Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Honnan jöjjek rá, hogy szerelm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan jöjjek rá, hogy szerelmes vagy sem?

Figyelt kérdés

Sajnálom ha nem lennék felnőtt ez simán elférne egy tini kapcsolatok topicban. Kb 3 hónapja megismertem valakit akivel barátságnak indult a kapcsolat de nagyon hamar lefeküdtünk mert mindkettőnknek voltak igényeik és mivel nem voltunk szerelmesek a másikba az tűnt a legjobb ötletnek ha barátok leszünk és ha úgy adódik lefekszünk néha. Én sosem voltam igazán szerelmes ő pedig egyszer de azóta se mert hatalmasat csalódott és sokáig depressziós volt miatta.


A helyzet az, hogy sokszor volt, hogy úgy éreztem nem kell sok, hogy elkezdjek érzelmeket táplálni iránta mert ennyi szeretetet azthiszem sosem kaptam. Bármi van meghallgat, megvéd, segít és ez oda vissza megy nyilván. Viszont amikor ezt érzem nagyon gyorsan elkezdek érzelmileg eltávolodni mert sokszor elmondta hogy ha szerelmes lennék belé akkor azonnal elutasítaná.

A gond az, hogy ő nagyon sok olyan dolgot csinál ami már szerintem túlmegy egy barátság extrákkal kapcsolaton. Pl azt mondta egyszer hogy szeret. Aztán többször is, meg azt hogy ha mással is lefeküdnék akkor onnantól már csak kizárólag barátok lehetnénk, egyszer megfogta a kezem az utcán és ilyenekre gondolok. Neki és nekem sincs eszem ágában se lefeküdni mással mivel nem tudnék.

De olyan sokszor elmondta hogy nem szerelmes és hogy nem lát rá esélyt hogy az lesz valaha hogy nem tudom ezeket mire vélni.

Ha valaki volt hasonló helyzetben írja le hogy kell ezt helyre tenni, átlátni, felcímkézni. Köszi.

20/l



2020. okt. 27. 12:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet hagyni kell a fenébe. Ha egyszer egy férfi szerelmes lesz beléd, akkor nem lesznek kétségeid. Tudni és érezni is fogod, hogy Te kellesz neki.
2020. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak hülyít. Kellesz neki, hogy szexeljetek, de többet nem akar. Csak néha eljátsza kicsit, mert tudja jól, hogy egy 20 éves lányka ennyitől simán szerelmes lesz, és akkor onnantól az övé vagy, amikor csak akarja. Viszont kötelezettségei nincsenek, mert elmondta, hogy nem kellesz neki többre. Patkány dolog. Te meg már el is estél ebben a csatában. :/

27N

2020. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
12%
Hát pedig ez nagyon tini párkapcsolat kategória. Attól, hogy a 20-ast elütötted, nem avanzsálsz hirtelen felnőtté, sőt a problémáidból ítélve nem is tartassz még ott. Nem baj, csak ne itt fárasztanád az internet népét... Itt úgyis olyan válaszokat kapsz majd, hogy ne pazarold ilyenre az idődet, ő nem a neked való férfi stb... Tini kat.-ban meg menne az elemzés a viselekdéséről, és hogy mit lehetne veletek még kezdeni.
2020. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Yoda m. ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

Azt kell, hogy mondjam... a kérdésed jogos. 1-nek is igaza van, Wino22-nek is. De amit 3. mond az elején, hohy a 20év az semmire nem garancia... ám ezzel most ne törődj. (Sokszor a 40, vagy 60 év sem garancia egy kiegyensúlyozott, jó kapcsolatra.)

Értem a dilemmádat. Hogy sokszor van, de lesz is olyan, amikor azt érzed, hogy amit gondol, aztán kimond a szájàn és amit aztán cselekszik... hogy az valahogyan NINCS összhangban. Ezt jól érzed. Aminek alapvető okaként épp az előző kapcsolatának kudarca a felelős (persze nem kizárólagosan, csak túlnyomó részében)... no meg az, hogy még a mai napig NEM heverte ki.

Nézd... három választásod lehet.

1. Használjátok egymást szexre... ami egyébként nem egy túl jó ómen... mert hogy kitakarja előletek egy valódi, gyümölcsöző kapcsolat lehetőségét... Mindemellett eközben szép lassan megöregedtek... és mindketten(!) elszalasztjátok az igazat... ám Te magadra gondolj ilyenkor, s ne Őt sajnáld...

