Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy új párkapcsolatban elküldö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy új párkapcsolatban elküldöd a párod STD szűrésre? Rengeteg nemi betegség tünetmentes.

Figyelt kérdés

Sajnos rengeteg betegség tünetmentes és nem igazán tudom mi lenne ilyenkor az etikett.. a régi páromról tudtam,hogy kb 3 szűz lánnyal volt együtt évekig,tehát úgy gondoltam nem lehet semmi ilyesmi problémája,tehát fogamzásgátlóval védekeztünk.


Viszont a mostani alakuló félben lévő kapcsolatban ismerem a srácot ezer éve és tudom,hogy sok nő megfordult már az ágyában..Sajnos eléggé félek olyan betegségektől ami a férfiakban sokszor nem okoz tüneteket.PL chlamydia amitől meddővé is válhat a nő.esetleg herpesz ami szintén tünetmentes lehet. De úgy gondolom egy hosszabb kapcsolatban előbb-utóbb az óvszer hanyagolva lesz..


Tehát mi ilyenkor az etikett?Mindkét fél súlyos pénzekért kivizsgáltassa magát?


2013. jan. 2. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem "divat" a szűrővizsgálat.
2013. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha tudod, h voltak jópáran előtted akkor érdemes lenne mindkettőtöknek elmenni, már csak saját magatok mgnyugtatása céljából. Én biztos elmennék ha ebben a helyzetben lennék.


Be kell vallanom, h én nem mentem el, meg a párom se, mivel mindkettőnknek ez az első kapcsolata, tehát nem éreztük szükségét..

2013. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem is tudod mennyire örülök, hogy van még valaki aki hasonlóan gondolkodik! Már azt hittem egyedül vagyok ezekkel a gondolataimmal ebben a mai szexuális szabadosságú világban.

Ugyanebben a cipőben járok. Nagyon félek a nemi betegségektől és mindent megteszek, hogy ne kapjak el egyet sem. Sosem volt alkalmi egyéjszakás, de még laza kapcsolatom sem, nem tudok megbízni senkiben "futólag" hiszen akinek egyetlen egy partnere volt az sem veszélytelen. Csak komoly, tartós kapcsolatokat létesítek. Fontosnak tartom, hogy a felek elmenjenek szűrésre. Sajnos fehér holló az a pasi aki ehhez így áll hozzá. Főleg a mai világban mindenki mindenkivel, ááá sokszor a gyomrom is felfordul amiket látni meg hallani. Én legjobban a HPV-től félek, mert a környezetemben sok a méhnyakrákos eset sajnos amit 90%-ban a HPV okoz. Nekem nagyon gyenge az immunrendszerem sajnos születésem óta és bármilyen betegség sokkal előbb megtalál mint másokat.

Sajnos meddőség az nálam már szinte biztos, de nem szexuális úton terjedő kór okozta hanem még szűz voltam amikor a gyenge immunrendszerem miatt elszaporott a Candida amit sajnos azóta sem tudnak maradéktalanul kikezelni ez a gomba egészséges emberben is benne van csak van amikor elszaporodik és súlyos gondokat is okozhat. Nekem kétoldani petefészekgyulladásom is volt már tőle.

IGazából magamtól féltem a páromat is, meg persze attól is tartok hogy én elkaphatok valamit tőle. Mindenki azt állitja, hogy neki aztán semmi baja. De vajon ez elég??

Nekem sajnos kevés. Egy szűrővizsgálat vérből és kenetből mindenképpen jó lenne, sajnos pontosan még nem tudom hol csinálnak ilyet de majd utánanézek. Egyszer voltam az SZTK nemibeteg szakrendelésén kenetvételen, HIV tesztet pedig az ÁNTSZ-ben csináltak teljesen ingyen.


Az a baj, ritka az olyan pasi aki ezt a kérést tolerálni tudná! Ismerkedésnél szóba sem lehet hozni, de még pár hónapos kapcsolatban is simán lelépnek ha szóba kerül, hogy figyelj elmehetnénk szűrésre. Mert vérig sértődik, hogy én mit képzelek róla... Az exem hajlandó lett volna rá hosszas rábeszélés után de végülis nem kértem.

