Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem szerelmes, de mégis?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szerelmes, de mégis?

Figyelt kérdés

A barátommal 2 éve vagyunk együtt. Pár hónappal ezelőtt volt egy vitánk, ami két nap "mosolyszünetet" eredményezett. Mikor megbeszéltük, kit mi bánt, kiderült, ő nem szerelemből szeret, lelki okok miatt nem képes rá - akkor ezt mondta. Viszont ennek a kiderülése előtt töbször kaptam tőle vörös rózsát, volt, hogy csak úgy, nem alkalomra, azért, "mert ez a szerelem szimbóluma"- ahogy mondta. Ha van olyan nap, amikor nem találkozunk, felhív, csak azért, hogy hallja a hangom, elég gyakran beszél a jövőről, hogy majd egyszer jó lenne összeházasodni, mi lesz, ha lesznek gyerekeink, stb.

Létezne ilyen, hogy annak ellenére, hogy nem szerelmes, ennyire szeressen a barátom?

Azért furcsállom, mert volt olyan barátom, aki állította, szerelmes, aztán mégis fél év együtt töltött idő után megcsalt, és elhagyott. Járt már valaki így?

(nem mintha nem örülnék, nagyon boldog vagyok, hogy szeret a párom, mégha nem is szerelemből).



2012. szept. 4. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

hát, ezek eléggé pillanatnyi dolgok, lehet akkor épp úgy érezte.. végül is az ember ezt a kettőt (szeretet-szerelem) nehezen választja szét. az előző barátodnak lehet nem jelentett sokat ez a szó ezért dobálózott vele.

én pl. csak akkor mondanám ha tényleg igazán szeretnék valakit és akkor is szerintem egyszer és kész. nem kell vallomásokat pakolni a padlásra.

vannak nehezebb időszakok de ennek ellenére látod, szeret. a szerelem pedig elmúló és újra kiújoló szerintem egy kapcsolatban.

2012. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A másodiknak említett barátodat nem értem, mert ha szeretett, akkor nem lett volna szabad örömet lelnie abban, hogy megcsal.

A fő problémádat, amit leírtál, teljesen meg tudom érteni. Sírig (és azután) tartó szeretet szerelem nélkül is létezik, s a szerelem érzésétől mentesen is vágyhat olyasmikre, mint családalapítás, például. A barátod lelki okait - a szerelemre képtelenséget mármint - teljesen át tudom érezni.

Szerintem nagyon becsüld meg ezt a kapcsolatot, mert biztos támpont lehet ő az életedben és ha kitartasz mellette, nagyon szép, békés jövőtök lehet együtt, ha meg tudod érteni, el tudod fogadni és fel tudod dolgozni azt a fajta szeretetet, amit adni tud neked. (És ami kivételesen drága kincs szerintem.)

Ez a véleményem; remélem, segítettem vele. 22/l

2012. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Becsülöm ezt a kapcsolatot, és boldog vagyok a barátommal, csak néha elbizonytalanít, hogy én szerelemből szeretem őt, ő pedig szeretetből, és tartok tőle, hogy a kapcsolatunk pont emiatt nem lesz tartós. Jövőre megy külföldre egyetemre, én pedig itthon maradok, és félek, hogy beleszeret egy másik lányba, és akkor hiába várok rá. Bár, egyszer azt mondta, kezdi érezni, hogy szeret, csak lassan megy neki. Meg nagyon hálás, hogy elfogadom olyannak, amilyen, mellettem önmaga lehet, és ez neki sokat jelent.
2012. szept. 4. 20:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, ami érdekes, nagyon sokszor mondja ki, hogy "Szeretlek". Olyan szenvedéllyel és érzelemmel, hogy még egy valóban szerelmes ember sem tudná úgy mondani :)
2012. szept. 4. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyet mondhatott hirtelen felindulásból is. De ha ennyire figyelmes akkor szerintem kár aggódnod.
2012. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!