Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van ennek így értelme? Folytas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ennek így értelme? Folytassam vele?

Figyelt kérdés

Anno barátomat egy helyes, önbizalommal teli srácnak ismertem meg, aki nem fitogtatja az erényeit. Jó ideje ellenben folyton a saját igazát hajtogatja minden helyzetben. Ami nem is lenne baj, hiszen álljon ki a dolgaiért. De ez egyre inkább átcsap egoista, nárcisztikus megnyilvánulásokba. Minden szituációban csakis ő lehet a legjobb. Többször is kifejtette, hogy az a szak, amin ő tanul az sokkal jobb, min az enyém. Természetesen az ő családja is sokkal érdekesebb. És sorolhatnám, hogy mikben van előrébb a többi embernél. Most nem vettek fel mesterképzésre és elég rosszul érintett és megmondta, hogy ne sajnáltassam magam. Amikor neki nem sikerült esetleg egy vizsgája akkor összedőlt a világ.


Régebben teljesen magabiztosnak éreztem mellette magam, mintha egyenlő felek lettünk volna. Most meg próbál felém kerekedni. Ha valamiben kifejtem a véleményem, szinte rögtön ugrik rá, hogy ellent mondjon. De szerinte akkor jó egy kapcsolat, ha nem értenek mindenben egyet a felek. Ezzel én is így vagyok, de ő már-már sportot űz ebből.


Van ennek így értelme? 2 éve ismerem és sose fordult volna meg a fejembe, hogy külön váljunk most meg egyre inkább. Régen annyira tökéletesnek tűnt a szememben, de mióta folyton a saját tökéletességét bizonygatja, egyre kevésbé tűnik annak. Néhány ex-barátom is hasonlóan egoista volt és pont ezzel a viselkedésével állt be a sorba közéjük is. Ti mit tennétek? Sajnos nem vagyok az a típus, aki könnyen megnyílik ilyen téren, de amikor próbáltam utalni arra, hogy nem kellene így csinálnia akkor, csak vállat ránt és mondja, hogy ő ilyen, ez van.


22 L.



2012. júl. 25. 01:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet elismerés hiányában ilyen. Nem tudom..beszélj vele, hozd fel ezt neki, és ha makacsul tagadja, akkor mondd meg neki, hogy neked ez már így nem fog tovább menni. Ha hagyja..akkor tényleg elvesztetted, ha küzd érted, akkor még van remény(:
2012. júl. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, ha most így helybe megmondanám, hogy vége akkor hagyná, hogy menjek. Szerinte, ha a másik menni akar nem szabad tartóztatni. :( szóval tesztelni se tudnám így. De azért köszi. :)
2012. júl. 25. 02:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ezen az állásponton van, akkor fogalmazz úgy: Ha nem változol meg, elhagylak..és ha így hagyja..az gáz.
2012. júl. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szakítanék. Az általad elmondott tulajdonságok nem fognak javulni. Inkább csak romlanak. Ne várd meg, hogy még jobban fájjon.
2012. júl. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 AndreaMariann ***** válasza:

Vagy nyisd fel a szemét.

Vezesd rá valahogyan,mennyire más,mint amilyen volt,és hogy ez neki sem jó.

Nem hiszem,hogy az elhagyás egy jó dolog,csak mert valaki elszállt.Vissza lehet őt rántani,de csak ha megfogod a kezét.:)

2012. júl. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ⱳhite ßelle ***** válasza:
Dobd, felesleges többet mondani...
2012. júl. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jakoda Annamária válasza:
Nekem is van tapasztalatom nagy egóval rendelkező " barátról", együtt éltem egy önimádó barommal. Azóta jobb nekem mióta nincs. Mindig magát helyezte előtérbe és tényleg nem lehet az ilyenen változtatni. Rá kellett jönnöm mellette minden egyirányú. Úgy értem bármit adtam, sosem kaptam vissza. Rengeteg energiát fektettem bele, hogy jól működjön a kapcsolatunk és sosem voltam jó neki. Volt, hogy lealázott és ezzel a személyiségem tépázta meg. Utolag kellett rájönnöm arra, hogy manipulált, sakk figura voltam a kezében. Teljessen leépítette minden önbizalmam már Én éreztem rosszúl magam a bőrömben. Most olyan ember van mellettem, aki megbecsül és igazán szeret. Segített helyre tenni az önbecsülésemet.
2012. júl. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És amikor szakítottál vele mit csinált a barátod?


Én is együtt élek egy hónapja a barátommal és bevallom félek változtatni. :S

2012. júl. 25. 11:14
 9/10 anonim válasza:
Az első mondatból lejött, hogy a barátodnak mekkora arca van. Valószínűleg az elején ez még imponált is neked a rózsaszín köd hatására...De ugye az idővel elszáll.. Biztos hogy te ezzel az emberrel szeretnéd leélni az életedet? A változtatástól pedig ne félj:)
2012. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát vele szeretném, de párszor már ebbe se vagyok biztos. Együtt terveztük az életünket és sokszor ez a terv dőlni látszik.
2012. júl. 26. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!