Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szünet a párkapcsolatban....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anszan kérdése:

Szünet a párkapcsolatban. Vélemény? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Én kértem a szünetet. Pár héttel ezelőtt volt egy nagy vitánk, azóta szerinte féltékeny vagyok, és megváltoztam. A szerelem csökkent, de küzd értem. A helyzet ugyan az, de a napi szintű viták megeröltetőek,a beszélgetés nem segített. Nagyon szeretjük egymást, pont most lennénk egy évesek, a szünet sajnos ilyenkorra került, de nem bírtam tovább a feszültséget. Egyszer egy rosszabb helyzetről lett csodás helyzet, mikor apukájához utazott, és 2 hétig nem láttam. Igaz most azt kértem , ne is beszéljünk. Tegnap este történt, 1-2 hetet mondtam... Valaki aki hasonló helyzetben volt, véleményt tudna mondani?

2013. jan. 2. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Tapasztalataim szerint olyan nincs egy kapcsolatban, hogy szünet ... annak a kapcsolatnak akkor már lőttek.

Ha valami nem a legjobb, akkor változtatni kell rajta, helyreállítani, de egy szünet ezt nem teszi meg ... az csak eltávolít, mert addig előkerül egy régi szerelem, egy udvarló, aki csak az alkalmat várja, stb. ...

2013. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ....a szünet általában azt jelenti hogy "dugjunk kicsit másokkal, aztán jöjjünk ösze újra" szerintem ez nagyon nem tesz jó egy kapcsolatnak....

Inkább mond neki hogy egy kis ideig ne beszéljetek, de nem mentek szét....vagy utazz el...

Egyébként mennyit voltatok együtt előtte? ez fontos...mennyit találkoztok egy héten?


Amúgy 1 év után ez elég rossz helyzet.... :/

2013. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
A szünetek vége - tök mindegy ki kéri- szakítás. Általában. Persze lehet jótékony hatással is, de nem valószínű. Gondold át az egészet, hogy mit akarsz, milyen embert akarsz magad mellé, és hogy ő olyan e. Ezek alapján dönts a továbbiakról.
2013. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A szünet, az csak gondolkodási idő, együtt maradtunk. Hülyén hangzik, tudom, de nem vagyunk szinglik, nem vagyunk másokkal ez alatt, csak átgondoljuk a dolgokat. A távolság segítségében reménykedek. AZért kértem, ő nem szerette volna..
2013. jan. 2. 13:38
 5/17 anonim ***** válasza:

ha probléma vna nem eltolni kell magunktól a másikat eg yidőre...ugyanis ok most ez a dolog megoldja 1-2 hónapra a dolgot....de ugyanez a helyzet előáll majd később is...

Ismerek egy párt, a pasi olykor nem törődik a csajjal, meg mond neki szemétségeket, a csaj meg hisztis.....két nehezen elviselhető emberrről van szó....szóval amikor már nagyon rossz a helyzet, a csaj félrek*r, érdekes ezután minden rendben úgy 8-10 hónapig....aztán megy a romlásba a kapcsolat megint....majd megint megtörtént és megint ó lett....furcsák az emberek....szerintem az ilyen nem jó kapcsolat....

2013. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"csak átgondoljuk a dolgokat"

Szerintem egymás mellett is lehet gondolkozni, és ha eszünkbe jut valami akkor megbeszélni!! és együtt kiokoskodni valamit. Sokkal többet érne.

2013. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem hittem a szünetekben. Mitől is párkapcsolat a párkapcsolat? Két ember szereti és tiszteli egymást, ezek az emberek összhangban állnak, megosztják egymással örömüket, bánatukat. Egy párkapcsolatban felmerülő problémát EGYÜTT kell megoldani, és nem külön!


Azzal, hogy most külön vagy tőle SEMMI sem fog megoldódni, ellenben három eshetőség merül fel bennem:

1: a külön töltött idő közben rájössz, nem is hiányzik neked, jobb lenne neked egyedül -> szakítototok

2: te nem így érzel, de ő igen: amíg gondolkodsz, ő úgy dönt nem akarja folytatni -> szakítotok

3: hiányoztok egymásnak, sírva kértek egymástól bocsánatot, minden boldog egy ideig, majd a probléma ismét felmerül, ugyanis nem lett megoldva, csak elnapolva. Ezen a ponton elgondolkozhatsz, hogy most akkor kezded elölről, szakítasz végleg, vagy most végre megpróbálod megoldani.



Ha tőlem szünetet kérne a párom határozottan nemet mondanék, ugyanis, ha nélkülem akarja átgondolni, hogy kellek e neki, akkor én is nagyon gondolkodóba esnék! Együtt élni ugyanis együtt kell megtanulni, a problémákat pedig együtt kell megoldani!

2013. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel értek egyet.

Én eddig mindig azt csináltam a kapcsolataiban, hogy ha problémáink vannak akkor oldjuk meg, ha nem bírjuk akkor szakítsunk, de szünetre nem megyek. Tudod miért? Ha szét megyünk és utána összejövünk nem lesz jobb,

2013. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is pont egy év körül jött rám a rosszbaj a párommal.. Akkor egy komolyabb vita után én szünetet kértem hiszen úgy is tudtam, hogy bármeddig vár rám. Ezt hangoztattam is rendesen a baráti körömben aztán pár napon belül ezt a párom is visszahallotta. Én erről nem tudtam, és nagy lazán ráírtam, hogy most már találkozhatnánk. Legnagyobb meglepetésemre nemet mondott és közölte velem, hogy ideje felelősséget vállalnom a szavaimért és tetteimért és ki is dobott. Csak ezután jöttem rá, hogy mennyire is szeretem de már nem volt vissza út. Jöttek az álmatlan éjszakák, nem evések, sírások stb szóval szenvedtem elég rendesen, míg ő más csajokkal flörtölt elég látványosan. Életem legrosszabb 4 hete volt, de meg is érdemeltem. Aztán végre hajlandó volt találkozni és át tudtuk beszélni a dolgainkat. Újra összejöttünk és megtanultam szeretni, felelősséget vállalni, tisztelni és azóta lényegesen kevesebbet veszekszünk. Most már 3,5 éve járunk. Szóval én azt mondom, hogy nekem megérte szünetet tartani de ha akkor nem szakít velem akkor nem hiszem, hogy a szünetünk után bármi változott volna. Bízom benne, hogy te hamarabb rá jössz, hogy mi a helyes út és jól döntesz. :)
2013. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak a töltött káposzta finom megmelegítve.

Nem tudom, hogy vagy vele, de magamról, a saját kapcsolatomról tudom, hogy azt is rosszul viselem, ha egy napig nem látom, még akkor is, ha összevesztünk.


Félre ne érts, voltak már nagy vitáink, olyan "vagy együtt, vagy külön megyünk tovább" vitáink, négy éve vagyunk együtt, de mindig, mindent együtt oldottuk meg, ketten. Az idő csak arra jó, hogy lenyugtasson, arra, hogy kicsit felejts, de nem old meg semmit. Ha a vitáitokat szünettel, távolsággal kezelitek, egy bizonyos idő után rájöttök, hogy talán jobb külön.


Nem elég a felszínen kezelni valamit, nem elég, ha a kapcsolatodban te egyedül oldod meg az adódó gondokat, mert ketten vagytok!

Gondolkozni szabad, de én semmi értelmét nem látom a szünetnek.

2013. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!