Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Milyen hatása van a szerelemne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hatása van a szerelemnek rád?

Figyelt kérdés

Mennyire fontos a párod, és az ő visszajelzései? Mi az ami szerinted egészséges velejárója a szerelemnek, és mi az amikor már túl fontos a másik?


Hogy írnád le a párod? Ő a másik feled? Éltető erő, mint a levegő? Egy kísérő az utadon? Egy társ? Milyen szerepben van ő az életedben?


Kutatom a határvonalat egészséges és egészségtelen közt, örülök az őszinte válaszoknak:)


2020. jan. 30. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

A szerelem mindaddig jó, amíg nem önző, birtokló. Például ha a másik kontrollálni akar és megszabni mindent, hogy neki ne fájjon a hiányod, amikor egyedüllétre vágysz egy kicsit vagy mikor vannak kötelességeid, az rád nézve romboló, tehát rá nézve önző. Aki önzetlenül szeret, az neked akar jót, nem magának. DE! Szerintem a másik oldalról meg része a szerelemnek, hogy a másiknak adni akarjunk és alkalmazkodni akarjunk hozzá anélkül, hogy kérné. Például a párom engem elengedne bármelyik este a barátaimmal külön sörözgetni, illetve bízik bennem annyira, hogy nem kér számon mindennel kapcsolatban, nem hívogat, nem akarja minden nap az üzeneteimet bújni. DE! Bennem meg felé van annyi szeretet, hogy nem szívesen hagyom otthon, mert úgy érzem, nekem mellettem a helye a társaságban, ha épp ráér és nem privát a dolog, illetve tök természetesnek tartom elmesélni neki mindent és azt is, hogy fel tudja oldani a mobilom és ha úgy látom, hogy aggódik, magamtól javaslom neki, hogy kérdezzen bátran vagy nézze meg, hogy semmi oka rá.


A párom a másik felem és igen, úgy érzem, hogy ez az egyezség, amit feljebb szemléltettem, köztünk kölcsönös és jóleső és egymásnak megtesszük zokszó és kérés nélkül, puszta tapintatosságból ezeket a gesztusokat. Sosem követelőztünk egymással, hanem megmondtuk, hogy mi miért zavar minket épp és a másik lelkiismeretesen keresett megoldást arra, hogy ne érezzük magunk rosszul. Ő a társam, ilyen szempontból első helyen van. És amíg úgy érzem, hogy társként viselkedik, alapvetőnek tartom figyelembe venni, hogy hogy esnek neki azok a dolgok, amiket én csinálok. És nekem alapvetően az ad jó érzést, amire mindketten rá tudunk bólintank rossz érzés nélkül. Értelemszerűen ha valami őt elszomorítja, nekem sem esik olyan jól, mintha pl szingliként csak a saját megítélésemen múlt a helyzet. Annyira ellentétesen meg azért nem gondolkodunk, hogy komoly dilemma legyen egygegy ilyen döntés, azért is vagyunk együtt.


Ő a barátom, akivel remélem, közösen nagy dolgokra leszünk képesek. :) És ez úgy hiszem, közös munka eredménye.

2020. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

A társam, a legjobb barátom, a szeretőm. Az életem fontos része, de nem életcélom, nem csak körülötte forog a világom. Boldogságforrásom, de nem az egyetlen boldogságforrás az életemben. Fontosak a visszajelzései, de ha biztos vagyok egy döntésben, akkor ez nem fogja felülírni. A személyiségem miatt lehetek akármennyire szerelmes, nem vetem el a józan gondolkodást és nem leszek kevésbé pragmatikus.

Szerintem egy jó kapcsolathoz rengeteg minden kell és ha túl nagy az ellentét és túl sok a kompromisszum, akkor azt egyetlen szerelem sem fogja hosszú távon felülírni. Fontos a közös értékrend, a közös jövőkép, a hasonló vagy legalábbis nem teljesen ellentétes személyiségjegyek és habitusok és nyitott, egyenes, őszinte kommunikációra való képesség, a figyelmesség. Ezen felül pedig már a pár két tagja dönti el, hogy ők melyik pillérekre támaszkodnak, mik számukra a legfontosabbak. Amíg egy irányba haladnak, addig jó :)

Az egészséges - nem egészséges, az relatív és szubjektív, embere válogatja. Nekem és a férjemnek például nagyon nagy érték a függetlenségünk, szóval nálunk az sem számít egészségesnek, hogy kivétel nélkül minden szabadidőnk egymással töltsük vagy hogy sose legyen külön programunk, de másnak pont az az egészséges, ha akkor is elkísérik egymást mindenhová, ha az egyik félnek az adott program nem tetszik. Ez csak egy példa arra, hogy mennyire különbözünk, a lényeg az, hogy a pár két tagja egy véleményen legyen, vagy tudjon egymáshoz simulni, mint ahogy az első válaszoló példája mutatta.

Ami még egészségtelen nálam - és szerintem a többségnél - az az, ahol az egyik fél el van nyomva, az egyik fél folyamatosan alkalmazkodik, az egyik fél kapar, a másik "megenged", az, ahol nincs kölcsönös szeretet, tisztelet. Egészségtelennek tartom a bizalmatlanságot, az elszámolást, a kisajátítást, a saját lelki nyomorunk, önértékelési problémáink kivetítését a másik félre - akinek nincs önismerete, az tudattalanul is ezt fogja tenni, szóval ez gyakori jelenség.

2020. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Engem sajnos borzalmasan meghülyít. :(
2020. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindig is utáltam az alkoholt, de most már imádom. :)
2020. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kezdtem csodálkozni, hogy miért az enyém az egyetlen kérdés amire nem érkezik válasz, de tök örülök, hogy szép lassan azért rendkívül tudatos és átgondolt gondolatokat írtok le. Köszönöm!

Várom a továbbiakat!

2020. jan. 30. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb. Ő a férjem, életem pàrja, a lelki tàrsam, a szerelmem, a szeretőm és a legjobb baràtom is egyben. Mi amúgy 10 éve vagyunk együtt. Egyszerűen összetartozunk❤️


Akkor vàlik betegessé, egészségtelenné a dolog, ha valaki önző módon tapad, ragaszkodik, birtokolni akar, irànyítàsmàniàs, betegesen féltékeny azokra akikkel időt tölt a pàrja, ha az nem ő. Legyen az baràt, rokon, nő, férfi, tökmindegy. Mint pl az exem. Nem véletlen lett ex.

34/N

2020. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akinek alap, hogy összetartozik a párjával, vagy másik feleként tekint rá, annak jelentene egyben identitásvesztést is egy válás vagy egy szakítás?
2020. jan. 30. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!