Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Honnan jöjjek rá, hogy szerelm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan jöjjek rá, hogy szerelmes vagy sem?

Figyelt kérdés

Sajnálom ha nem lennék felnőtt ez simán elférne egy tini kapcsolatok topicban. Kb 3 hónapja megismertem valakit akivel barátságnak indult a kapcsolat de nagyon hamar lefeküdtünk mert mindkettőnknek voltak igényeik és mivel nem voltunk szerelmesek a másikba az tűnt a legjobb ötletnek ha barátok leszünk és ha úgy adódik lefekszünk néha. Én sosem voltam igazán szerelmes ő pedig egyszer de azóta se mert hatalmasat csalódott és sokáig depressziós volt miatta.


A helyzet az, hogy sokszor volt, hogy úgy éreztem nem kell sok, hogy elkezdjek érzelmeket táplálni iránta mert ennyi szeretetet azthiszem sosem kaptam. Bármi van meghallgat, megvéd, segít és ez oda vissza megy nyilván. Viszont amikor ezt érzem nagyon gyorsan elkezdek érzelmileg eltávolodni mert sokszor elmondta hogy ha szerelmes lennék belé akkor azonnal elutasítaná.

A gond az, hogy ő nagyon sok olyan dolgot csinál ami már szerintem túlmegy egy barátság extrákkal kapcsolaton. Pl azt mondta egyszer hogy szeret. Aztán többször is, meg azt hogy ha mással is lefeküdnék akkor onnantól már csak kizárólag barátok lehetnénk, egyszer megfogta a kezem az utcán és ilyenekre gondolok. Neki és nekem sincs eszem ágában se lefeküdni mással mivel nem tudnék.

De olyan sokszor elmondta hogy nem szerelmes és hogy nem lát rá esélyt hogy az lesz valaha hogy nem tudom ezeket mire vélni.

Ha valaki volt hasonló helyzetben írja le hogy kell ezt helyre tenni, átlátni, felcímkézni. Köszi.

20/l



2020. okt. 27. 12:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az egy másik korai emlék, egy másik tapasztalat. De "a negatív tapasztalat is tapasztalat." Az ilyen önző hülyegyerekeket-hülyefelnőtteket idővel gyorsan felismered és elkerülöd. Legyen mindig nyitva a szemed, ne hagyd, hogy az ilyesfélék megvezessenek.
2020. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nem hiszem, hogy ilyen cseles mozdulatokkal manipulálni szeretne. Túl őszintének ismertem meg ahhoz sőt azt is mondta már, hogy maradhatunk simán barátok semmi egyébbel ha nekem az jobb, ha félek attól, hogy sérülnék.
2020. okt. 30. 08:50
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Okés, akkor ne hallgass senkire, és csináld, amit szeretnél. Ezért felesleges volt kérdést kiírni, minket nem kell meggyőznőd, hogy szerelmes beléd. :)
2020. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Yoda m. ***** válasza:

Folytatva Wino22 utolsó mondatát:

"... nem kell meggyőznöd, hogy szerelmes beléd."... még akkor sem, ha ő ennek épp az ellenkezőjét állítja.

Ám a legutóbbi kommentedre reagálva... én azt hiszem, hogy nem is annyira Téged félt, ahogy írod is... hanem inkább attól tart, hogy ő maga sérülne újra, s nem Te.

Csak ugye... az ember, s pláne ha már megégette magát... inkább kivetíti (projektàlja) saját baját... mert bár fogalma sem lehet arról, hogy Te miképpen is sérülhetnèl... ám arról már nagyon is van fogalma, hogy ő maga miképpen sérült. Hiszen épp saját sérülése okán lett depressziós. Amint az soraidból kiderült.

Àmbár látod...neki van negatív tapasztalása, s mégis téged fèlt. Ugye milyen fura? Mint hogyha valójàban Téged féltene... na és kitől? Hát persze, hogy önmagától. Ki mástól?

Mint hogyha ő lenne számodra veszedelmes, s nem pont fordítva... legalábbis szavai ezt sugallják.

