Ha mást nem, pont azt hogy valaki oda van érte. Vagy hogy nincs egyedül. De még sorolhatnám. Nem lecserélt téged, hanem talált egy magához jobban illőt. Úgy ahogy te is találhatsz magadhoz sokkal jobban illőt. Abba már nem is mennék nagyon bele, hogy az ember változik. Néha hirtelen és gyökeresen, máskor lasabban és szofisztikáltabban, de változik!
2019. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik válaszban van egyébként igazság. Ugyanakkor sztem nincs az az ember á, aki ilyen helyzet full racionálisan tud gondolkodni. Úgy gondolom, most akkor is arra van szükséged h jó alaposan a pohár fenekére nézz, cipelj fel vmi random pasast és keféljetek egy jót csak úgy full mámorban. Aztán jön a nyár, a strand meg a fesztivál szezon. Dobd meg magad, csak keményen. Közben dolgozz külsőre belsőre és mire vége a nyárnak, már eszedbe sem fog jutni az exed. Hidj nekem. Pont jókor lett vége.
2019. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!