Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik ma ilyen? Kényszeríten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik ma ilyen? Kényszerítenek a szüleim egy kapcsolatba?

Figyelt kérdés

A barátom és én is egyetemre járunk. Bár mást tanulunk, 6 éves a képzésünk mind a kettőnknek (a felénél járunk). Már az ahogyan összejöttünk 3 éve, a szüleim hatására történt.

Féléve megismertem egy fiút. Őt nagyon szeretem. Találkozgattunk, és már egy ideje "együtt vagyunk". Elmondtam a szüleimnek, mert szakítani szerettem volna a barátommal. A szüleim ekkor szépen győzködtek először majd elkezdtek zsarolni. Azt mondták hogy meg ne merjem mondani ezt a hibát a barátomnak, nehogy szakítsak vele. Hosszú gondolkodás után csak elmondtam neki. Mindig is el akartam, ez így fair, ráadásul reméltem hogy majd ő mondja azt hogy vége. Ő azonban azt mondta megbocsátja, neki többet ér a kapcsolatunk. A szüleim miután elment tőlünk a barátom közölték, hogy vegyem észre hogy mekkora szerencsém van. Ha pedig én csak menni akarok a másikhoz, akkor még most menjek, mert ők tovább akkor nem fizetik a tanulmányaimat, nagykorú vagyok oldjam meg.


A másik fiúnak van munkája, de nem diplomás. Nem is saját lakásban él, én oda nem mehetnék. Ha most ezt megteszik a szüleim, akkor egy érettségivel mehetek el otthonról. Kidobott évek a tanulásra. Ellenben ha a batátom mellett maradok azt mondták még mást is tanulhatok ha szeretnék támogatnak. Jól állnak a szüleim, akár 30 éves koromig is tanulhatnék. Azt mondják hogy a tökéletes pár minden szempontból, ő biztosan nem akar kihasználni.

A barátom ráadásul úgy csinál mintha semmi sem lenne. Azt mondta h a szülei szeretnék ha ősztől közös lakásban laknánk, amit megvesznek ők (az egyetem másik városban van, nem ott ahol élünk, minden nap autóval járunk át). Anyámék meg mondták hogy persze menjek. Mert akkor már tényleg nem tudnék találkozni ezzel a fiúval.


Nem kényszerítenek a szó szoros értelmében, de mégis zsarolnak. Ne dolgozzak azt amit szeretnék, mert nem fizetik a taníttatásomat,? Tudják hogy a másik fiú anyagilag hogyan áll.


Mit tehetnék? Ez borzalmas.


2020. júl. 6. 01:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Harminc eves korodig tanulnal? Szerintem az egy csoppet tulzas... Egyebkent az a kerdes, hogy a te gyomrod hogyan birja. A leirasbol igazabol az jon le, hogy a masik fiut se szereted igazan, mert nem kockaztatsz erte. Kivancsi lennek arra, hogy hogyan is zajlott az ismerkedes az eredeti baratoddal vagy az, hogy epp miert nem szereted. Valahogy nem tudom elkepzelni, hogy a szuleid ne akarnanak jot neked. Milyen pontosan a masik fiu, amiert ennyire vegletesek vele szemben?
2020. júl. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A barátoddal ne feküdj le, ne találkozz, és végképp ne költözz össze, előbb-utóbb megunja, és szakítani fog veled; erre a szüleid nem mondhatnak semmit. Kezdj el munkát keresni, akár úgy is, ha másképp nem megy, hogy halasztasz az egyetemen, vagy menj át olyan szakra, ami nem fizetős.

A történetben a legkisebb probléma az új pasi, a szüleid, barátod hozzáállása nem normális. Egyáltalán hogy gondolják, hogy ezt a színjátékot hosszú távon te játszani fogod?

2020. júl. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
én nem értem, most hogy együtt vagy a másik fiúval akit szeretsz, de közben a barátoddal is lefekszel?
2020. júl. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, mikor kell befizetni a kovetkezo tandijat, de a tandij befizetese utan szakits, keress diakmelot es sporold ossze a kovetkezo osszeg arat. Igy jarhatsz tovabb az egyetemre es azzal lehetsz, akivel akarsz. Szobat pedig egesz olcson ki lehet fogni. Vagy gyurj ra a tanulasra es kerd at magad allamira.
2020. júl. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

"A másik fiúnak van munkája, de nem diplomás. Nem is saját lakásban él, én oda nem mehetnék. Ha most ezt megteszik a szüleim, akkor egy érettségivel mehetek el otthonról."


Nem vili, hogy van ez?

A régebbi barátod egyedül lakik egy lakásban, míg te a szüleidnél? Egyidősek vagytok?

És úgy van tervezve, hogy te hozzá költözöl és ott fogod élni a felnőtt életedet halálodig?...


És nem államin tanulsz, hanem tandíjas egyetemen?

Hát figyi, 3 év után is lehet diplomát szerezni, nézd meg, hol, hogyan lehetséges ez, melyik iskolában, hogy az eddigi tárgyaiddal 1 éven belül végezni tudj.


És mi lenne a szüleid hozzádállása, ha csak szakítanál a régebbi barátoddal, és amíg tanulsz, nem lenne senkid?

2020. júl. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Különben ha van rá anyagi lehetőségük, amíg nappalis vagy, törvény szerint kötelesek eltartani 25 éves korodig.

Erre perelhetők is.

Természetesen tandíjfizetésre nem kötelezhetők, de folyamatban lévő tanulmányok esetében ebben sem vagyok biztos. És pl. ha van 2 M havi bevételük, akkor talán havi 4-500 000-t is megítélhet a bíróság, kérdezz utána.

Abból pedig lakást is bőven lehet bérelni bárhol az országban és tandíjat fizetni is.

2020. júl. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

köszönd meg a szüleidnek, hogy segítenek! Bejön a melós gyerek? Rendben, és? Milyen életed lenne mellette?

Maradj a mostani mellett, legalább a diplomáig!


NE LÉGY HÜLYE!

2020. júl. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

6.-nak.


Ha a saját gyerekem, beperelne ilyen miatt, garantálom, hogy kikészíteném!

2020. júl. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
...vagy az készítene ki téged! :)
2020. júl. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Ki az a barom állat aki itt komolyan gondolja, hogy a kérdező még a saját szüleit perelje. Mik vannak..
2020. júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!