Pedig ahogy Te is írod, sosem tudhatja az ember ha egyetlen egy partnere volt az illetőnek az sem jelent semmilyen biztonságot mert lehet hogy az éppen tripperes volt főleg ha a partner még párszor meg is csalta a párom anno mint nálunk történt. Tudom, hogy nem egy Casanova de semmire nincs garancia.

Ez a kapcsolatom nekem is csak pár hónapos, még nem volt köztünk szexuális kapcsolat de biztosra veszem, hogy óvszer nélkül addig nem is lesz amíg meg nem győződtünk arról hogy biztonságos.

Azt mondják az orális szex is veszélyes, HPV egyes fajtái okozhatnak gégerákot is de szerintem sz*páshoz senki nem szokottt gumit húzni. Bevallom én egyszer kipróbáltam soha többé még a külön erre a célra gyártott, íizesített változatnak is intenzív gumi íze volt.

2013. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

24/L voltam. Ha a pasi nemet mond egy ilyen kérésre akkor bizony rám mondott nemet tehát szinte biztos a szakítás. Ez alap kell legyen egy komoly kapcsolatban. Ha már valaki balhézik miatta az nem jelent jót. A mostani páromnak szerencsére dicséretes a hozzáállása a dologhoz bár szűrésre még nem küldtem el de így már biztosan tudom, hogy -ha nem is szívesen- de megtenné.

Szerintem nőgyógyász, urológus első körben őt kellene megkérni, hogy küldjön el ilyen szűrésre vagy ha ő leveszi a kenetet és elküldi szerintem az is jó bár ki szokták egészíteni vérvétellel.

2013. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felhàborítò, hogy erre a veszélyre nem hìvjàk fel az emberek figyelmét. És nagyon szomorú, hogy maguktòl ilyen kevés ember megy el ilyen vizsgàlatra. Pedig aki egy kicsit is tàlyékozott, tudhat erröl. Mégis valamiért szemet hunynak rajta. A férfiakat megértem, nekik nagy gondjuk nincs belöle. Több baj érheti a nöket. Lehez, hogy nincs is kimondott ilyen vizsgàlat. Ennyire törödnek a nök egészségével, életével......
2014. febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez most lett aktuális, mert most kerültem ki abból a körből, amikor még minden lehetséges érintettnek élete első-második kapcsolata van.

És innentől jönnek képbe a nemi betegségek.


Tulajdonképpen minden partnerváltáskor és gyermekvállalás előtt kötelező volna a szűrés.

Ha elolvasol egy magánrendelő weboldalán lévő rövid tájékoztatót, akkor ez szerepel ott.


Valójában ott a hiányosság, hogy a férfiaknak nincs társadalmilag elterjedt évenkénti szűrés beépítve a szokásrendszerükbe, mint a nőknek, pedig nekik volna ez indokoltabb.

Így aztán - mint sok másban is a párkapcsolatban - a női partnerre egy valóságos újraszocializálási feladat vár, hogy a férfit "kitanítsa".

Persze ez jó szűrő, a megfelelő egészségtudattal rendelkező fiú saját maga is ad az ilyesmire, ezért nem kell nulláról felépíteni vele a projektet, elég megemlíteni. Az én egyik legközelebbi bartom is járt már saját maga szűrésen, amikor indokoltnak látta - partner nélkül.

És igen, itt is eldőlhet, hogy komolyan gondolja-e az illető a kapcsolatot - szóval igen, ez egy fájdalmas vízválasztó lehet a bontakozó kapcsolatban.


Egyébként ez orvosilag elhanyagolt szakterület, ezért én már infószerzési nehézséggel is szembetaláltam magam.

Több orvossal konzultáltam, és teljeskörű infóátadással, szűréssel egyiknél sem találkoztam.

Ezért örülnék, ha felsorolnátok intézményeket, ahol rutinszerű a szűrés, felvilágosítás, stb.

2015. ápr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!