Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Évben mennyi az átlag egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Évben mennyi az átlag egy párkapcsolatnál?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is 3,5 év után szakított, lehetséges, h ez a 3,5 év lenne a bűvös év a szakításoknál, vagy itt nincs átlag?

2012. máj. 4. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Változó, bár a 7 év is valamiért egy urban legend.
2012. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
házasságra mondják a 7 évet. 3,5-ről még nem hallottam.
2012. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaznak mondható, mert kb. 2-3 év után múlik a szerelem.
2012. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de a szerelmet nem váltja fel a szeretet? vagy a pár, aki szakít nem tudja feleleveníteni, h mennyire szerették egymást, újra átélni? miért nem képesek harcolni érte? miért dobják el, ha már elmúlt, hisz újra megjelenhet köztük, csak tenni kell érte.
2012. máj. 4. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a baj az emberekkel, hogy állandóan a csodát várják, a nagy szerelmet, a lángoló érzelmeket, de a szerelem nagyon furcsa játékot űz velünk! Hatalmába kerít, gondolkodás-képtelenné tesz és az ember elveszti a racionalitását. Aztán ahogy jött, úgy idővel el is múlik. Ilyenkor szokták az emberek megbolondulva hajszolni ismét ugyanazt a lángolást, amivel a kapcsolat indult. A baj csak az, hogy ezt többnyire a kapcsolaton kívül próbálják pótolni, amiből szakítás lesz. Ahelyett, hogy megállapodnának valaki mellett, akivel működik az együttélés, lehet normálisan éldegélni, békében és szeretetben. A szerelem múlandó, de ha megvan a szeretet, ami erősebb és hosszabb távú kötelék, akkor nem kell állandóan hajszolni a szerelmet és lehet nyugodtan élni. Nem kell a csodát hajszolni, egyszerű és békés életet kell élni azzal, akit egykor szerelemmel szerettünk és felismerni, hogy egy jól működő, egészséges kapcsolatnak sokkal nagyobb jövője van, mint egy hirtelen fellángoló, szenvedélyen alapuló vonzalomnak.

Szerintem...

30/N

2012. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet (5-s válaszoló). A szerelem legyen szenvedélyes. Ha valakit tényleg igazán szeretünk (nem olyan szerelemmel, hogy csak azért mert magányosak vagyunk, vagy az apa képét látjuk benne stb) , akkor arra évek múltán is szenvedéllyel fogunk ránézni. Még mindig ott lesz az a csodálatos érzés bennünk. Racionalitás? Szerintem az ront el mindent. Honnan tudjuk, hogy azok a dolgok, amiket racionálisnak hiszünk igazabbak, mint amit emocionálisan tapasztalunk? Amikor elborít minket az a bizonyos „rózsaszín köd”, akkor gyermeki lelkülettel, teljes odaadással szeretjük a másikat. Felnézünk rá. Ő nekünk a legszebb, legcsodálatosabb, legokosabb. Látjuk, milyen ember lehet belőle. Mivel hiszünk benne. Az a szeretet, amely ennyire tiszta, nem fog megszűnni, nem fog lángolás helyett szimplán pislákolni. Egy idő után, természetes, hogy a szexualitás megszűnik, de sokkal nagyobb és erősebb lesz a kapcsolat két ember között, mint valaha. Szerintem nem baj, ha az emberek szenvedélyre, nagy érzelmekre vágynak. Milyen az a tűz, ami csak pislákol? Felmelegít? Fényt ad? Nem hinném. Egy párkapcsolat igenis akkor jó, ha mindkét fél jól érzi magát benne. Mindkét fél boldog. S szerintem ehhez kell az egymás iránti tűz és szenvedély :). Könnyek futnak az ember szemébe, amikor idős embereket látnak, akik fogják egymás kezét. Vagy mikor egymásra néznek, megsimogatják egymás arcát. Az, ami belőlük sugárzik hihetetlen. Leírhatatlan mennyi érzés jelenik meg egyetlen egy érintésükben. Mi értelme egy olyan ember mellett élni békességben, akivel bár megértjük egymást, mégsem érzek iránta a barátságon kívül semmit sem. Egy párkapcsolathoz több kell, legalábbis szerintem. Akkor nem érvényesülnek a szerepek sem. A férfi nem érzi magát férfinak, a nő pedig nőnek……Szerintem kell a szenvedély :). (Meg most komolyan, 2-3 év után elmúlik a szerelem????? Ilyen kapcsolatra hogyan lehet alapozni, ami már 2-3 év után nem szenvedélyes?)
2012. máj. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valaki0702 ***** válasza:
0.12 :( 12/F
2012. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!