Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetetek is úgy van hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetetek is úgy van hogy a tőlünk genetikailag távolabbb álló embereket inkább látjuk szebbnek, mint akikkel hasonló a genetikánk? Én ezt vettem észre magamon, de lehet hogy más ezzel nem igy van. 31 f

Figyelt kérdés
Gondolom azért alakult ez ki, hogy lecsökkenjen a genetikailag öröklődő betegségek előfordulási aránya.

2022. júl. 17. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Te a családodat rondának látod?
2022. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem.

Én sokszor látom, hogy vannak ugyanolyan arcberendezésű párok.

Amikor összejöttem a párommal akkor mindig mikor bemutattam, egyből "jaj hát ugyanúgy néz ki mint te!" reakciókat kaptam. Hónapok kellettek amíg én ténylegesen láttam a hasonló vonásaikat.

Elvileg amúgy ez mögött az áll, hogy a saját arcunkat ismerjük és megbízhatónak tartjuk magunkat. Ezáltal a hasonló emberek vonzanak, mert ugyanaz a megbízható ösztön szabadul fel bennünk mint amikor tükörbenézünk.


Másik példám:

Bár heteroszexuális párkapcsolatban vagyok, néha vannak nők akik bejönnek. Épp egy sorozatot néztem amikor feltűnt, hogy az egyik nő valami elképesztően vonzó számomra. Fórumokon persze ment a vita, hogy ez egy ronda színésznő, de valamiért én mégis "beleszerettem". Nézegettem képeket és rájöttem, hogy a nőnek nagyon sok hasonló arcvonása van mint nekem :D

2022. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem a családra gondoltam, hanem egy ellenkező nemü egyénre.
2022. júl. 17. 09:30
 4/13 anonim ***** válasza:

#2-es, ezt én is megfigyeltem, főleg az 50+ házaspárokon, hogy sok a hasonló vonásuk. Én arra gondoltam, hogy "összecsiszolódott" az arcuk, az egymástól eltanult gesztusok, mimika, közös környezet stb. De nagyon tetszik a te magyarázatod.


Azt gondolom amúgy, hogy vonzó ak találhatunk nagyon más vonásokat is. Nekem pl kerek fejem van, de mindig is a hosszúkás fejű pasik tetszettek. Vagyis az arányos fejűeket objektíve helyesebbnek látom, de a hosszú fejűek vonzanak mégis.

Első barátom elég sok más vonása volt, amit nagyon vonzónak láttam. Másodikkal szerintem több a hasonlóság, és néha olyan érzésem van, mintha a bátyám lenne. Pedig vannak jelentős különbségek is, amik alapján egy idegen is látja, hogy nem így van, de néhány képen mégis annyira passzolnak a vonásaink.

2022. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem se külsőre, se belsőre nem jött be sosem az ellentétek vonzzák egymást.
2022. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az arcberendezés csak egy dolog, abból még nem tudsz pontosan következtetni, hogy mennyire áll tőled távol genetikailag az illető. Lehet hogy azonosak az arcvonások, de a genetika különböző.
2022. júl. 17. 09:49
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös ez a kérdés csak a külsőre vonatkozik. És főleg a származási háttérre gondolok genetika alatt, nem arra hogy most valaki kövér sovány magas alacsony mert az minden polulációban megvan.


Belső értékeknél nyilván nem különbözhet sokban egy pár, abból nem sok jó szokott származni.

2022. júl. 17. 09:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Logikusan lehet benne valami, bár én saját magamon nem ezt figyeltem meg eddig. Nekem a tőlem nagyon eltérő genetikájú emberek nem vonzóak (pl. négerek, arabok), csak a fehér emberek tetszenek, azokból is főleg a nagyjából hozzám hasonló komplexussal rendelkezők (én barna hajú-szemű, világos bőrű vagyok, és pl a nagyon szőke kék szemű pasik nem tetszenek, de a sötétebb bőrű európaiak sem).
2022. júl. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

En azokat látom szebbeknek akikben nincs meg az, amiket magamban utálok, vagy nem tartok szépnek. Illetve amiket szépnek tartok magamban az benne is megvan.


Pl vékony szám van, nekem kapásbol szebb az, akinek vastagabb enyhén a szája

Vagy a hajamat nem győzöm ápolni, hajpakolni, hajolajazni mert száraz, így kapásbol szebb az, akinek erős egészséges hajszálai vannak.


Vagy pl én vékony vagyok, szeretem a vékony srácokat.

Vagy pl zöld a szemem es szeretem amikor a másiknak is zöld az olyan érzést kelt mintha egyek lennénk, összetartozók.

2022. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálam elég kevert a családfa, van török, cigány, sváb a közeli felmenők között. Külső jegyeket tekintve más típus vonzz, mint ami vagyok. A kreol bőr, fekete, vagy sötét haj, sötét szem tetszik a leginkább. Párom ennek ellentéte. A saját jegyeimre jobban hajaz, szintén kék szem, barna haj, fehér bőr. De ez azért alakult így, mert, mint ember megfogott.

Tehát, engem azok jobban vonzzanak, akik genetikailag közelebb állnak. Egy Ázsiai, vagy néger férfitól messzire futnék, mert a többségük egyenesen taszít, pedig ők állnak a legmeszebb tőlem.

2022. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!