Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért lenne kötelező másokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lenne kötelező másokkal is járni, mielőtt megállapodunk valaki mellett?

Figyelt kérdés
15 évesen jöttünk össze a párommal (egyidősek vagyunk). Ő volt az első párkapcsolatom, és én is neki. 10 éve vagyunk együtt, ezalatt végig folyamatosan egy pár voltunk, nem volt olyan, hogy szakítunk-összejövünk-szakítunk-összejövünk. Már egy ideje próbálkoztunk babával, és nem rég derült ki, hogy végre lesz :) A környezetünkből viszont nagyon sok negatív reakciót kaptunk erre, nagyon sokan mondogatják, hogy hülyék vagyunk, hogy gyereket vállaltunk az első párkapcsolatunkban, mert mi van, ha szakítunk, meg ilyesmi. Másfél éve jegyben járunk, az eljegyzés után is szinte ugyanezeket kaptuk, hogy korai még, meg simán lehet, hogy majd találunk jobbat egymás helyett. Nem értem, miért mondogatják ezt. Miért lenne nekünk több esélyünk szakítani, mint más pároknak? Miért ne lehetne olyan, hogy valaki elsőre megtalálja azt, akivel családot akar alapítani? Miért kell elrontani az örömünket?
2020. okt. 3. 20:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondta senki, hogy kötelező. Ha nektek így jó, akkor kinek mi köze hozzá? Viszont ritkaság számba megy, hogy elsőre megtaláld az igazit, ezért lehet a sok negatív reakció. Sok boldogságot, és gratulálok a babához! ☺️🍼
2020. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amit ennyire sokan mondogatnak állandóan, azt nagyon könnyű elhinni, és ha egyszer elhisszük, akkor onnantól nagyobb eséllyel történik meg ténylegesen, és ezt nem szeretném :(
2020. okt. 3. 20:18
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ezt ne mások véleménye alapján akard megítélni...

Egy érdekes dolgot tudok erre mondani neked.Nyilván nem garancia ez semmire ,csak au elmúlt 10 évben gyakran eszembe jutott.

Amióta bejött a közösségi média az életünkbe nagyon sok régi iskolatárs, ismerős a látókörömbe került.

45 leszek.

Most ha nem végzek alapos számolást is 10-12 olyan pár van az ismerőseim között, akik középiskola óta együtt vannak. Szóval azért ez nem olyan ritkaság.

A másik érdekesség, hogy a többség, akik több próbálkozás után házasodtak...nekik nagyjából a fele elvált.

Ezenkívül nagyon sok olyan van aki tartós kapcsolatban soha nem is élt.

És ha nagyon számolgatnék sem biztos hogy lenne túl sok ismerősöm aki úgy él az első házasságában, hogy az működik is megfelelően ,de előtte volt néhány más kapcsolat is.

Szóval ezt ti érzitek. Hiába mond itt bárki bármit, kinek ez kinek az működik.

Én örülnék, ha ilyen hamar megtaláltam volna a társamat mint ti.

De sajnos már elváltam.

És nem az elsőhöz mentem hozzá.

Az egyetlen tapasztalat amit a többi kapcsolatban gyűjtöttem, hogy 17 évesen még sokkal elfogadóbban viselkedtünk egymással. Nem volt meg a sok sérelem, meg a dac hogy na majd a következővel ezt biztos nem, majd másképp lesz.

Minél több kapcsolatom volt egyre több dologban nem akartam megalkudni.

És legtöbbször ez vág gallyra egy akár működőképes dolgot.

2020. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nekem is több olyan osztálytársam volt, akik azzal házasodtak össze, akivel már középsuliban is együtt voltak. Egyikükre rá is írtam egyszer, hogy ő is kap-e ilyen beszólásokat, és azt mondta, hogy igen.
2020. okt. 3. 20:28
 5/21 anonim ***** válasza:
26%

Életem első órája egy Casio volt. Akkor, 11-13 évesen azt gondoltam, hogy ez a legjobb, legkirályabb óra.

Mára az Omega jobban bejön. Sokkal jobban.

2020. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Semmi sem kötelező. Az viszont tény, hogy sokaknál az ilyen kapcsolatokban egyszer csak beüt, hogy másokkal is kiakarnak próbálni dolgokat. A ti dolgotok eldönteni, hogy nálatok mi lesz.

(Az csak személyes megjegyzés, hogy a környezetemben az összes "elsőkapcsolatosban", ahol legalább 5 éve együtt vannak a felek, legalább az egyik fél félrelépett már. Sőt, elég sokaknál mindkettő. Ettől függetlenül nagyon szépen előadják, hogy ők bizony évek óta rá sem néztek másra...)

2020. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Én azt tapasztalatom, hogy az emberek szkeptikusak a szerelemmel szemben. Persze a barátságot, azt világra éltetik... Na , az én barátságaim sorra tönkrementek, mert nem voltak ott a bajban. Míg a párkapcsolatom virágzik, és mi is házasodni akarunk, köszönjük szépen. :)
2020. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez az órás hasonlat,egy emberi kapcsolat mellett párhuzamba állítva...

Lehet csak nekem fura

2020. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%

8.-nak.


De igaz, nem? Te sem Lada 1500-al jársz, nem vezetékes telefonnal kommunikálsz, és nem Bambit iszol.

2020. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem semmi értelme ennek a berögződésnek. Nem fogok amiatt kilépni egy tökéletes kapcsolatból felnőttként, több év együttélés után, mert nekem ő az első. El tudom dönteni, hogy mit akarok, nem kell másnak beleszólni.
2020. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!