Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért várja a barátom, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várja a barátom, hogy állandóan dicsérjem?

Figyelt kérdés

Barmit tesz ertem, azt sokszor viccesen megjegyzi, hogy mennyire jó pasi, hogy megcsinalja.

Olyan érzésem van, mintha nem is értem tenné, hanem azert, hogy utána meg legyen dicserve.

Alapvető dolgokat, pl h elmegy nekem kivaltani egy receptet, nagy dolognak nevezi. Ha en azt mondom, ez természetes, en is megtennem, megsertodik, hogy alabecsulom, es ez elkenyeztetes.


Ilyen jelenséggel sosem találkoztam még, nekem eszem agaba nem jutna, magamat dicserve kiemelni a tettem.

Állandó visszacsatolast var, es ha nem adom meg, halatlan vagyok.


Beszéltem mar vele errol, hogy ez nem normalis, de nem fogja fel, továbbra is azt állítja, hogy velem van a baj. Úgy állít be, mintha az en ertekrendemmel lenne baj, egy kenyes picsat.


Miert nem lehet 1 ev utan úgy segíteni egymasnak, vagy erte menni valahova, hogy nem var erte allandoan koszonetet, nem jegyzi meg, ha veletlen elfelejtem? Tiszta gorcs igy az egesz. Formális.


Mar nem tudom, hogy mondjam neki ezeket, mert raadasdul eleg sertodekeny is. Kar erte, mert ha onzetlenul tenne, nagyon jó ember lehetne.

Egyszerűen nem ertem, egy 34 eves ferfi, hogy nem latja be, hogy gaz, amit csinal.

Persze ő is nagyon megdicser engem sok mindenért, emiatt ugyanazt varja, de nem vagyunk egyformak, nem a tükörkepemmel vagyok.

Ennek ellenere mar igy is csomószor próbálok a kedveben jarni ezzel, pedig kenyelmetlen neha



2020. nov. 27. 22:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez hosszú távon fárasztó. Én is megköszönök szívességeket de meg neha hazimunkat is de ha barki is igy elvarna biztos h nem tudnek őszintén reagalni erre.
2020. nov. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

Hány éves vagy?

Egy idő utan felismered majd, hogy egyrészt minden ferfi igenyli ezt. Kicsit valóban olyanok mint a gyerekek. Az ő feladata az hogy csaladfő legyen, ellássa ezeket a feladatokat (amiket leírtál is), a dícséret megerősíti öket a férfiasságukban, hogy jól végzik a dolgukat.

2020. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök egyszerű. Nem egyforma szeretetnyelven beszéltek. Olvasd el Az 5 szeretetnyelv című könyvet és azonnal érteni fogod. Arra is jó eszközöket ad, hogy hogyan lehet áthidalni, ha nem egyformán beszéltek, merthogy a párok nyelve általában nem ugyanaz. Nekünk nagyon sokat segített a felismerés.


Lehet, hogy a te nyelved a szívességeké, így teljesen természetesnek veszed, ha valamit megcsinál neked, míg az övé az elismerő szavak. Ő meg azt venné természetesnek, hogy akár naponta kifejezed szavakban, hogy mennyire jó, hogy van, megcsinálja, stb. Nyilván itt alapvető "érdekellentét" lehet, ha ez így van, de minden csak nézőpont kérdése. Ez nem feloldhatatlan probléma, ha ő is nyitott rá.

Nekem végül a férjem is elolvasta ezt a könyvet és a tesztet is megcsináltuk a végén. Azóta mindketten sokkal tudatosabban odafigyelünk egymás nyelvére és nem fárasztó már, mert alapvetőnek érzem, hogy ahhoz, hogy működjön a közös élet neki erre van szüksége, nekem meg arra. Nem önző módon elvárni kell, habem idomulni egy picit a másik nyelvéhez mindkét részről és ha közelítjük a nézeteinket, akkor könnyedén, görcs mentesen működni fogunk.

Olvasd el a könyvet! :)

2020. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
20%

Exem pont ugyanilyen Volt.

Nagyon segitökèsz. Èn is mindig megköszöntem ès èn is sok mindent megtettem neki.

De higyjètek el hogy nagyon nyomasztò 1 idö után hogy a màsiknak állandó visszajelzés kell meg dicsèret,mikor szakitottunk meg is mondta hogy èn nem vagyok hálàs 😳

Ja meg kinèzetèt is sokszor dicsèrtem, aztàn mikor nem hát ràm lett kiabálva hogy ö engem pedig folyamatosan dicsèr.

Jókèpü pasi pedig de ällandò visszaigazolàs kell neki.

Igy nem lehet élni hogy arra kell mindig gondoljak hogy nahh mindent megköszöntem? Mindenèrt hálàs vagyok? Mert ha nem jajjjjajj jön a szemrehànyàs.

Ès itt nem a szeretetnyelvröl Van màr szó hanem hogy ezek elvàràsok.

2020. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen, én is elvarasnak erzem!

Hiszen, ha nagy ritkan nem fordul elo, akkor nem nevezem a a masikat halatlannak, hiszen tudom, hogy egyebkent probal az en nyelvemen kifejezni dolgokat. Ez nagyon rosszul tud esni, és ilyenkor nem érzem magam megbecsulve


Es nalam is ez van, hogy figyelek erre, hogy ilyen mondatokat mondjak, viszont nekem is van egy személyisegem, ami úgy erzem, nincs teljesen elfogadva, ha nem úgy viselkedem, ahogy ő várná

2020. nov. 28. 11:07
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Hat lehet akkor tenyleg nincs minden rendben az önbecsülésével, mert másoktól függ
2020. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy olvassátok el a könyvet mindketten és idomuljatok egymáshoz. Ha nem megy, és nem működik a közös élet, akkor pedig el kell engedni egymás kezét.

Kommunikáljatok, annak semmi értelme, hogy görcsösen éltek.

2020. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Megint nagyon rondakat mondott rám emberileg, mert beszeltem vele errol, hogy lassa kerem azokat a helyzeteket is, amikor az ő nyelven probalkozom.

Igy minden igyekezetemet hiabavalonak erzem. Megint ott tartunk, hogy felhivtam egy kicsit irrealis dolgara a figyelmet, hogy probaljon egy kicsit valtoztatni es az a megoldás, hogy hagyjuk egymast

2020. nov. 28. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!