Ezeken - mármint megnyilatkozásain - azért érdemes eltűnődnöd egy kicsit hosszabban is.


Az ERŐ legyen Veled!

2020. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14-es, max. azért félti önmagától, mert tisztában van vele, hogy nem komolyak a szándékai és dobbantani fog előbb-utóbb. Csak az képes felajánlani a barátságot kapcsolat helyett, aki nem szerelmes, ez 100%.
2020. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Yoda m. ***** válasza:

Én sosem mondanék semmire sem 100%-os valószínűséget.

Nálam max. 99%. És pont azért, hogy meghagyjak 1%-ot a tévedésemre.

Azt látom, hogy valahogyan mindig azon embertársaim kapják a pofonokat az életben, akik 100%-ra mennek. Mert hogy ez akkora magabiztosságot, önbizalmat kölcsönöz, melynél nagyobb már ugye... nem lehet.

Ám én ezt inkább nevezem önhittségnek, mint önbizalomnak.

Nézz csak körül... hány vállalkozónak dölt már be az üzlete... akik korábban akkora elánnal vetették magukat bele, hogy csak na... Ezt bevezem elbizakodottságnak.

Szóval... a fiú, hogy nem szerelmes... mert NEM is AKAR (jelenleg) lenni, hisz nem túl rég csalódott egy bazi nagyot... én ezt megértem. Ám le sem akar mondani a "Földi jókról", hogy úgy mondjam...

No de azt meghósolni, hogy miként és hogyan fog alakulni személyisége a későbbiek folyamán... hát erről max. csak elképzelésem lehet. Főleg, gogy szinte semmit sem tudunk róla... azon kívül, hogy már egyszer jól megégette magát. (Ahol még azt sem lehet tudni, hogy ebben az égésben neki és volt párjának hány százalékos eloszlású a részesedésük.)

Legalábbis a Kérdező lány elmondása alapján.


Az én meglátásom, hogy a fiú iszonyatosan ambivalens viselkedésű. És igazából maga sem tudja, hogy mi lenne a leghelyesebb mindkettejük számára. Legalábbis hosszú távon. És épp ezzel hozta zavarba a kérdező lányt. Mert ő meg nem mer érzelmeket táplálni, melynek a végén ott szerepelhet bizony az, amit szerelemnek hívunk.

Ezzel viszont eltávolítaná a fiút magától.

És hát... bizony, fogalmam sincs arról, hogy valóban így történne-e. Mert bizony sokszor mtehet a fiú is (nem csak a lány) olyan kijelentést, ami ugye a jövőre utal... hogy akkor... majd... de hát KI az a jós jövőbelátó, aki 100%-ban biztosra meg tudná jósolni a jövőt?

Minimum időutazónak kéne lennie... Minimum.


Az ERŐ legyen Veletek!

2020. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Láttam már iszonyatosan jól és nagy szerelemmel kezdődő párkapcsolatot pár év együttélés után romokban heverni, s láttam már szinte ellenségesen induló, mondhatni "halálra ítélt", rossz kapcsolatot csodálatosan kisimulni is.

Tudod miért lehet ez?

Mert hogy az ember ahogyan egyre csak korosodik, úgy egyre csak vàltozik. Jó esetben... avagy rossz esetben is. Ugye, ez attól függ, hogy mely irányban.

A kapcsolatot ápolják-e, vagy az egyénre szabott egót. No... ez nem mindegy.

Ám az már a Te felelősséged, hogy mit vállalsz be egy kapcsolatban. És azt se felejtsd el, hogy két ember egy közösséget alkotva... mindig is kölcsönös áthatásban van... azaz egymásra hatással vagytok. Ha tetszik ha nem.

Talán ismered a Kis Herceg történetéből:

"- Aki hagyja, hogy megszelidítsèk, az a sírás kockázatát is vállalja vele."

Ezt érdemes komolyan átgondolni...


Az ERŐ legyen Veled!

2020. nov. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!