Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Le kellene nyelnem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le kellene nyelnem, hogy azért szakít velem, mert én felfogom, hogy beteg?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy az exem súlyos pánikbeteg. Megmondta már réges rég a pszichiátere, hogy muszáj gyógyszert szednie, különben soha nem lesz jól. Ugyanolyan, mint a cukorbetegeknek az inzulin, mivel neki is hiánya van egy hormonból. Ő makacsul elutasította a gyógyszerszedést. Közben menstruációs bajai is voltak: nem bírta ki egyetlen menzeszét sem Cataflam kaliberű fájdalomcsillapító nélkül, és én nem néztem jó szemmel, hogy eszi 2-3 napon át minden hónapban, mint a cukrot, ezért szerettem volna, ha elmegy nőgyógyászhoz és endokrinológushoz is. De az éves ellenőrzésen kívül nem volt hajlandó, mert szerinte ez teljesen normális, ezért egyszer kétségbeesésemben eldugtam a gyógyszereket, és megmondtam, hogy akkor veszi be megint, ha elment orvoshoz, de csak ordított és verte a falat. Szóval röviden mondva majdnem 5 évig éltem vele együtt úgy, hogy kezeletlen egészségügyi bajai voltak, gyerekvállalásról így persze szó sem lehetett, nem munkaképes, és nyaralást sem lehetett vele szervezni, akármennyire is szerette volna. Én fuvaroztam az egyetemre, mert egyedül alig bírt bemenni, és én tartottam el, idegrendszer kímélő életvitelt építettem fel neki.


A dolog a tavalyi évben vett fordulatot, amikor a barátnőm az anyjával elutazott Amerikába. Próbáltam lebeszélni róla, mert szerintem ilyen betegen iszonyatos felelőtlenség majdnem 10 órát repülni, főleg, hogy életében nem ült előtte repülőn, de az anyukája nyomta neki a girlpowaaa szöveget, és erősködött, hogy menjen. Tudni kell, hogy a szülei elváltak, részben miatta, mert az anyja sose fogadta el a betegségét, hanem ignorálta, és mindent megengedett neki, pl. olyanokat is, hogy 13 évesen legyen tangája, és 16 évesen pedig pasizzon.

Amióta megvolt ez az utazás, teljesen kifordult magából.

Elkezdett agresszívan sportolni is, mikor a saját szememmel láttam, hogy az egyik pánikrohamánál az ügyeletes orvos olyan szívgyógyszert adott neki, mint öreganyámnak szokás, és ezzel az szívvel kezdett el erőlködni, ugrálni, amíg én dolgozni voltam. Majdnem beleőrültem az aggodalomba. Közben lediplomázott és elkezdett egy gyakornoki melót, majd teljesen gyógyultnak nyilvánította magát, és bevállalt egy teljes munkaidős, komoly állást egy olyan multinál, ahol köztudottan óriási a hajtás. Én ehhez nem vágtam jó pofát, amitől folyamatosan hisztizett. Szerinte nem akarom, hogy sikeres legyen, irigy vagyok, kontrollálni akarom. Egy teljes nősereg állt mögé ebben, az anyja, a régi barátnői, új kolléganők és még a neten is. Végül szakított velem. Milyen érdekes, hogy pont akkor történt ez meg, mikor elkezdett jól keresni, és körül is rajongja mindenki. Ezen az oldalon is írt ki kérdést, és itt is sokan adtak neki igazat pedig szerntem nem segített neki ezzel senki.

Én vissza szeretném kapni a régi életünket, csak nem tudom, mit tegyek.

Hogyan értessem meg, hogy én tisztán látok, és jót akarok neki? Szerintem egyáltalán nem lesz jó vége annak, amit csinál, és nem szeretném, hogy kórházba kelljen feküdnie.


2019. júl. 4. 19:52
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd ezt a lányt. Az ő problémája az ő problémája, te pedig NEM VAGY AZ APJA, akármennyire is úgy viselkedsz. Amögé bújsz, hogy neki akarsz jót, közben csak egy kontrollmániás faszi vagy. Ha tényleg jót akarsz, békén hagyod.
2019. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
80%

Nem unod még? Melletted más is panikbeteg lenne.

Ha nekem menni gorcsnel eldugnad a gyógyszerem, úgy kibaxtalak volna, hogy a lábad nem éri a földet.



Te attól félsz legjobban, hogy a lány önálló életet akar és nem aranykalitkaba zárva élni.


És ha már te tanácsokat osztogatsz, akkor én is. Te keress fel a saját részedre egy pszichológust.

