Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás

Figyelem! A szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kérdés

Elképzelhető, hogy a férfiak többsége rosszabbul éli meg a szakítást?

Azért gondolom ezt, mert az ismerkedés a nőknek könnyebb. Ha egy nő szakít, kb. ilyen gondolatok járnak az eszébe: "soha nem fogok találni olyan pasit, mint ő". Ellenben ha egy férfi szakít: "fogok egyáltalán találni valakit, vagy egyedül maradok?"

Nem mindegy, hogy attól félünk, hogy nem találunk számunkra megfelelő partnert, vagy pedig attól, hogy talán egyedül maradunk.

máj. 26. 08:05  Privát üzenet  

A válaszok
Land of Confusion nevű felhasználó válasza:

Ebben talán lehet valami, de mindenki másképpen éli meg a szakítást.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 26. 08:08 Privát üzenet
lilla64 nevű felhasználó válasza:

Személye válogatja.Szerintem 50-50% az arány.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont máj. 26. 08:10 Privát üzenet
Én azt tapasztaltam hogy nem , könnyebben szakítanak a férfiak. A nők érzelmesebbek általában. Mondjuk embere válogatja, biztosan van olyan, hogy a férfit viseli meg jobban.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 26. 08:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nyilván attól is függ, hogy ki mennyire érzelmes, és komoly kapcsolat párti. Én például annyira nem vagyok az, és lekötni sem akarom magam.

Ha azonban két azonos neműt és személyiségű embert vizsgálunk: egy visszahúzódó, érzelmes nőt és egy visszahúzódó érzelmes férfit, akkor egyértelmű, hogy utóbbit fogja jobban megviselni a szakítás. A nőre ugyanis valaki biztosan rá fog nyomulni, de a férfire már nem biztos, így nála fennáll az akár évekig tartó egyedüllét veszélye is.

# 4/7Időpont máj. 26. 08:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vagyis elnézést: azonos személyiségű, de különböző nemű embereket.

# 5/7Időpont máj. 26. 08:32 Privát üzenet
osztom a véleményed. nagyjából én is így látom.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 26. 10:44 Privát üzenet

Ez nem igaz. Nem lehet ezt így kijelenteni. Egyszerűen ha dobnak valaki, nőt vagy férfit, tökmindegy, ha van önbecsülése, akkor tanul a kapcsolat hibáiból és keres egy magához illő partnert, nem sírja magát vissza a korábbihoz, hiszen okkal lett vége.

Önbizalomhiány lehet a háttérben, nem gondolod? Hányszor éltél át szakítást?

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont máj. 27. 03:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elképzelhető, hogy az ismerkedésben való sikertelenség egy idő után egy vallássá fog válni?
Azt mondják, idővel egyre jobb lesz. Akkor én miért érzem magam egyre rosszabbul?
Elképzelhető, hogy egy 17 éves lánykának 30-35 éves párja legyen a szomszédos Kárpátalján (meg úgy az egész Ukrajnában) ha valamennyire fiatalos és jobb képű a férfi? Akár...
Tegnap megváltoztattam a szobám elrendezését. Az ágyam is más helyre került a szobán belül. Elképzelhető, hogy mivel az ágy más helyzetben van és a testem is így rosszabbul fogok aludni?
Elképzelhető, hogy csak színjáték? és nem komoly?
Nem rég szakítottunk a barátommal. Elmondtam a szüleimnek, de azt nem mertem, hogy fáj is a dolog. Viszont minél több idő telik el a szakításunk óta, annál rosszabbul érzem...

Kérdések a Felnőtt párkapcsolatok rovatbólKérdések a Szakítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!