Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelem ilyen előzményekkel?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem ilyen előzményekkel? Mit kezdjek a szorongásommal?

Figyelt kérdés

20 vagyok. Első kapcsolatom, ahol nagyon jól bánik velem a párom, szexben is ő volt az első. Nagyon sok ismerkedési kudarcom volt előtte, némileg szkeptikus is lettem a párkapcsolat irányába, azt hiszem egyszer éreztem szerelmet de az egy fellángolás volt, az illetővel el se tudtuk egymást viselni.

Ellenben most egy nagyon harmonikus dologban vagyok benne. Egy hónap ismerkedés után váltunk egy párrá.

A szülői kötődési mintám nem a legjobb, a szüleim nem ismernek engem, kb alig beszélek velük. Nagyon sokszor indokolatlan szorongás jött rám a párom jelenlétében. Ez sajnos tudom jól, anyámékra következtethető, hogy sose kaptam normális törődést. Teljesen sokkos volt azt tapasztalnom, hogy valaki jól, szeretetteljesen bánik velem.

A korábbiakban is voltak ismerkedéskor szorongásos élményeim, de nem lett elmélyült a kapcsolat, így legyintettem a problémára.

Sokszor éreztem, alkalmatlan vagyok, vagy egyáltalán nem tudnék elköteleződni. Sokszor lett úrrá rajtam a pánik és a félelem, aminek nem tudom az okát

Eddig mindenki alkalmira akart volna, vagy átvert, nem akart komolyabb kapcsolatot, vagy annyira ellentétesek voltunk hogy folyton veszekedtünk. Rengeteg, több mint 10 ilyen eset volt az életemben, így nem is csodálkozok hogy nem mertem magam beleélni semmibe.



A mostani párommal irreálisan jó minden, ami a sok negatív után nagyon fura volt. Hogy őszinteséget láttam a szemében, hogy nem hazudik, nem hergel gyerekes vitákat. Vonzódok hozzá, de a szorongásaim sokszor gátat szabnak hogy teljes értékűen érezzek


Nem tudom , mennyi idő mire kialakul a szerelem? Állandóan a folyamatos nyomást érzem a médiában, hogy egyből szerelem és utána kapcsolat, nekem meg ez még nem alakult ki. 1,5 hónapja ismerjük egymást

Nagy az összhang, sosem bánt velem senki ilyen jól, élőben órákat beszélgetünk, megoszthattam vele a félelmeim, indokolatlan szorongásaim amiben szintén segít

Egy nagyszerű ember akit nem akarok elveszíteni, de félek a rosszul berögzült családi minták, az önmagam bizonytalansága miatt sose leszek szerelmes mert ezen agyalok “leszek e?”

Mindenről beszélünk, nagyon régóta olyat kerestem mint ő. Nemcsak a törődése, az életvitelünk, hobbijaink mindenünk közös, és nagyon mély érzelmű mint én


Egy pszichológus segíthet feldoldani a gátlásaim hogy àttudjam magam adni az érzésnek?



2021. jan. 3. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a szerelemnek többféle formája van, ami a tietek, aza gyengéd törődés, harmónia. Lehet amire te szerelemként gondolsz az a szenvedélyes, örökkön örökké, mindent egy lapra fel érzés, de ez szerintem elég káros, bár piszok jó érzés tud lenni, csak leszív. a csalódás miatt te inkább érettebb vagy, a felnőttek szerelme is iylen, megfontoltabb. nem kell szorongásnak hívni, nyugodtan legyél ilyen. csak élvezd ami most van, tart ameddig tart és ne filózz iylesmin.
2021. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt kepzelem. A mindent elsopro erzest. Mert minden es mindenki ezt kozvetiti, hogy ez kell. Ugy erzem a mienk ettol sokkal melyebb lesz, es nem elvakultan valasztottam ot. Amikor elvakult voltam, azzal az emberrel nem is jottunk ki, mar egy honap utan veszekedtunk (nem jottunk ossze) Ugy erzem nekem mar nem gyerekes dolgok kellenek, hanem melyebb erzesek
2021. jan. 3. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon köszi a sebezhetőséged, bennem felhozott elég sok mindent azaz tudtam azonosulni.

Elsősorban NE definiáld hogy mi is a szerelem. (mindenkinek mást jelent.) NE a megfelelő érzést keresd, az agyad szeretné definiálni hogy mit is KELLENE érezni, de mivan ha neked máshogy működnek a dolgok? miért akarod a "JÓ,HELYES" megfelelő érzést keresni? ez semmi több csak érzés. Ne azt nézd. Vele lenni könnyű? teres?

AZ hogy "szorongsz" nem beteges, nem vagy rossz az inkább annak tudható be hogy kényelmetlenül érzed magad mivel ÚJ ismeretlen az egész. Az az ismeretlen ahogy veled bánik, ahogy egymással vagytok és ezt a kényelmetlenséget definiáltad szorongásnak. DOBD EL a definíciókat az egészről hogy mit hogy kellene és hogyan érzed magad. Ne azonosítsd. Mit fedezhetnél fel?


A kényelmetlent én is rosszá tettem sokáig de tulajdonképpen nem rossz dolog, csak egy jelzés hogy itt valami új van. Elfog múlni, esetleg nem lépsz a potenciálodba azért kényelmetlen. Sebezhetően, ott vagy előtte falak nélkül, ez vagy te és befogadod mindazt amit ő tud nyújtani neked és te is kölcsönösen. Igen, ijesztő hogy valaki ennyire törődik veled mivel nem kaptad meg ezt, és emiatt sem vagy rossz, de ne definiáld, ne keresd a megfelelő érzést mert ezzel te magad teszed a saját "börtönödbe" magad.


A szerelem egyébként is zavaró beültetés. (ezt nem fogom részletezni, hosszú történet.)

Szóval ne agyalj ezen, ami benned van, jönne fel engedd ki. Engedd meg, nyílj meg, legyél sebezhető és fogadd be őt úgy ahogy amit tud nyújtani. És mégegyszer. A szorongás általában az el nem ismert képesség.

Hogy érzékeled őt, az energiáit, a kedvességet, a törődést és hogy új ez az egész.

Jártam én is pszichológusnál, mehetsz ettől függetlenül, nekem semmit nem segített azon kívül hogy megmondta mivan velem. Köszi. De azt hogy érzékelek dolgokat és hogy nem én vagyok zavarodott azt nem mondta el. :)

2021. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne támaszkodj a médiára, a szerelem mindenkinél máshogy alakul ki, nekem 6-8 év után jött egy érzés hogy még jobban szeretem a barátnőmet, azóta is tart, én ebben a nagy mindent elsöprő érzésben kevésbé hiszek, túl racionális vagyok hozzá.
2021. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért ügyelj, hogy a mostani "minden a legjobb" helyzet az évek során véleménykülönbségeket is előhoz és azt hiszed majd, hogy nem szeretnek.

Ne aggódj, mert ez NINCS ÍGY! Akármennyire szereti két ember egymást nézetkülönbségek mindig adódnak. Ezzel számolni kell. Lényeges, hogy ne olyanok legyenek, ami fölött nem lehet (nem vagy képes) elsiklani, amit nem tudsz elfogadni. Pici dolgokon nem érdemes vitatkozni, mer tompítja a vonzódást a másikhoz.

2021. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt már szerelemnek lehet nevezni,ne foglalkozz a médiával, egyszerűen csak érezd magad jól vele,legyetek boldogok ahogy eddig,ennyi:);)
2021. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!