2019. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
99%

Ha képes volt lediplomázni és kapott munkát is egy multinál akkor nem lehet annyira beteg.


Neked megfelelt a régi kiszolgáltatott helyzet igy termesztés hogy a régi eleteteket akarod vissza,

2019. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%
Figyu ha azota jol van, akkor megis mi a gond? Nem ertem miert akarod visszakapni a regi eleteteket, mikor tulkepp nem tudta ellatni sajat magat es rad volt utalva? Azt meg talan megertenem, ha kisebb lepesenkent akartad volna, hogy az onallosagra torekedjen, de azt nem, hogy inkabb egy aranykalitkat epitenel neki. Mivel szakitottatok pedig mar semmi kozod az eletehez, lepj tul rajta, keress mast. Ne olyat aki fugg toled, ne ezert erezd magad jol egy kapcsolatban, mert a masiknak "szuksege" van rad.
2019. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
90%

Ez már volt szerintem kérdésben.


Azért Te sem vagy éppen teljesen ép.Nekem nincs nőgyógyászati bajom,de ritkán bírom ki a Catalflan nevű gyógyszer nélkül.És képzeld volt,hogy nem volt nálam,és az utcán lettem rosszul,hazamenni sem tudtam.És annyira rosszul voltam,hogy egyszer izzadtam,mint a ló,aztán hideg verejték.A görcsöktól ugye....A toöbbitnem részletezném.Kívánok neked egyszer menstruációs görcsöt,csak egyszer.Majd rájössz milyen mikor elveszik a gyógyszered.

Jobban jár nélküled,csak gratulálni tudok neki!A mùltkoris jogosan adtak neki igazat.

2019. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagy az apja,hogy mindenben megmondd mi legyen vele. Gondolom ebből lett elege. Ha a férjem eldugná a gyógyszereimet (nekem is vannak nőgyógy gondjaim,van hogy a földön fetrengek gyógyszerekkel is,mozogni se tudok) akkor felpofoznám. Én sem dugdosom el az övét csak mert szerintem "nincs szüksége rá" és a gyógyszer nem játék,ha az orvos azt mondta szedni kell akkor szedni kell. 18 éves kora után mindenkinek a saját felelőssége,hogy elmegy-e orvoshoz vagy sem. Én sem megyek,mert már meguntam,hogy bármi bajom van mindig csak ugyan azt a 3 féle gyógyszert meg a szervezetem szétcsesző antibiotikumot írják,utána meg még carabbul vagyok,mintha kifeküdném.


Miért ha az embernek van tangája? Ruha alatt hordja,nem helyette,a kutya se nézi.Teljesen mindegy hány éves,amíg nem nadrág helyett hordja. 16évesen majdnem mindenkiben elkezdenek túltengeni a hormonok,az sem egyedi eset. A legtöbb tininek ilyenkor van az első csaja/pasija,ilyenkor vesztik el stb. Nem extrém eset. Volt olyan osztálytársam (nem is egy) aki 13 évesen vesztette el. Na az extrém eset.


Bocs,hogy nem neked adok igazat,de szerintem megfojtottad a mindenbe beleszólós túlkontrollal.

2019. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
98%

Ja, amugy meg orvosira jarok, es a panikbetegsek hattere meg eleg tisztazatlan, nem annyi hogy hianya van egy hormonbol bekapja a bogyot es kesz. Pszichoterapia eredmenyesebb lehet akar mint a bogyoeveszet....

Meg nem is ertem mi mast tehetnel, mint hogy "lenyeled" a szakitast? Ha olyan beteg mint hiszed, gondolom egy zaklato es onbbizalmat, sikereit ketsegbe vono exbarat megkereseseire van legkevesbe szuksege.

2019. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
84%
Nice try. Egy lany tette fel a kerdest par hete/honapja a sajat szemszogebol, egy nyilvanvaloan bantalmazo csavo mellett tengodve, de persze paran rogton raugrottak, hogy jaj a csavo szemszogebol minden mas lenne. Csak nem gondoltam, hogy valaki konkretan idot pazarol az eletebol, hogy megirja a kerdest :'D.
2019. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom az egész kapcsolat alatt bármit mondott,kért,akart csinálni te elkezdted a "nemnem én jobban tudom mi a jó neked,te beteg vagy,nem fog sikerülni,inkább felejtsd el.." stb. monológot. Én is meguntam volna. Mondjuk én kb. 1 hét alatt. Engem ne sajnáljon le senki,és ne hajtogassa hogy szerinte beteg vagyok naponta, főleg ne valaki aki elvileg szeret.
2019. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
98%
Te konkretan beteg vagy.
2019. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!