Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Beleszerettem egy külföldibe....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem egy külföldibe. Érdemes lenne vele erről beszélnem?

Figyelt kérdés
Van egy férfi akivel megismerkedtem és már Magyarországon él 3 éve.Jövő héten találkoznánk és barátnőm kifaggatta és állítása szerint tetszem neki.Viszont ő külföldi és félek, hogy nem fogadná el senki a kapcsolatunkat..érdemes lenne elmondanom később neki az érzéseimet?

2020. máj. 12. 01:44
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
#10: aranyos vagy, nagyon és köszönöm a tanácsokat, de nemtudom.. Félek bele menni ebbe az egészbe mert az egész környezetem riogat, hogy elfog rabolni meg elvágja a torkomat és megerőszakol. Pedig ő nem ilyen, hanem nagyon kedves es tisztelettudó és sokkal jobban megbízok benne mint másokban..nagyon sok kérdés van ezzel kapcsolatban a fejemben és félek, hogy a vallás nézetünk miatt nem menne, főleg, hogy meg vagyok keresztelkedve.. Csak igazság szerint meg tényleg szerelmes vagyok belé.
2020. máj. 12. 10:04
 12/27 anonim ***** válasza:
Ezt mindenkinek elmondjak, nekem is elmondtak (olyan is, akit a feher szuper kereszteny ferje terhesen majdnem agyonvert - nem tudtam, hogy sirjak vagy nevessek). Nem kell vele torodni. Az ilyenekkel csak akkor választanak szét, ha te arra engedélyt adsz. Magatokra kell figyelned, ennyi a lényeg.
2020. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
#12: igazad van... Sok olyan papol, akinek nincs is rendben az elete.
2020. máj. 12. 10:33
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény létedre mennyire gyakorlod a vallásodat?

Az a baj, hogy sokan elfelejtik azért mert megvannak keresztelve ennyivel le van tudva a vallásuk.

És a pasi mennyire gyakorolja? Szerintem nem nagyon, szóval a vallás nem lehet probléma. Maximum a neveltetés. Azok a muszlimok akik európában nőttek fel sokkal inkább az európai normák szerint él. Igaz van a család, de itt megint vannak akik elfogadták az európai normákat és vannak akik ragaszkodnak a saját ezer éves felfogásukhoz.

Nem tudok neked mit tanácsolni, az én családom elfogadta a muszlim páromat. Viszont, ha ellenezték volna nyílván mérlegelem, azért család nélkül nehéz, főleg ha amúgy jó a viszonyod velük és amúgy soha nem szóltak bele az életedbe.

Igazán arra lennék kíváncsi, hogy melyik országból származik? Mert elég nagy különbségek vannak arab országok között. Illetve, hogy siíta vagy szunnita?

2020. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
#14: En ateistának vallom magamat.Egyáltalán nem érdekel a vallás.A pasi azért be tartja főleg,hogy 3 éve költözött Magyarországra,de általában arab ételeket eszik,arab barátai vannak.Azt mondta,hogy kb 95%-át tartja be.Szerintem a családom nem fogadná el őt..pedig szerintem ez lenne a normális ha elfogadnák őt.Jordán a srác:)
2020. máj. 12. 16:12
 16/27 anonim ***** válasza:
6%

Legyél vele boldog, de ne itt!

Költözzetek haza, hozzájuk!

2020. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
#16: undorító a megnyilvánulásod.
2020. máj. 12. 16:29
 18/27 anonim ***** válasza:
90%

A 10# válaszolóval értek egyet.

Jöhet bárki és tanácsolhatja, hogy ne figyelj senkire, vagy az ellenkezőjét, hogy majd eladnak kecskéért. Egyiknek sincs igaza!

Túlságosan hosszú lenne elmagyarázni a miérteket, de én  aki ismeri 30 éve ezt a kúltúrát, ezt a vallást, azt mondom, hogy várj, ne siesd el a dolgokat. A családod nagyon fontos lesz majd a későbbiekben, ha most eldobod egy ismeretlen férfiért, később bánni fogod. Ő NEM fogja elhagyni a családját miattad. Te se tegyed!

Ezeket nem fogod megtanulni sehol, ezt meg kell tapasztalni. Csak olyan nő élhet muszlim férfivel, aki elfogadja ezt a kultúrát és ezt a mentalitást, mert aki csak azért akar valakivel járni, mert tetszik neki a "másság", a külföldi, az egzotikum, az felejtse el és kerülje el jó messzire.

Sokan azt hiszik, ha megtetszenek egy arab/török muszlim srácnak akkor szuper boldogok, de ezek a srácok teljesen másképpen gondolkoznak. Nekik a nő egy tárgy, megszerezni nem nehéz, főleg mert szeretnek ajándékozni és a csillagokat is lehozni, ha kell.

