Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan írnátok le a szerelmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan írnátok le a szerelmet egy hosszú távú párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Pl. több, mint 3 éves kapcsolat, vagy még sokkal több. Tehát nem 1-2. És együtt éltek már.

2020. nov. 15. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem..
2020. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

A szerelem leírására nagyon jó Sternberg szerelem-háromszög elmélete:

[link]

2020. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
A 3 év szerintem már nem szerelem 100% on. Én a kapcsolataimban ilyenkorra már kiszeretés volt.
2020. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nincsen szabály, itt nem támaszkodhatsz senkire csak magadra, magatokra. Saját tapasztalatiból élj tovább. Ne érdekeljen semmi más.
2020. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Mi 10 éve vagyunk együtt. Az eleje persze lángoló nagy szerelem, rózsaszín köd. Később mikor már latod a másik hibáit is, akkor, ha minden jól megy, összecsiszolódtok. Ez után a szerelem átformálodik. Nincs már köd, de van mély érzelem, összetartozás,bizalom, elhatározódás, kitartás a másik mellett.

Én így írnám le, saját tapasztalat alapján.

2020. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

akkor már azok az izgalmas vágyódások a másik érintése iránt végleg eltűntek?

azért gondolkodtam el ezen, mert párommal lassan 8 éve vagyunk együtt és hosszú évekig kitartott az a bizonyos szerelem, persze nem a rózsaszín ködös. Teljesen átalakult úgy érzem mély szeretetté és bizalommá és összetartozássá. És ettől megrémültem, hogy már nem vagyok szerelmes.. hisz már néha agyamra megy, meg nem kívánom úgy az érintéseit, mint pl. egy idegenét kívánnám(főként szexuális, nem a szeretet kifejezésére gondolok), stb.

2020. nov. 15. 20:57
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem normális, amit érzel, én is voltam így.

Egy időre külön is váltak útjaink (nem miattam)

Na azóta ismét meg vagyok veszve érte...

Biztos van ennek más módja is, vagy el kell fogadni..

Évek után nem éghetsz úgy a vágytól, mint a kapcsolat elején, ahol minden perc még izgalmas..

2020. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szétmentetek és összejöttetek és újra szerelmes vagy?
2020. nov. 17. 22:24
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Eddig is az voltam, de ugye mindig az kéne a legjobban, ami nem lehet a tiéd.

Hónapokig csak vágyakozhattam utána.

Szóval mióta újra együtt vagyunk, ismét lángol minden, de tisztában vagyok vele, hogy ez (is) alább fog hagyni előbb - utóbb.

Persze táplálni kell a kapcsolatot, de ez a kezdetleges lángolás úgyis elmúlik, nem is lenne egészséges szerintem ezt érezni állandóan. :D

2020. nov. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Imádod, szereted a másikat, hiányzik ha nincs veled, már az is boldogság ha a szemébe nézhetsz, és látod a mosolyát, ha történik valami, alig várod, hogy elmeséld neki, nagyobbat dobban a szíved, mikor megcsörren a kulcsa a zárban, mert hazaért , vagy megcsörren a telefon és látod, hogy ő hív, ismered minden rezdülését, egy nézésből tudja, ha van valami baj, vagy valamit el akarsz mondani, mindent tudtok egymásról amit tudni lehet, sokszor ugyanarra gondoltok, befejezitek egymás mondatát, ugyanazokon a poénokon nevettek, bármiről el tudtok beszélgetni órákig, tökéletesen összeilletek az ágyban is.... És még sorolhatnám. Mi 11 éve vagyunk együtt. (10. éve házasok is).:) És nem, az igazi szerelem érzése soha nem múlik el. Csak erősödik az évekkel.:)

Ami elmúlik, az soha nem is volt fellángolásnál több. Az nem keverendő össze a szerelemmel.

2021. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!