Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Első szerelem 6 év múltán is?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első szerelem 6 év múltán is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden összefoglalni. Az első barátommal közel 3 évig voltunk együtt, és mindketten elsők voltunk egymásnak. Ő akkor 18, én 15 éves voltam, tehát nagyon fiatalok. Nem használt ki, tényleg szeretett, és én is őt. Viszont voltak problémáink, és nagyon nehéz volt tőle elszakadni, sokáig (kb fél évig) keresett még a szakítás után. De elszúrta, tiszteletlen volt velem (ezt most nem fejtem ki), ami nekem már nem fért bele a kapcsolatba. Majd a szakítás után az édesanyám előtt is megpróbált engem bemocskolni, hogy "elmondja, szerinte hogy történtek a dolgok" (persze mind hazugság volt).

A szakítás óta 6 év telt el. Kérlek, ne ítéljetek el, és ha tudtok, akkor segítsetek. A lényeg, hogy azóta volt 2 hosszabb kapcsolatom, mindkettőn sikeresen túltettem magam, pedig nagyon szerettem őket is, de tudtam, hogy tovább kell lépnem. Viszont azt vettem észre, hogy amint szakítottam egyikkel-másikkal, következő éjszaka már az első szerelmemmel álmodtam. Ezek az álmok mindig olyan valóságosnak tűnnek, mintha tényleg ott lenne velem, és nem csak az emlékeim vetítenék ki őt. És ezek az álmok kiváltják belőlem a vágyakozást. Hogy bárcsak egyszer újra beszélhetnénk, nem feltétlenül szeretném újrakezdeni, de olyan jó lenne csak megölelni, csak letenni a csatabárdot végre. Igyekszem őt elengedni, de olyan mintha kötne hozzá valami. Miközben van önbecsülésem, tudom, mennyi fájdalmat okozott anno, és valamiért mindig eszembe jut, hogy mi van ha ő is csak kisfiú volt akkor?


Sprituálisabb magyarázatokat is szívesen fogadok, bármit, ami jóindulatból fakad. Ez örökre így lesz már? Mit tehetnék?

Köszönöm szépen!



2021. márc. 7. 18:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ebbe túl sokat belelátni. Szakítás után lesz egy űr benned, és a képzeleted elkezdi betölteni valakivel. A legegyszeűbb ha olyannal akit már ismersz, és fűztek hozzá gyengédebb szálak.

Aki bemocskolt, hazudozott rólad,méltatlan módon bánt veled, az nem jó ember. Hiába, hogy fiatal volt, a jellem már akkor is megmutatkozik.

Aki iránt vágyakozol, az a fantáziád altal kiszínezett álomkép, aminek kevés a valóságalapja. Adj esélyt valakinek, aki szeret és tisztel. Ne feledd, aki szeret, az mindig szeret, és mindig jól bánik veled, akkor is, ha rossz passzban van.

2021. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igyekszem reálisan látni és túltenni magam egyszer és mindenkorra, de valahogy mindig visszalopakodik. Például eldöntöm, hogy erős leszek, és úgy ahogy az összes többi exem, rajta is továbblépek, mert nem teszek jót ezzel magamnak, és ez az élet rendje.

Aztán pár hétig működik is az elhatározás, majd a semmiből megint vele álmodom, és az egész álom olyan, mintha ő is ott lenne velem. Felébredek és újra ő jár egész nap a fejemben.

De tényleg igyekszem, csak fogalmam sincs, miért ilyen nehéz ez ennyire. Minden volt szerelmemet el tudtam gyászolni, ma már teljesen semleges vagyok irányukba. Ebből kiindulva úgy gondolom, nem vagyok egy gyenge nő, aki mindenáron belekapaszkodik valakibe vagy aki függne másoktól.

Mégis ez az első szerelmem... Olyan mintha megbabonázott volna.

2021. ápr. 17. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!