Mert amit ő akar, az az ő választása, s nem a tiéd.

2. Nem hasznàljátok egymást, mint a nemi vágy kielégüléseinek ESZKÖZÉT... (Jól olvasod: ilyenkor pusztán élő (segéd)eszközök vagytok egymás számára) hanem továbbálsz, s keresed azt az igaz(!) hímneműt, akivel NEM pusztán csak az ágyban tudsz "egy húron pendülni", hanem életed más, egyéb - annál kissé fontosabb - területein is.

3. Beletörődsz abba, ami most van, s úgy fogod érezni, hogy neked SORSOD van. Amibe túl sok beleszólásod nincs...


Az ERŐ legyen Veled!

2020. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a párkapcsolat feeling miatt csinálja, mert akkor jobb a szex. Ettől még csak illúzió. Ha egy pasi azt mondja, hogy nem szeret, hidd el.
2020. okt. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Yoda m. ***** válasza:
100%

No.. de nem azt mondta neki a fiú, hogy nem azereti. Pont, hogy azt mondta: szereti.

Csak a szerelmet tagadja. Azt mondta, hogy nem lát esélyt arra, hogy valaha is szerelmes legyen...

Ez azért nagy különbség.


Kedves Kérdező!

Azt vizsgáld felül, hogy ragaszkodsz-e annyira nagyon a szerelmes állapotához. Vagy a saját szerelmes állapitodhoz. Magához a szerelemhez. Mert lehet ám igaz szeretettel (amit úgy neveznek: feltétel nélküli szeretet) is szeretni. És igazából ez lenne az ideális.

Szóval vigyázz... mert a szerelem eléggé el képes vakítani az embert. Tudom, mert voltam magam is. És iszonyú lelki fájdalmakat, törést, álmatlan éjszakákat, megbetegedést, horror féltékenységet is tud szítani. Utólag belegondolva: Rémálom... vagyis ILLÚZIÓ halmaz a köbön.

Én ma már... senkinek nem kívánom.

Az ERŐ legyen Veled!

2020. okt. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6-os, szerintem ebben az esetben ne engedje el a szerelmet, mert ez a srác nincs túl valakin és nem őszinték az érzései.

Abban a pillanatban dobbantani fog, amint újra szerelmes tud lenni.

2020. okt. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először neked kéne eldöntened, mit szeretnél. Mivel te is azt mondod neki, hogy csak barátságot, ezért ha esetleg többet érezne, lehet nem merné kimutatni. Voltam már ilyen helyzetben, ez rengeteg vergődéssel tud járni.

A másik lehetőség, hogy kényelmes neki ez a helyzet, nem kell energiát fektetnie egy kapcsolatba, de a jó része (szex) megvan, viszont semmi felelősség. Attól hogy megvéd, meghallgat, még elképzelhető, hogy csak szexet lát benned. Ilyen helyzetben is voltam már, és ez is vergődéses tud lenni, ha te kezdesz el érezni iránta.

A lényeg, hogy először azt találd ki, hogy mit szeretnél, ha többet mint szex+barátság, akkor azt közölni kell vele és lelépni, ha ő nem. Feltételezem ez a helyzet, különben minden szép és jó lenne így és nem fogalmazódott volna meg benned ez a kérdés.

Egyébként szerelem nélkül is ki lehet alakítani egy normális, hosszútávú párkapcsolatot is és tényleg vannak olyanok, akik nem szoktak szerelmesek lenni, nem hiszem, hogy ez hazugság lenne a részéről, mindenesetre legyél óvatos, mert ez a helyzet elég nagy csalódást rejthet magában.

2020. okt. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Határozatlan, depressziós pasas, az életutad szempontjából jobb lenne, ha mást keresnél. Mert repül az idő, 25 körül már gyorsan meg kell lennie az igazinak, mert 30 után már kevesebb lesz az esélyed a családalapításra. Azért jól nézd meg, kit választasz, mennyire komoly az illető. A mostani kapcsolat ha jól alakulnak a dolgok, egy korai emlék marad, egy tapasztalat.
2020. okt. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azért problémás a helyzet mert voltam kapcsolatban olyannal aki azt mondta szerelmes meg szőkőévente éreztette is de visszagondolva aki szerelmes az nem olyan tiszteletlen a párjával mint ő volt. Nem akarok mégegyszer szerelmet hazudni. Köszönöm szépen a jól kifejtett válaszokat legtöbbjük igen hasznos volt.
2020. okt. 30. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!