Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy segíthetnék a legjobban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy segíthetnék a legjobban a barátnőmnek ha a művészeti diplomájával nem tud mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Már nagyon utánanéztem a témának, és itt vitába ütköztünk, mert ő elvileg nem tud úgy festeni, hogy azt el lehessen adni.

Ugye mert úgy néz ki ezek a hagyományos jellegű képek pörgetik a piacot és azzal a tudással lehet elhelyezkedni a filmiparban is mondjuk.

Ő meg ilyen absztrakt, modern festő.


Én agrásos vagyok, tehát nem az én asztalom de elkeserítőnek tartom, hogy az egyetemen semmi útmutatást nem kapott, semmi gyakorlatot, hogyan fessen szép virágokat mondjuk.


Nagyon szeretem, és annak örülnék ha elhelyezkedne ebben, de ne érti meg, hogy kompromisszumokat néha muszáj kötni.

Tanuljon tovább? Van erre képzés tudom.

De mégis? 4 év nem elég?


Ő azt mondja időpazarlás, én meg azt, hogy nem, de új utat is ki lehet jelölni.

Van akinek tapasztalata?



2020. febr. 19. 23:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Szólj neki, hogy ideje lenne felnőni. Menjen el dolgozni vagy képezze magát. Ennyi. Ha nem teszi, akkor vagy eltartott lesz, vagy éhen hal. Lehet, hogy bunkón hangzik vagy gonoszul, de ez tényleg így működik.

Én is szívesen művészkednék, lettem volna tanár és könyvtáros is. Felfogtam, hogy ezzel alig fogok keresni, ezért elmentem mérnöknek. Utána is tudom csinálni a hobbim.

2020. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne ha a saját absztrakt módján próbálna virágot festeni, ahelyett hogy mások által bemagolt dolgokat használ?


Evégre a rubik kockát is sokkal jobb magadtól kirakni, mint mások által kifejlesztett algoritmusokkal. Itt szerintem fel kell találni újra a spanyol viaszt.

2020. febr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Jó de ez valakinek nem hobbi.

Én se tudnék 8 órát egy gyárban robotolni, de 12 óra a földeken nem is tűnik fel.

Ő se tudna mással foglalkozni.

2020. febr. 19. 23:26
 4/19 A kérdező kommentje:

2-es ez jól hangzik, mondjuk állandóan ott lyukadunk ki, hogy nincs az amit már ne festettek volna meg.

De ez jól hangzik, van egy egyéni hangja ezt nem is kéne elnyomnia.

2020. febr. 19. 23:28
 5/19 A kérdező kommentje:

Csak mondjuk itt tényleg az is lényeges, hogy az abszrakt festészet annyira tág, hogy nehéz bejutni.


A realista festészet betanult vagy sem, művészet az is.

Egyik haverom Los Angelesven dolgozik a Riot Games-nél évi 80 ezer dollárért.

Úgy gondoltam a barátnőm ha betanulnaá így profin, félretehetné a pénzt.

Mellette maradhatna modern is, a maga módján mellette.

2020. febr. 19. 23:31
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

De, ha nem tud belőle megélni, akkor maximum hobbi. Ez ilyen. Van olyan ismerősöm, aki imádta az autószerelést, nem tudott belőle megélni, csinált mást. Aztán, amikor megtudott belőle élni, akkor visszatért hozzá.

Nekem a volt barátnőm fotósként végzett. Szerette is, de egy szerűen nem volt hozzá tehetsége, hogy bármi pluszt felmutasson. Az évfolyamából sok embert ismertem, különböző művészeti ágakról. NEGYEDÜK SEM foglalkozik azzal, amit tanult.

Én is szívesen írogatnék verseket, de ez nem így megy.

2020. febr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem is örökkévalóságnak tűnne 8 óra egy gyárban, alvasból viszont 12 óra úgy elmegy, hogy fel sem tűnik. Mégsem keresnek csicsikáló szakembert. Ha a barátnőd nem gondolkozott előre és herevere szakon végzett az egyetemen, akkor most ne sírjon, hogy a gyárakon kívül sehova se tudna menni. Ő döntött úgy, hogy letesz egy értelmetlen, piacképtelen szakot, akkor most éljen együtt a választásával.
2020. febr. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Jó, hát szeretnék akkor szólni, hogy mások se hobbiból dolgoznak gyárban, foglalkoznak ezzel-azzal.

Szerinted egy pék annyira szereti a kenyeret, hogy képes egész nap gyúrni?

Vagy egy mérnök annyira imád állandóan szarakodni az üzemeltetéssel?

Nektek sincs sok eszetek:D

2020. febr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az ember igenis azzal akar foglalkozni, ami érdekli és nem azért, mert cseszik tanulni vagy dolgozni, hanem mert nem akar egy fél életen át olyannal foglalkozni, amit utál. Én szarul keresek, de szeretem amit csinálok és pont nem érdekel, hogy mennyivel kapnék többet, ha elmennék pénztárosnak vagy gyári munkásnak. Nekem festőművész ismerősöm is van, ő például tanfolyamokat is szokott tartani, illetve most szerintem nagyon divatos az “élményfestés” (amikor x ember együtt megfest egy-egy képet a festő segítségével, másolnak, felénk csomóan adják ajándékba is, csapatépítőt is szoktak, én is voltam már). Viszont szerintem a képek eladása nem azon múlik, hogy most szép virágot fest vagy absztrakt képeket. Az “átlag” emberek ma már ritkán vesznek festményt, szerintem ajándék gyanánt sem túl népszerű, max. otthonra valami esztétikus, hogy ne legyen üres a fal. Szerintem vagy érdemes összekötni valamivel (pl. ismerek olyat, aki ruhák mintájaként is felhasználja a fotóit, rajzait és ezeket árulja), illetve tanítani is lehet, amire szintén van kereslet.
2020. febr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Uh hát nehéz kérdés.

Te nyilván azt szeretnéd, ha hozzátenne a kasszához, azert is porogsz ezen ennyire, de ő keresi a kifogásokat. Akkor most úgy néz ki a dolog, h végzett a művészeti egyetemen és azóta otthon ül, 0 forintos saját bevétellel? Nem túl jó dolog...

Amugy ezzel a művészeti dologgal lehet egy csomó mindent kezdeni. Lehetne kormos mondjunk vagy sminkes vagy fotós... Én kormos lennék, kell hozzá egy tanfolyam, után sajat vállalkozás, úgy éri meg igazán.

2020. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!