Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tudatosítsam magamban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudatosítsam magamban, hogy nem az én hibám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt egy hosszú párkapcsolatom, majdnem egy éve lett vége, az utolsó kb. 2-3 évre rá merem mondani, hogy bántalmazó kapcsolatban éltem.


Nemrég lelkizős beszélgetésünk volt a barátaimmal, és elmeséltem a legdurvább esetünket, amit addig korábban sosem. Egyöntetűen fel voltak háborodva, de nekik is kihangsúlyoztam, és valóban így volt, hogy én is mondtam és tettem olyan dolgokat, amik a lehető legkevésbé sem voltak helyén valóak, a mai napig megöl a bűntudat miatta. Nem hazudtam, csaltam vagy bántalmaztam, de olyan szinten kifordultam magamból egy-egy több órán át tartó veszekedés végére, hogy őszintén szólva valahol mélyen meg tudom érteni az exem reakcióját.


Ezt a barátaimnak is elmondtam, akik azzal jöttek, hogy semmi nem lehet elég nyomós indok arra, amit ő megengedett magának. Elviekben, fejben egyetértek ezzel, de folyamatosan az munkál bennem, hogy ők nem láttak olyan állapotban, nem voltak velünk + a barátaim, nyilván engem védenek.


Hogy tegyem ezt helyre magamban? Tudom, terápia lenne a megoldás, de a mai napig nem álltam helyre teljesen, a megtakarításom minimális, úgy érzem, hogy nem engedhetem meg magamnak. Egyáltalán alkalmas lehet valaki egy ilyen helyzetből kikerülve arra, hogy saját magábam tegye helyre a dolgokat?


Előre is köszi a válaszokat.


2019. júl. 22. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Eltelt egy év. Ezt az ajtót ideje bezárni, és kinyitni egy másikat. Mindegy, mi volt. A lényeg, hogy mi lesz.
2019. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feltétlenül azzal kezdened, hogy megítéled, ha megértetted, már lehet, hogy nem is fogkelleni, csak simán elengeded. Változtatni már úgysem tudsz rajta, viszont többet nem hibázni, hatékonyabban tárgyalni megtanulhatsz belőle.

33/f

2019. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 3 ev volt, mire lelkileg es anyagilag egyenesbe jottem egy bantalmazo kapcsolat utan. Es bizony en is tettem es mondtam olyanokat a vitak heveben, amit szegyellek.En egy konfliktuskerulo,csendes,mondhatni szelid ember vagyok,de az exem ki tudta belolem hozni a primitiv agressziv vadallatot.Olyan foku gyuloletet ereztem iranta,hogy sokszor attol feltem,valami olyat teszek,ami miatt bortonbe kerulok.Azt kovetoen,hogy megszabadultam tole,mint irtam,kb 3 ev volt,ami utan mar felelem es buntudat nelkul,mint valami kulso szemlelo tudtam visszatekinteni a multra.
2019. júl. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!