Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Itt már csak a szakítás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt már csak a szakítás a megoldás?

Figyelt kérdés

A barátnőm édesanyja elhunyt másfél évvel ezelőtt, a barátnőm azóta depressziós.


Annyira depressziós, hogy a munkahelyére se járt be, ezért elbocsátották.


Ez a másfél év csak arról szólt, hogy a nap nagy részében otthon ül vagy fekszik az ágyon, csak akkor mozdul ki amikor a pszichológushoz megy.


Másfél éve nincs semmilyen közös program, kikapcsolódás, szórakozás még egy mozizás sem.


Már nagyon hiányzik a szex (tudom, egy undorító ösztönlény vagyok). Másfél éve nem volt köztünk semmilyen szexuális érintkezés, még egy csók sem.


Másfél éve csak arról szól az életem, hogy dolgozok meg otthon őt ápolgatom és gondoskodom a kajáról.


Szeretem a barátnőmet de nem akarom az egész életemet így leélni, ezért már egy hete éjjel-nappal a szakítás jár a fejemben.


2019. jún. 14. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
szakitás,ez nem kapcsolat.ettől majd valszeg még mélyebb depibe esik,lehet öngyi is lessz,de te ne igy élj.
2019. jún. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem elég türelmes voltál. 1,5 év után semmi se lett jobb, akkor ez már így marad. Tudom, hogy milyen, amikor az egyik szülő meghal. De ez a mély depresszióba gubózás egyáltalán nem normális. A gyógyuláshoz az kell, hogy ő is akarja. De nem látom, hogy meglenne benne.

Teljesen érthető, ha szakítasz. Gondolom, még fiatalok vagytok, se gyerek, se semmi.

Lehet, hogy neki ez kell, hogy akarjon változtatni.

2019. jún. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Már ne haragudj, de mi vagy te, valami szolga? Elhiszem, hogy beteg,és tök jó, hogy pszichológushoz jár. De mennyire eredményes a közös munka, dolgozik azon, hogy jobban legyen? Imádja, hogy te ott vagy 24/7 és ezzel vissza is él, megtanulta, hogy semmit nem kell mozdítani, még szexre sincs szükséged. Addig fogja ezt csinálni (hidd el, az emberek nem változnak), ameddig neked ez így oké. És amibe max összetörne, az az illúzióinak a szétrombolása azzal, hogy igen, te képes vagy önállóan élni.

Szerintem azzal segítenél egy ilyen embernek a legjobban, ha az elhagyásoddal megtanulna önállóan élni, felelősséget vállalni saját magáért, és másokért is.

Biztosan nem hagynám, hogy a barátnőm/barátom így kiszolgáljon. Ehhez vastag bőr kell.

Remélem, okosan kiállsz magadért, és jót teszel neki azzal, hogy vagy megtanul szépen egyedül felnőtt emberként élni, vagy választja azt az utat, hogy ő depressziós, és nem mozdít semmit.

2019. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Sose voltam a szakítás híve, szerintem nagyon kevés esetben lenne igazán szükséges szakítással "megoldani" a dolgokat.

Látszódik, hogy szereted és szeretnéd, ha minden rendbe jönne, le a kalappal, hogy másfél évig egy monoton életet tudtál élni csak, hogy együtt maradhassatok, kevés ember tenné ezt. Ha viszont tényleg vele szeretnél maradni, akkor radikálisabb megoldásokat kell alkalmazni. Nem lehetne egy másik pszichológushoz vagy esetleg pszichiáterhez küldeni? Hányszor tudtatok mélyen és őszintén egymás érzéseiről beszélni a másfél év alatt? Ha eddig nem tetted volna, akkor finoman, de őszintén mondd el neki, hogy szeretnéd, ha a dolgok változnának.

Gyógynövényes kezelést fontoltátok már? Én is voltam depressziós és nem hozott túl nagy változást az életembe édesanyám gyógyteás és gyógynövényes reformja, azonban egy próbát megér; minden ember más, hátha neki beválik.

Bármi is történjék a kapcsolatotokkal, tudd, hogy egy nagyon nemes lelkű ember vagy (a leírtak alapján).

Remélem valamiben tudtam segíteni! Sok szerencsét és kitartást! :)

2019. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nemes nagylelkű? A kérdezőt kellene pszichológushoz küldeni, ahol kiderülne miért szeret ennyire szubmisszív párkapcsolatok választani, ahol előtérbe helyezi a másik dependenciáját. Pont.
2019. jún. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha másfél év alatt ennyire nem használ semmit a pszichológus, akkor az a kezelés, amit nyújt, az nem jó, nem hatásos neki. El kell menni egy másik pszichológushoz vagy egy pszichiáterhez, ez lenne a megoldás a problémátokra.

Hatásos kezelés mellett 2-3 hónap alatt érezhetően javulnia kell a depressziónak.

2020. jan. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!