Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nőtársak: Ha összeköltöztök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőtársak: Ha összeköltöztök párotokkal a saját lakásába és azt fel kellene újítani, azt ki fogja állni?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy mindkettőtöknek van egy-egy saját lakása a nevén, a nő részéről a saját megdolgozott pénzéből.

Hosszabb távon érdemes egy másik ingatlan felújításába fektetni nőként? Hogyan lehet megoldani (érzelmileg), hogy majd évek múlva ne legyenek egy néven a saját lakások?

Furcsán fogalmaztam meg a kérdéseket, de remélem, hogy érthetően. Egy-két barátnőm megjárta régebben, hogy a párjuk annyira "átmosta" a gondolataikat, hogy több éven át a párjuk vagy annak szülei nevén lévő ingatlan felújításaiba fektették be a pénzüket. Emiatt érdekelnének ezek a kérdések. Hamarosan lesz második saját ingatlanom is, saját fizetésből, tehát nőként nem vagyok hozományvadász.

Előre is köszönöm szépen :).



2020. júl. 30. 11:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Ő. Egyértelmű.
2020. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Miért költene bárki is a másik lakására? A munkában lehet segíteni, de konkrétan pénzt beleadni butaság.
2020. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem költők más lakására, az enyemre sem engednem.
2020. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Huh, hát ez most egy nehéz kérdés.


Mert logikailag értem én ezt a dolgot, hogy nem akarsz "más lakására" költeni, de most ha belegondolok, sosem tudnék így gondolkodni a férjemmel kapcsolatban, akivel 10 éve együtt vagyunk.


Mindenünk közös, a házunkat is közösen vettük, de ha most nekem lenne egy kiadó lakásom és az övében laknánk, el se tudom képzelni, hogy sz*rágóskodjak. Hiszen az egész életünket közösen képzeljük el, amiben benne van, hogy egyszer szétmegyünk, ezt tudja az agyam, de olyan szoros köztünk a kapocs, hogy valójában elképzelhetetlennek tartom.


Na meg azt is mondhatjuk - ha eltekintünk az érzelmektől -, hogy te éppen az ő lakást használod és lakod le, akkor ezt neki ki téríti meg? Mert gondolom nem kér tőled bérleti díjat.

2020. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Nem lennék olyannal párkapcsolatban, pláne nem fontolgatnám az összeköltözést olyannal, akiben ennyire se bízok. Nálam egy párkapcsolatban alap a közös teherviselés.
2020. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ez sok mindentől függne. Mennyi ideje vagyunk együtt, mennyire stabil a kapcsolatunk, milyen munkálatokról van szó.

Mivel a terv az, hogy együtt fogunk ott élni, ezért nyilván az én érdekem is. Másrészt, ha ki tudsz adni egy lakást, akkor tulajdonképpen a kapcsolatotoknak hála te is beljebb vagy anyagilag, pláne, ha emellett stabil munkád is van, szóval nem a bérleti díjból veszed a kaját, ruhát... Stb.

Mindenesetre azt megbeszélném vele, hogy ha beszállok, akkor azt papírozzuk. Esetleges kellemetlen szétválás esetén ez stabil alap az adódott helyzet rendezésére. Ha meg nem lesz ilyen, akkor senkit nem zavar a fiókban.

De mondjuk, ha csak egy festés, vagy ilyen apróságok, azon felesleges rugózni szerintem.

2020. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor azt mondjátok, hogy valamennyi pénzt érdemes beletenni :) .
2020. júl. 30. 11:31
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
A mai világban mindenre gondolni kell. Természetesen a saját lakása értéknövelését fizesse az, akié az ingatlan. Én sem költenék más lakására, a volt párommal meg megjártam, mert beköltözött hozzám, az évek alatt kb 3 csaptelepet cseréltünk le az én házamban, amikor meg vége lett a kapcsolatnak, itt kardoskodott, hogy ő mennyit költött, a fél ház már az övé...
2020. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

SOHA, DE SOHA ne adj pénz más ingatlanjának a felújításába még akkor se, ha össze akartok rövidesen házasodni.

Nagyon sokan ilyenre ráfizettek, van áttekintésem az ilyen ügyekről.

Odaköltözöl hozz olyanba, amilyen most van az ingatlan. Ha ő felújítja - a sajátját újítja. Más lesz a helyzet, ha már összeházasodtok és akkor adsz bele az ingatlanjába valami pénzt, de ekkor se várd vissza a megtérítést, ha valami folytán szétválnak az útjaitok.

Szóval - bárki bármit tanácsol, bármit ajánl, hogy vedd tekintetbe - ne adj bele más ingatlanába! (A kölcön, az más lapra tartozik).

2020. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%

Hát persze, lakjatok csak mindenféle kötelezettség nélkül más ingatlanában, gondolom igényetek van, pénzt meg beleadni....azt már nem, igaz?

Gondolom albérletben is úgy laknátok, hogy lelakjátok az egész kecót, aztán lesz ami lesz....ha meg a főbérlő pattog, akkor meg nincs igaza.

Érdekes felfogású emberek vannak, érdekes tanácsokkal. Nem véletlenül vagytok egyedül...

2020. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!