Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez normális? Másnál is előfordul?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális? Másnál is előfordul?

Figyelt kérdés

Azt hiszem akkor voltam először szerelmes, amikor 14 voltam. Vagyis félig szerelem volt, félig meg baráti érzés. Az illető pasival nem lett köztünk semmi párkapcsolat értelemben, megmaradt egy haverság, barátság szinten. Valahogy akkor komolyabban én se gondoltam át az egészet vagy ha igen, akkor is máshogy gondolkodik szerintem valaki 14 évesen, mint huszonévesen.

A lényeg, hogy már nem is beszélek egyáltalán vele. Ez a barátkozás 8 éve volt. Nekem már azelőtt is tetszett amúgy, eléggé álompasi kategória volt, sok csajnak tetszett. Ő már akkor 21 volt, amikor én 14 szóval szerintem márcsak ezért sem lett párkapcsolat belőle.

Voltak szerelmes érzések részemről, részéről azóta sem tudom, ő szerintem inkább barátnak tekintett.

A kérdésem lényege: 8 éve volt már az egész. Most kapcsolatban vagyok valakivel akit szeretek, ő is engem, két éves kapcsolat. Általában erre a másik pasira nem is gondolok. Előfordul viszont hogy megtalálok véletlenül egy dalt a neten, ami rá emlékeztet vagy egy képet a laptopomon róla vagy szimplán valamiről éppen eszembe jut de akkor az véletlen és tényleg ritkán van. Inkább a tanulmányaim, az egyetem, a pénzkeresés, a jelenlegi kapcsolatom, a jövőm foglalkoztat. Magamtól sose nézem a képeit, nem keresek rá direkt olyan zenére ami rá emlékeztetne. Ha véletlenül mégis belehallgatok és eszembe jut hogy mondjuk akkor ezt hallgattam mikor szerelmes voltam belé, vagy ezt ő küldte akkor nekem vagy ezt énekeltük, akkor van egy furcsa érzésem. Egyszerre tetszik az a dal és szívesen hallgatom de közbe valami szomorút is érzek pont azért mert rá gondolok. Ha meg ránézek egy képére, akkor változó, van, hogy nem érzek semmit, mintha csak egy haver lenne, de van hogy akkor is előjön egy fura szomorú érzés. Azóta amúgy kitörölgettem a képei egy részét, nem tudom van-e még belőle de különben el is felejtettem hogy a laptopon volt, mert évekig nem néztem csak valahogy megtaláltam. Szóval miért váltanak ki belőlem ezek valami furcsa érzést, mintha nem lenne közömbös? Viszont más pillanatokban meg arra gondolok, hogy nem is baj hogy nem jöttem vele össze mert lehet bizonyos okokból nem lett volna ideális partner. De amúgy lehet mégis, nem tudhatom hisz nem volt semmi köztünk.Persze ezt már sosem fogom megtudni.

Különben más pasi is tetszett már a párom előtt akivel nem lett semmi köztünk (mindegy miért nem) és velük kapcsolatban nincsenek ilyen érzéseim.


2019. aug. 15. 22:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Ami miatt ez nekem furcsa, az az, hogy hiába első intenzív szerelmi érzés volt, akkor sem volt párkapcsolat köztünk. Általában nem az a "szerelem" marad meg jobban ami be is teljesül? Ez egy olyan érzés volt, ami részben beteljesült, mert közelebb kerülhettem hozzá, megismerhettem de főleg barátilag.
2019. aug. 15. 22:19
 2/4 A kérdező kommentje:

Sosem fog teljesen hidegen hagyni ha belebotlok valamibe ami rá emlékeztet?

Vagy pár év múlva még azt sem érzem majd, amit most?


Amúgy ő már vőlegény és mikor megláttam ki a menyasszonya, meg ilyesmi, meg hogy már készülnek az esküvőre, akkor is egy kellemetlen, szomorú érzésem volt, bár picit mintha közömbösséggel keveredett volna.


Attól függetlenül, hogy szeretem a párom és nem szoktam erre a pasira csak úgy gondolni, zavar engem ez az egész.

2019. aug. 15. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első nagy szerelem picit mindenkinek ilyen. Főleg nert ugye idealizált volt az egész, olyan dolgokat képzeltél bele, amik egyáltalán nem valósak.
2019. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális. Ráadásul akkor még nagyon gyerek voltál, azért maradt meg úgy. Teljesen máshogy éli meg dolgokat egy 14 éves.
2019. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!