Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nők s férfi társaim ,szerelemb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők s férfi társaim ,szerelemből nemet mondani , bölcs dolog ? Ti mit gondoltok erről ?

Figyelt kérdés

Tudom , furán hangzik kérdésem , de röviden : Életem nagy szerelmét , akivel komoly kapcsolatot is létesítettem,mikor szóba került a házasság , vissza utasítottam , mert úgy éreztem , hogy nem tudom megadni neki , amire szüksége van egy nőnek s nem érezhette volna igazán ( nőnek ) magát mellettem !

Itt elsősorban az anyagiakra gondolok , szegény voltam mint a templom egere , nem volt munkahelyem , nem volt autóm a lakás vagy ház , szóba sem jöhetett , tehát nem éreztem azt , hogy én készen állok a házasságra és családalapításra , valamint nem akartam tönkretenni az életét azzal , hogy őt is magammal rántom a mélybe " , ehelyett egy új lehetőséget biztosítottam számára , még ha fájdalmas is volt neki és számomra is . Volt szerelmemre egy vállalkozó talált rá és mindent megad neki , amire egy nőnek és családnak szüksége van ,biztonságot s jó létet , még mellettem csak a nyomor várt volna rá !



2021. ápr. 13. 17:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Saját magadat tartod alkalmatlannak egy hazassagra. Inkabb szakitani mint változtatni. Megesik az ilyen. Sokan valasztják a konnyebb utat.
2021. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én gyávaságnak és felelősséghárításnak gondolom, de végső soron valóban tettél neki egy szíveséget azzal, hogy nem tetted ki tovább a jellemednek.
2021. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom , ha gyáva lettem volna , akkor nem mondok nemet egy olyan házasságra , amire a szerelmem kért !

Szerettem őt és éppen ezért nem akartam , hogy egy olyan házassága legyen , ahol máról - holnapra kell szegényesen élnie velem , vagy miattam !

Most meg ha látom , szép ruhákban jár , csinos elegáns a megjelenése , bizonyára megengedheti magának , hogy szépség szalonba járjon a gyermekeinek is megvan látszólag mindenük és szerintem nincsen annál nagyobb boldogsága egy nőnek , ha tudja , hogy a gyermekei biztonságban vannak és boldogok !

Én is valahol boldog vagyok , hogy legalább az ő életét megmentettem , ha már az enyémet nem tudom !

2021. ápr. 13. 17:59
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom "természetesebb" reakciónak, hogy az ember azzal akarna maradni akit szeret, és igyekezne jobbá, gazdagabbá válni.
2021. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kicsit fura ez az egész, de lehet az én gondolkodásommal van baj. Ha valami problémám van magammal, akkor nem szakítok a párommal, inkább megpróbálok javítani a helyzetemen. Ha zavarja a páromat, akkor majd szakít ő.
2021. ápr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hülye indok a szakításra, de bonyolultaknak bonyolult, ahogy a mondás tartja. Egyébként ki vagy te, hogy meghatározd, hogy egy nőnek mire van szüksége? Egyedül te nem érezted magad férfinak. Egyébként ha nem akart volna veled lenni nem lett volna veled, ennyi, nem értem miért akarod más helyett eldönteni hogy ilyen kapcsolatban nem érezhette volna ennek meg annak magát..
2021. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Amikor megismertem a párom szakmunkás volt, én volt jobb anyagi helyzetbe. Mivel okos volt, és az a munkás közeg nem hozzá való, én buzdítottam, hogy váltson. A biztatatásomra kezdte el az egyetemet, most pedig már simán eltartja a két gyerekét, és feleségét. (igen nem én lettem a befutó)


Ez a mártíromság ahhoz bőven elég, hogy magad megnyugtasd, ahhoz kevés, hogy bármihez jó indok legyen.

2021. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen , valóban talán logikusabb reakció , ha az ember mindent megtesz a szerelméért , küzd , igyekszik megteremteni a lehető , legjobb feltételeket számára .

Viszont én képtelen lettem volna elviselni , hogy a nincstelenségben szenvedjen egy olyan szép nő , mint amilyen a volt szerelmem .

Sokszor elgondolkodtam már ezen , hogy vajon hibáztam e akkor , amikor nem vettem el őt feleségül , vagy épen akkor hibáztam e volna ,ha feleségül veszem és nyomorba döntöm az életét !?

Ezért is kértem ki itt mások véleményét is részben ...

2021. ápr. 13. 18:15
 9/22 anonim ***** válasza:
És mi az akadálya annak, hogy kitörj a nyomorból?
2021. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de te elvetted tőle még a döntés lehetőségét is, ezt vedd észre.
2021. ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!