Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik olyan párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan párkapcsolat ami nem korlátoz?

Figyelt kérdés

A legtöbb barátomnak/haveromnak van párkapcsolata. Változó milyen régóta, van akinek már évek óta tart. Gyakran tapasztalom, hogy a kapcsolatban korlátozzák egymást. A dolog kétirányú de inkább azt látom, hogy a nők irányítják a párjukat.

Arra gondolok, hogy például elmegyünk bulizni, mindenki jól érzi magát, aztán amikor mi srácok még nevetgélünk, viccelődünk, iszunk akkor valamelyik csaj kitalálja, hogy fáradt és most azonnal menniük kell haza. Közben a barátja akkor érzi magát a legjobban.

Ilyenkor aztán vagy elkezdenek veszekedni vagy a srác okos enged alapon de hazamegy. És ez nem egyszeri alkalom sajnos, szinte az összes házibuli/buli úgy ért véget, hogy a társaság jó része lelépett, mert a barátnője menni akart haza.

Sőt, idősebbeknél is látom ezt rokonságban. Van egy családi összejövetel, jó a hangulat is de ha valamelyik nő nem érzi jól magát akkor a férje és a gyerekek is pakoljanak, irány haza.

Felsorolni se tudom hány 40-es, 50-es férfi mondta nekem, hogy “sose házasodj meg”.


Létezik olyan kapcsolat, vagy inkább olyan nő aki nem szabályozza le a párját?

Persze ha valami hatalmas őrültség készül amit jobb megakadályozni akkor oké, természetes hogy nem engedi. De ha már úgyis ott vannak egy esküvőn vagy házibulin akkor nem lenne neki mindegy, hogy 2-ig vagy 3-ig vannak ott?

Nektek mennyire “szigorú” a párotok?


24/F



2020. jan. 3. 00:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Bezzeg ha a pasi akar haza menni a nő meg nem, akkor ő a harpia, aki nincs tekintettel a másikra...


"Felsorolni se tudom hány 40-es, 50-es férfi mondta nekem, hogy “sose házasodj meg”."

És ez a sok férfi elvalt vagy csak a szájuk járt?

2020. jan. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Biztos van ilyen is, körülöttem eddig szinte csak az fordult elő, hogy a nő akart hazamenni. De biztos volt ennek az ellenkezője is, azt mondom 10-ből 9 esetből tuti a nő akart menni, legalábbis a környezetemben ez a tapasztalat.

Ezek a 40-es, 50-es pasik nem mind váltak el. Lehet mondani, hogy csak a szájuk jár de könnyű beragadni egy rossz kapcsolatba. Gyerekek születnek, közös hitel, közös ház, egyszerűen túl sok minden köti össze őket ami miatt nem lenne okos dolog elválni. Nyilván nem azért mondták ezt, mert minden rendben van a házasságukban.

De fordítva is sokszor van amikor a nő ragad bent egy rossz kapcsolatban ha a férje egy idióta/alkoholista/munkakerülő stb-stb.

A lényeg, hogy a régóta meglévő párkapcsolatok nagy része kívülről boldogtalannak tűnik. Nem is az, hogy csak kívülről gondolom ezt, hisz rendszeresek a fent leírthoz hasonló megnyilvánulások.

2020. jan. 3. 00:44
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Az a kapcsolat korlátoz, amit te annak élsz meg. Nekem nagyon sokat változott az életem, mióta kapcsolatban vagyok. A baráti köröm, az időbeosztásom, hogy mit szeretek csinálni és mihez nincs gyomrom... A párom sosem várt el ezek közül semmit, egyszerűen én éreztem úgy, hogy nem esik jól kimaradni pl éjszaka másokkal nélküle, jobb kettesben elmenni erre-arra, hogy nincs kedvem random srácokkal csacsogni puszta haverságból sem, hogy el szeretném mondani, hol voltam és mit csináltam, hogy nem zavar, hogy látja a dolgaimat stb... Igen, én családot akarok és ennek megfelelően viselkedek egy kapcsolatban. És egyáltalán nem bánom, hogy ha adott erre egy lehetőség egy megfelelő emberrel, akkor ebben a helyzetben nem folytatom azokat a dolgokat, amikre szingliként is csak azért szoktam rá, mert nem volt jobb dolgom.


Nekem is jöttek emberek játszani az agyukat, hogy korlátoz a párom, de ez kívülről tűnik annak. Nekem jólesik így élni, időben hazaérni, számba venni a másikat és a prioritási listán előre sorolni. És igen, rohadtul érdekel, hogy hogy érző magát mellettem és rohadtul nem tudom magam jól érezni, ha ő sem. Miért? Mert szeretem és az a természetes, hogy mi jók legyünk, ne én. Mert ez a mi életünk és ezt szeretném. És ez fordítva is pont így működik. Annyi bizalmunk meg van egymás felé, hogy ezek a dolgok nem a másik kompromisszumképtelenségéből és önzőségéből adódó játszmák. Fölösleges tehát önérzetesen vergődni. :)

26N

2020. jan. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ha ez mindkét félnek jó akkor tökéletes, nincs miről beszélni.

Én arról a helyzetről beszélek amikor van egy társaság és van például Béla. Béla baromi jól érzi magát a barátaival akivel nem találkozik napi szinten, ezért a buli kicsit elhúzódik. De ott a párja Júlia aki el van ott, mert miért ne de alapvetően Béla baráti köre van jelen. Na ezt Júlia valamikor megunja, felpattan és irány haza. Na és itt jön, hogy persze Béla szereti Júliát de szereti a barátait is, és maradna még 1-2 órát. Pont ebből szokott lenni a fent említett “osszevesznek vagy okos enged alapon hazamennek”.

