Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek? Párkapcsolati és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Párkapcsolati és önértékelési problémák, bővebben lent

Figyelt kérdés

A párom és én már több, mint egy éve együtt vagyunk, nagyon nagy szerelemben, boldogságban, rá se nézünk más fiúra/lányra (én vagyok a lány)

Viszont van egy nagyon nagy problémám. A félelem, hogy elveszítem. Most megy egyetemre, egy új közegbe, új emberek közé. Megismer egy csomó lányt. Már néhányukat meg is ismerte.

Nekem nincs nagy problémám önmagammal, tisztában vagyok a jó és rossz tulajdonságaimmal egyaránt, a külsőmmel is úgy ahogy meg tudtam barátkozni.

Sokszor elmondta már nekem a párom, hogy csak engem akar, engem szeret.

Mégis folyamatosan, betegesen attol rettegek, ha kiejt egy lány nevet, hogy vajon szebb- e jobb- e, és addig nem nyugszom, amíg ki nem húzom a páromból, hogy miért nem jó fej az adott lány, mégha amúgy ő azt is gondolja.

Volt erről egy komoly beszélgetésem vele, kb egy hónapja.

Felfogtam, hogy ha ezt így folytatom, el fogom veszíteni. Ezért azóta nem beszélek neki erről, de belülről megemészt!

Borzasztóan érzem magam.

Tudom, hogy amit csinálok az nem normális.

Nem szeretnék és nem is fogok pszichológushoz menni, kérlek ezt ne is mondjátok.

Nagyon szükségem lenne a tanácsotokra, vagy ha esetleg valaki átment hasonlón, hálás lennék, ha tudnánk erről beszélni.

Én nem akarok féltékenykedni, nem akarok így érezni, nem akarok attól felni és rettegni minden nap hogy el ne veszítsem egy másik lány miatt.

Bár fiatal vagyok még, de ennek ellenére azért a felnőtt párkapcsolatok kategóriába írom a kérdésemet, mert itt azért sokkal tapasztaltabb emberek is tudnának válaszolni.

Előre is nagyon köszönöm



2020. aug. 17. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Olvasd el az első mondatodat, és memorizáld, legjobb, ha ezzel a gondolattal kelsz és fekszel!

Ha valóban így éreztek, akkor semmi okod a féltékenykedésre, csak magadat és a kapcsolatotokat rombolod. Nem köthetsz senkit gúzsba, mert annál jobban menekülni akar. Arra kell koncentrálni ami most van, nem arra, hogy mi lehet később, ha menni akar, akkor azt is el kell tudni fogadni.

2020. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mielőtt az ember belelép egy kapcsolatba nagyon fontos, hogy legyen saját élete. Barátai, munkája, hobbija, olyan dolgok amik az életét kitöltik a szerelem mellett. Szerintem koncentrálj ezekre, a saját fejlődésedre, ne ő legyen a lelked teljes mankója mert az egyrészt görcsössé, szorongóvá tesz másrészt, ha szakításra kerül a sor ürességet fogsz érezni. Meg ha belegondolsz a kapcsolatok általában szakítással vagy halállal végződnek. :D
2020. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Megmondom az igazat,amikor én főiskolás voltam,sok főiskola előtti komoly kapcsolat kútba esett.

Aki nem bulizott az is nekiáll . Sokan ott élik ki magukat.....

2020. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bulizzon, az engem nem zavar

Nem az a fajta, aki össze- vissza flörtölget, soha nem is volt ilyen.

2020. aug. 17. 20:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Megbízom benne, még csak az kéne, hogy attól is féljek, hogy megcsal. Ilyen félelmem nincs
2020. aug. 17. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha rá sem néztek másra, akkor mi a baj? Téged szeret, ezt tartsd észben
2020. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy engem szeret, igazán attól félek, hogy megismer valaki mást, akibe beleszeret
2020. aug. 17. 20:29
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
De pont ez a lényeg... Ha téged szeret, akkor nem fog másokra úgy ránézni
2020. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Tudatosítsd magadban a dolgokat. Eleinte (sőt, ha igazán őszinte akarok lenni, akkor még most is) ugyanezt éreztem amit te. De fordítottam 180 fokot: ha szeretem, elengedem. Attól, hogy félek folyton, hogy majd talál nálam szebbet, okosabbat nem lesz jobb. Ezzel tisztában vagyok, hogy vannak nálam szebbek, okosabbak. Szeretem a párom, ő is engem, innenstől kezdve nincs mitől félnem, viszont ha menni akar, akkor menjen, hisz nem tudom magamhoz láncolni, meg ha lehetne is egy ilyen kapcsolatban csak szenvedés lenne.


Szóval ha szereted, elengeded (a vele kapcsolatos félelmeid).

2020. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenkinek!!

és vajon ha beszél egy lanyrol, akit megismert valahol, magamnak azzal teszek jobbat ha mindent meg akarok tudni róla, vagy azzal, ha inkább csak hagyom, hogy a párom elmondjon amennyit akar, és csak arra kérdezek rá, ami tényleg lényeges?

2020. aug. 17. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!