Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet egyszerre két embert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet egyszerre két embert szeretni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. A barátommal harmonikus párkapcsolatban vagyok már több, mint 2 éve. Együtt tervezzük a jövőnket is.

Van egy nagyon jó barátom, aki szöges ellentéte a páromnak, kinézetre is alatta van. Úgy érzem az utóbbi időben elkezdtem hozzá vonzódni. Teljesen irracionális lenne a párom otthagyni érte.

Valaki felvilágosítana, hogy milyen pszichológiai és biókémiai folyamatok mennek végre ilyenkor a testem? Hosszútávon hogy lehet az ilyen ellen védekezni? Őszintén ilyen még nem fordult elő velem és nem tudom, hogy mitévő legyek. A haverommal nem szeretném megszüntetni a kapcsolatot.



2023. jan. 18. 01:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ilyenkor valaki hazudik, vagy ők, vagy te saját magadnak.
2023. jan. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nagy a valószínűsége, hogy a "haver" tulajdonságai jobban bejönnek neked. Külső pedig csak addig lényeges még el nem kezded megismerni a belsőt.

Nem vagyok szakember így sem a lelki "pszichológiai", sem pedig a hormonok működéséhez "biokémiai" nem sokat értek, de azt állítom, hogy egyik folyamat ellen sem lehet tenni semmit. Az jön, és mindent felül tud írni, még akár a logikus gondolkodást is.

Az szintén igaz a nagy számok törvénye alapján, hogy az ilyen belső erőtől fakadó érzelmekkel átszőt kapcsolatok sokáig tartanak. És itt nem csupán a szerelemről, mint érzésről beszélünk, hanem ilyen a barátság, szeretet, stb is.

Szerintem az a megoldás lehet a nyerő, ha mind két fiúval megbeszéled, (legjobb, ha egyszerre, mert akkor a legkisebb a félreértés esélye), hogy ki milyen szerepet tölt be a életedben. Amennyiben mind ketten tudják, és felfogják, hol a helyük, szerencsés ember vagy, ha nem ekkor sajnos egyikükkel meg kell, hogy szakítsd a kapcsolatot, a másikért.

2023. jan. 18. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Hármat is lehet sajna
2023. jan. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Remek gondolat h egyazerre beszel mindket szerencsetlennel:)
2023. jan. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, sok ember igen szerintem nem, csak annyi történik, hogy az egyik pl a biztonságot képviseli míg a másik a vágyaid.


Igazából hiányzik a plusz a párkapcsolatodból ezért a haverhoz "menekulsz" de ő nem fogja megoldani a gondjaid.

Egyébként ha mindkettővel beszélsz, hogy ki hová tartozik, hogyan visszonyuljanak hozzád mint előttem írták nem tartom helyesnek, mert nem bár az életedben vannak nem ők érzik így magukat és visszafelé is elsulhet.

A pároddal kellene rendbe hozni amit lehet és a haverral mimimumra fogni a talikat (vagy ignoralni), mert ha nem teszed ezt meg hűtlenség is kialakulhat részedről.

Tudomásul kell venni, hogy ha nem változik a helyzet a partnerrel legvégső esetben a legészszerűbb döntés a szakítás, aztán hogy mi lesz a haverral rajtatok múlik.

2023. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Miert ne lehet tobbet szeretni? Az ember nem monogam
2023. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Bocsi, de nincs olyan, hogy kapcsolatban vagy, és van egy legjobb fiú barátod. Nekem is vannak fiú barátaim, de csak akkor beszélünk, ha többen összefutunk inni valamit, azonban, külön üzenetben nem beszélek velük és kettesben való találka se volt. Ha ilyen lenne, az már nem lenne csak barátság. Ha nem az egyik fog többet gondolni, akkor a másik. El kell felejteni, hogy van szoros barátság fiú és lány között.

El kell döntened, hogy mit és kit akarsz. Ha a pároddal képzeled és tervezed a jövőt, akkor ideje lenne minimálisra fogni a baráttal való kapcsolatot.

2023. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Többet is lehet szeretni.

Vannak olyan országok, ahol egy férfinek több felesége is lehet.

Szerintem nagyon jó dolog.

2023. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem
2023. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

7-es "Ha a pároddal képzeled és tervezed a jövőt, akkor ideje lenne minimálisra fogni a baráttal való kapcsolatot"


Nálam a barátság egy elég komoly dolog. Ugyanúgy, ahogy egy barátság is tönkre mehet, egy párkapcsolatnál sincs semmi garancia arra, hogy az örökké tart.

Szerintem jól gondold meg kiket löksz el magadtól, mert lehet hogy pont az az ember lenne melletted amikor szükséged van rá, akit a kapcsolatod miatt mellőzöl.

Az ember nem játék, hogy berakjuk a szekrénybe, aztán elővesszük, amikor kell. Aki fontos, azért ki kell állni, a kapcsolatokat meg ápolni, legyen akár barát akár szerelem.

2023. jan. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!