Az nem is opció, hogy a kompromisszum másként működjön? Ha az egyik fél nem érzi jól magát, de a másik igen, akkor miért ahhoz kell igazodni aki nem érzi jól magát?

Itt véletlenül se arra gondolok ha az egyik fél beteg vagy bármi hasonló, hanem szimplán csak fáradt vagy unatkozik.

Még anno velem is volt, hogy végigültem 1-2 estét az exem barátnőinek a társaságában, marhára untam magam, de mivel tudtam, hogy neki fontos így ott voltam és nem kezdtem el piszkálni, hogy mikor megyünk már haza. Na valami hasonló lenne jó oda-vissza.

Vagy azok a párok akik képtelenek kompromisszumot kötni, miért nem szórakoznak külön?

Persze tudom, van aki nem szeret kimaradni éjszakára, elsősorban azokhoz szólok akik viszont néha szeretnének

2020. jan. 3. 01:02
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Szóval Bélának vagy egy nő az életében aki támogatja, megoszthatja vele gondját-baját-örömét, bulizhat, utazhat, szexelhet vele, de Béla ezek ellenére azon veri magát hogy rettenetes korlátozások alá van vetve mert néha hamarabb kell hazamennie mint szeretne.


Férfiként azt javaslom Bélának hogy szakítson, aztán addig bulizik amíg akar.

2020. jan. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

"Ha az egyik fél nem érzi jól magát, de a másik igen..."


Ha szeretsz valakit és megtanulsz párban gondolkodni, akkor ilyen nincs. :) Vagy jól érzitek magatokat vagy nem. Nincs olyan a fejemben egy kapcsolatban, hogy jaj, ez a marha mit pattog, én úgy maradnék, áh, megyek, hogy ne hisztizzen... Akivel kapcsolatban az ember így érez, azzal jobb, ha szakít. A pároddal ideális esetben nem így mennek a dolgok. És nincs is szükség veszekedni azon, hogy menjünk-e haza. De lehet, hogy ez nem szeretet, hanem érzelmi intelligencia kérdése.

2020. jan. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként meg jó nagy bunkóbaz, aki elvisz magával valakit és nem gondoskodik arról, hogy jó kedve legyen vagy ha nincs, nem hagyja abba a hülyeségét. Ilyen gyász baráti körben voltam én is, szartak arra, hogy velem mi van, be sem vontak és sajnos az sem, aki hívott. Ideje lenne felnőni és nem más idejét rabolni bunkókkal.
2020. jan. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Akik azt hiszik a parkapcsolat a bulirol es csak a szorakozasrol szol az potom ostoba es nem erti. Na azok valoban azt mondjak sose hazasodj meg, es a parkapcsolat korlatoz.


De letezik egy masik nezet is. Amikor szeretetben elsz valakivel aki ugyanakkor tukrot tart eled. Onmagad hibai fajnak es az hogy a masik latja. Ha egyedul vagy valoban nem kell ezen a hibakon dolgoznod. Mindenki tudja aki szeret parkapcsolatban elni, hogy egyedul kenyelmes, konnyu. Nem kell igazodni senkihez, nem kell kompromisszumot kotni stb. Ez baromi konnyu. Meg azzal egyutt is, hogy neha vannak vagyak amiket csak parkapcsolatban elhetsz meg.

De ki a fene mondta, vagy tanitotta nektek azt, hogy a parkapcsolat az konnyu?kokemeny munka. Szembenezes onmagunkkal. Stb. Fejlodesi lehetoseg. Fejlodni CSAK parkapcsolatban lehet (jellemre).


Gyerekkent mindannyian egomanok vagyunk ki jobban ki kevesbe- ez nwveltetes kerdese, de alapjaiban egoistak. En kozpontuak. Parkapcsolatban alakulsz at igazabol emberre. Megtanulod a lemondast, megertest, empatiat, onzetlen szeretet... stb. Rengeteg mindent csak parkapcsolatban lehet megtanulni/ megismerni.

De a baj az, hogy nagyon sokan meg igy sem tanulnak meg sokmindent. Mert max a masik felet vadolja hogy na az milyen hulye, meg meg akar valtoztatni. Loturot akar, csak o is hozta a maga kis csomagjat meg te is es egyszerre kene a ket csomagot hasznalni.

Megis tobb eselye van, mint annak aki megmaradt az enkozpontusagnal es osszesen annyit tud tenni felnottkent is hogy kizarolag onmaganak felel meg. Csak sajnos, vagy nem sajnos, ez sokaknak keves. Es kepesek feladni az enkozpontusagot hogy tovabb tapasztaljanak.

2020. jan. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Nincs olyan párkapcsolat, ami korlátoz.

Ami korlátoz, az nem is párkapcsolat, hanem egy egós birtoklási vágyon alapuló üzlet.

A valódi párkapcsolat támogat és szabaddá tesz. Ilyen párkapcsolat két már párkapcsolat nélkül is elve tökéletesen boldog és békés ember között jöhet csak létre.

2020. jan. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

Amikor elmegy 3 napos csapatepirore hotelbe az elettarsam (6 eves kapcsolat) ,elindulasatol letiltom mindenhol,h ne tudjuk egymast huvni se uzenetet kuldeni. Van nekem eleg munkam (sajat ceg), sokat sportolok a kutyakkal,vannak barataim. Legutobb nelkulem volt nyaralni,en minden nap dolgoztam szunet nelkul (10 napra ment),akkor ae hivtam fel.


Most ez a divat. Elfoglalom magam barmi massal addig. :D


Ebbe benne van nalam az is,h csalom mert megelegeltem,h problema,h felhivom,ha csapatepiton van stb.

37/N

2020. jan. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!