Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Aki nem szeretne családot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem szeretne családot, annak mit jelent a szerelem?

Figyelt kérdés

Azok a személyek, akik komolyan is tetszettek számomra, mind olyanok voltak, akikkel elgondolkoztam a családalapításon, párkapcsolatra is csak így tudok gondolni. Ez talán nem is szerelem, mert ez (amennyire lehet) tudatos mérlegelés és szeretet, abban a reményben, hogy nem múlik el, hiszen ha már egyszer család lennénk, az csak még erősebbé tenné a köteléket.

Viszont akik nem szeretnének gyereket, azoknak mit jelent a másik? Egy fizikai partnert, vagy esetleg egy lelki társat? Mi értelme van mindennek utódok nélkül? Azt hiszem én gondolkodom életszerűen, hiszen ha a szüleim sem így tettek volna, akkor nekem nem lenne ez a lehetőség, amit mástól sem akarok elvenni.


2020. jan. 5. 21:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
94%

Fizikai partnert ÉS lelki társat, egy olyan embert, akivel le akarom élni az életem. A gyerekvállalás nem mindenkinek életcél, nem mindenki vágyik rá, ezt te ugyanúgy nem fogod soha megérteni, mint ahogy én azt, hogy miért akar bárki gyereket vállalni, miért vágyik egy ekkora teherre bárki. Viszont nem is kell megértenem, csak el kell fogadnom, ennyi.

Más közös célok is léteznek, más fajta élet is létezik, mi a saját utunkat járjuk és ebben nem szerepel gyerek. Másnál se jönne elő bennem az anyai ösztön, mert soha nem volt meg bennem a szikrája sem. Az meg mégis milyen érv, hogy ha a szüleink is így gondoltál volna? Ha így gondolták volna, akkor nem lennénk itt, és? A föld forogna tovább. Egyébként az én szüleim sem akartak gyereket, de bedőltek a társadalmi elvárásoknak és egész életemben mindent rajtam vezettek le, engem bántalmaztak amiért elcsesztem az életüket. Nekik bizony jobb lett volna, ha nem születek meg.

2020. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
#21 Na vajon miért nincs benned meg az anyai ösztön? Egy ép családban meg kellene legyen, de látod, neked nem volt az, itt az oka.
2020. jan. 6. 18:07
 23/30 anonim ***** válasza:
98%

Hülyeség 2 ember közti érzelmi kapcsolatot, szerelmet összevonni a szaporodàssal. Két külön dolog.

Mi a férjemmel 10 éve vagyunk együtt boldogan, de eszünkben sincs gyereket vàllalni. Soha nem kell gyerek, nem vàgyunk rà. Csak nyűg lenne amit egyikünk sem szeretne. Mi ketten vagyunk egy csalàd, szeretjük egymàst, lelki tàrsak vagyunk, kettesben tökéletes együtt, sose rontanànk el egy plusz stresszforràssal, ami nem mellesleg az egymàsra fordított időből vesz el nem keveset.

Azért mert pl a szüleim úgy döntöttek, gyereket csinàlnak, nekem még nem kötelező. Sem az , hogy vakon megfeleljek a tàrsadalmi elvàràsoknak mint valami önàlló akarattal nem rendelkező birka.

A gyerekvàllalàs egy egyéni, és egy közös döntés. Màs az erre való vàgyakozàs, és màs egy pàrkapcsolat. Nem egyenlőség van a két dolog között, hanem vagy igen, vagy nem.

2020. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
95%
Ja és a szüleim szeretetben neveltek minket a tesómmal. Nem a csalàdi hàttér a mérvadó ilyen szempontból. Önismeret, intelligencia.
2020. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
94%
21es vagyok. Teljesen mindegy, hogy miért nincs. Nincs és kész, ennyi a lényeg. Az életem kiteljesedését nem a szaporodásban látom. Több olyan ismerősöm van, akik szerető családban nőttek fel, mégsincs bennük anyai ösztön. Az egyikük ráadásul óvónő, szereti a gyerekeket, de soha az életben nem szeretne sajátot. Hiába hiszed azt, hogy mindenki egyforma és ha te valamit úgy látsz, ahogy látod, akkor az univerzális igazság, de remélhetőleg kinövöd ezt az arroganciát.
2020. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező nekem a szüleim mindent megadtak, amit lehet, sosem veszekedtek komolyan, nem vertek stb. De gyereket nem akarok sajátot. Nem tudom miért vagy ilyen rövidlátó, hogy azt hiszed az élet erről szól, múltkor valami bocs a kifejezést, de "hozzád hasonló" arról akart meggyőzni, hogy így maradhatok halhatatlan a génjeim által, hát b. meg azt hittem szórakozik velem. Komolyan van olyan, akinek ez az életcélja, hogy "továbbadja a génjeit"???
2020. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
#26 :DDDD Szerintem ezt már nem lehet űberelni, kérem ne írjon tovább senki választ, felesleges.
2020. jan. 6. 19:57
 28/30 anonim ***** válasza:
96%

Én most találtam ide, de osztom a többiek véleményét, te nagyon buta vagy, ha nem érted meg, hogy a szerelem és a családalapítás két nagyon különböző dolog.


A civilizációnk pedig tényleg kinőtt a fajfenntartású célú utódnemzés szintjéről hány híres művész, tudós van, akinek nincs gyerek mégis örökké él a nevük.


Jó ha tudod, itt egy valakit nem lehet überelni, az te vagy.

2020. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
95%
Még annyit szereted vagy sem az ír választ, aki akar.
2020. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
95%

Mi van "kérdike" nem tetszik, hogy itt eddig mindenki értelmesebb nálad? 🤣🤣🤣🤣


üdv. a 26-os válaszoló.


ui. nem akartam érdemben írni ide, de ha már így kéred, hogy senki se írjon, hát nem bírtam visszafogni magam. 😉

2020. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!