Az a kérdés mit akar a nőtől? Bejutni Európába, szexet, szeretőt vagy feleséget? Most mindenki itt felszisszen, de tényleg nem mindegy mit akar a muszlim férfi. Olyan sok minden van mögöttem, de tudom, hogy az a muszlim férfi is, aki mecsetbe jár és akár 5x imádkozik, még az is képes a feleség szemébe hazudni, ha naponta cserélgeti a szeretőit, mert neki egyszerre 4 felesége is lehet, és majd kimagyarázza. Náluk a feleség nagyon fontos ember, ő a gyerekei anyja, mindenkinek őt mutatják be, de a családi ranglétrán az utolsó. Ha sok lánytestvére van, akkor ki leszel téve mindenféle gonoszságnak és még az anyós is versenyezni fog a fia szerelméért. De te mosol, főzöl, takarítasz, gyereket nevelsz és lehet akár 5-6 gyereked is, ha a férj új feleséget akar, elválhatsz vagy te leszel a kitüntetett első feleség, melletted lehet még 1-2-3 új felesége is. Ha nem tetszik, elválhatsz, a gyerekek nála maradnak, mert anyós akarja nevelni, mert hozzá tartoznak.

Könyvet írhatnék, pedig én szeretem az arab kultúrát, de nem szeretném, ha egy nő tudatlanságból a családjával is összeveszve úgy kötné össze az életét valakivel, hogy nem is ismeri ezt a kultúrát. És még egy fontos dolog, nem lehet itt megismerni egy arab/török férfit, mert ők sohasem fognak megnyilni teljesen. Ott élve kell megismerni a családját, mert minden onnan ered, amilyen az anyja-apja, testvérei, olyan lesz ő is, de ezt 2 hét családlátogatás alatt nem lehet megismerni. A muszlim férfinek az otthoni családja a legfontosabb, ha erőss személyiség akkor mindig, minden róluk fog szólni, és neked kuss lesz a neved, ha gyengébb személyiség akkor is róluk fog szólni minden, de akkor itthon legalább fellélegezhetsz, mert itthon te irányíthatod. Egyik változat sem jobb :(

Még egy magyar férfivel sem könnyű, főleg ahogy telnek az évek, hát még egy teljesen más gondolkodású, más vallású, más kultúrájú emberrel.

2020. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Én muszlim nőként azt tudom neked tanácsolni, hogy ne külső benyomások alapján gondold végig a dolgot ("agyon fog verni" meg társai), hanem más szempontból. Fontos tudni, hogy az iszlám nem csak egy vallás, hanem egy életmód inkább, ami kihat mindenre anyagiaktól kezdve házasságon belüli szerepekre, öltözködésre, mindenre. És itt kezdődnek a problémák. Rengeteg ilyen vegyes párt ismerek, ahol a nő keresztény, a férfi muszlim, és vagy eleve félrevezető körülmények között ismerkedtek meg (a férfi nem a megfelelő módon közelített feléjük, ezáltal azt sugallva, hogy ő aztán mennyire európai) vagy pedig később értették meg, hogy mégis mennyire fontos és szinte kiirthatatlan tényező a férjüknek az iszlám az életmódjából - és hogy ebben feleségként nekik is részt kell venniük, meg megvannak a feladataik. Amik persze annyira már nem tetszenek, és akkor jön a konfliktus. Ezeket kell nagyon végiggondolnod, nem a rossz nyelvű embereket. A másik pedig, hogy én a helyedben azért nem erőltetném egyelőre ezt a dolgot, mert ateistának mondod magadat, a férfit pedig hívőként jellemzed. Mivel te nem vagy istenhívő, ezért köztetek semmilyen formában nem jöhet létre érvényes házasság az iszlám szerint. Ami pedig egy hívő férfinek fontos lehet, vagy ha esetleg most el is tekint tőle, később furdalhatja a lelkiismeret, hogy ennyi időt töltött egy haram kapcsolatban, és könnyen kiléphet egy már kiépített életből, miközben te csak nézel, hogy most mi történt. Ami szintén nem egy jó forgatókönyv.
2020. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%

Írták előttem, hogy a nő csak egy tárgy az arab kultúrában. Ez nem igaz, a nőnek több joga is van. Csak ugye aki nem olvasta el a Koránt, hanem innen onnan hallotta az csak a rossz beidegződését tudja kommunikálni.


Jordániai férfit nem ismerek, úgy ámblokk nincs róluk semmi hasznos infom. Viszont, ő ha minden igaz szunnita követő. Ahogy írták nem valószínű, hogy a családját elhagyná miattad, ezért te se tedd. Lehet kompromisszumot kötni. De elsősorban ismerd meg a férfit. Tudod nem csak az arabok között, de a magyarok között is van olyan aki csak azt mondja amit hallani szeretnél közben meg csak meg akar d.gni. Ha ellentmondásba keveredik kérdezz rá azonnal, ne legyen ideje mentősztorit kitalálni. Igazából mindig fenntartással kezeld amit mond, ugye messziről jött ember azt mond amit akar.

A másik ami fontos, a cselekedetei, ha x dolgot mond, de y dolgot csinál ott kezdj el kihátrálni.

Sok sikert az ismerkedéshez, de pár kedves szótól ne tedd szét neki a lábad. Sok férfi megérzi, ha szeretet hiányos vagy és ezt szépen ki is használják.

2020. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!