Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Aki nem szeretne családot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem szeretne családot, annak mit jelent a szerelem?

Figyelt kérdés

Azok a személyek, akik komolyan is tetszettek számomra, mind olyanok voltak, akikkel elgondolkoztam a családalapításon, párkapcsolatra is csak így tudok gondolni. Ez talán nem is szerelem, mert ez (amennyire lehet) tudatos mérlegelés és szeretet, abban a reményben, hogy nem múlik el, hiszen ha már egyszer család lennénk, az csak még erősebbé tenné a köteléket.

Viszont akik nem szeretnének gyereket, azoknak mit jelent a másik? Egy fizikai partnert, vagy esetleg egy lelki társat? Mi értelme van mindennek utódok nélkül? Azt hiszem én gondolkodom életszerűen, hiszen ha a szüleim sem így tettek volna, akkor nekem nem lenne ez a lehetőség, amit mástól sem akarok elvenni.


2020. jan. 5. 21:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%
Ez mocsok jó poén! Kiírsz egy kérdést, ami a gyerekteleneknek szól, majd megkéred a gyerekeseket, hogy ők is írjanak választ. 🤣🤣🤣🤣
2020. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%
"ti sehol nem lennétek": igen, de nem mi kértük az életet, hanem kaptuk, más rendelkezett felette.
2020. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

"Mennyire nehéz felfogni azt, ha a szüleitek is így gondolkodtak volna, akkor ti sehol nem lennétek?"


Ezt meg nem is minősítem ez egy annyira gyönge, mondjuk így "proli érv", hogy aláássa az egész kérdés hitelességét.

2020. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Ha ez lenne a norma amit ti képviseltek, akkor nem lenne az emberi faj. Ez nem proli érv, hanem tény. Nem KELL mindenkinek utódainak lennie, de ne tegyétek már magatokat nevetségessé ezzel, hogy ezt gondoljátok alapnak. :D
2020. jan. 5. 22:36
 15/30 anonim válasza:
100%

Azt nem értem, miért tetted fel a kérdést. Mit vártál?


Egyébként én szeretnék gyereket, de mindenképp örökbefogadással.


Azonban teljesen el tudom fogadni azokat, akik nem akarnak. Az ő döntésük, és ettől semmiben sem különbek vagy rosszabbak.

2020. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
95%
Ha pedig MINDENKINEK lenne gyereke, mar nem lenne Fold kb. Igy is haldoklik, de nagyon sok embernek sose lett gyereke, hat nagyon szep lenne, ha azoknak is, MINDENKINEK lett volna, kb dupla ennyien lennenk mar most. Nem az az eletszeru, hogy mindenkinek gyereke szuletik. A termeszetnek kiegyensulyozottnak kell lennie, hogy minden jol mukodjon. Azert, hogy neked lehessen ket-harom gyereked minden kovetkezmeny nelkul, kellenek emberek, akiknek egy sem szuletik. A bolygo nem bir el annyi embert, amennyi van. Ha eletszeruen akarsz gondolkodni, akkor nagyban gondolkodsz, nem csak abban, hogy neked szemely szerint mi az idealis.
2020. jan. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

10: Most is az idő nagy részében testen kívül tartózkodom.

Nekem a testhez kötöttség nagy teher.

2020. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem arról van szó, hogy senkinek nem kell gyereket vállalni (bár az emberek 90%-a nem alkalmas szülőnek). De basszus baromi szánalmas azt gondolni, hogy egy párkapcsolatnak ez a célja vagy emiatt lesz benne boldogság. A gyerek mondjuk az ezer cél és ok közül egyetlen egy. És nem, nem lesz nagyobb mint az összes többi. Aki gyerekcsinálás miatt akar kapcsolatot annak egyszerűen nem való sem a kapcsolat sem a gyerek. A kapcsolathoz nagyon nulla lelkileg, a gyerekvállaláshoz egyértelműen nem elég érett és felelősségteljes.
2020. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék majd gyereket, de párt nem célirányosan azért keresek, hogy eszközként funkcionáljon ennek az eléréséhez. Egy társ jelenléte már önmagában kielégít egy érzelmi szükségletet (egy olyat, amellyel többnyire azok is rendelkeznek, akik nem terveznek családot alapítani). Nevezhetjük lelki társnak, igen.

Annak, aki nem létezik, nem rossz érzés, hogy ő nem létezik. Nincs kivel kib#szni ebben az esetben, velem sem lehetett volna azzal, ha nem hoztak volna össze a szüleim. Ennyi erővel sajnáld azokat a gyerekeket, akik helyett te születtél meg. Célba érhetett volna helyetted egy másik spermium, sőt, választhatott volna más férfit magának az édesanyád, és kettőjük génállományából egy tök másik ember foganhatott volna, nem te.

2020. jan. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak gyerekeim (kíváncsiságból olvastam a kérdésed:) ), a férjem mellett, de másképp fontosak és persze még jobban ránk szorulnak. A legnagyobb "alkotásaim" az életemben (pedig nőként elég karrierista vagyok), és általában :) gyönyörködöm is bennük, és tényleg szuper, hogy ők is összekötnek minket (és szintén közösségi családból jőve megértelek, hogy ez is lehet egyfajta ajándék az ősök felé is). De egyszer újra ketten maradunk, és ők saját utat járnak. Ahol a gyerekeket istenítik, az gyakran egymás elhanyagolásához vezet (nem véletlenül romlik meg sok házasság a gyerek születése utáni 1-2 évben, ahelyett, hogy erősebb lenne), és önállótlan gyerekekhez, és depressziós öregkorhoz. A család alapja a pár, ők persze jó, ha megegyeznek életszemléletben, ami szerintem is gyerekkel teljes - hogy az ember minden szerepét átélhesse önzőn szeretet adva - de mások szerint nem. Akik tudják, hogy bármiért nem való nekik vagy nem lehet, azok is ugyanolyan értékes emberek és család is lehetnek, mint akik bakancs listáján eredetileg is szerepelt valahány gyerek és sikerült is kipipálni. És ugyanúgy család a párjukkal, ha tudnak annyira egység lenni (testileg, lelkileg, sőt bizony a csúnya gazdaságilag, mert sokaknál az az énhatár), hogy nem csak "amíg majd nekem megéri" akarnak kitartani a másik mellett és kiskapukat tartanak fent.

De ez a család szerintem.

A szerelem meg egy érzelem. Kell persze az is, de hosszú távon nagyon nem állandó hőfokú sült galambként repked, és van olyan is, hogy nem elég hiába van (sokan vannak úgy, hogy se veled se nélküled), tehát szerintem az is hibás, ha csak egy érzelemre épül minden. Szóval az sem jó szerintem, ha a gyerek a cél és az sem jó, ha maga szerelem a cél egy családban. A gyerek egy remélhetőleg szeretett közös meló :), életszakasz, a szerelem meg inkább az öncélú buli :) része, aztán hogy közben még mik a sok apró összetevők... az élvezet kergetése vagy a kényelem megteremtése vs. jobb világért küzdés vagy a gondoskodás vagy elismerés szerzése vagy a kapcsolatok építése ... azokat érdemes folyton rugalmasan és persze közösen újra kalibrálni, úgyis annyi mindent hoz az élet és azért változunk is.

2020. jan. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!